Haber Arşivi

Sorunlarımızı dayanışma içinde çözeceğiz

ziyaret.jpg

Sorunlarımızı dayanışma içinde çözeceğiz

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına yeniden seçilen Hayri Kandemir’e yaptığı ziyarette, “Sadece esnafı ilgilendiren değil Çaycuma’nın bütün projelerini hayata geçirmek için Hayri başkanımız ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla haberleşme ve dayanışma içinde olacağız” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda, Çaycuma Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanlığına yeniden seçilen Hayri Kandemir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kantarcı Belediye Meclis Üyeleri Bahri Malakçı ve Zühtü Fuat Kalaycı ile birlikte yaptığı ziyarette, “Çaycuma’nın sorunlarını dayanışma içinde birlikte çözelim” çağrısı yaptı.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanı Hayri Kandemir, genel kurulun ardından 15 gün, grip rahatsızlığı nedeniyle istirahat ettiğini daha sonra da yurtdışına gidip geldiği için ziyaretlerde gecikmeler yaşandığını belirterek, “Başkanımız Bülent Kantarcı, buraya kadar geldiler bizi kutladılar. Şahsım, yönetimim ve kurumum adına kendilerine teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki süreçte esnaf ve sanatkarlarımızın talepleri doğrultusunda güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

GÜVEN TAZELEYEREK TEKRAR YOLA ÇIKMIŞ VAZİYETTE

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise yaptığı konuşmada, göreve yeniden seçilen Hayri Kandemir’e hayırlı olsun ziyaretine geldiklerini belirterek, şöyle dedi: “Kendisi de söylediği gibi kış mevsimi. Araya hastalık ve yurtdışı seyahatinin girmesi, bizim de program yoğunluğumuz nedeniyle gecikmiş bir ziyaret oldu ama yine de çok gecikmeden tamamlamış olduk. Hayri arkadaşımız bu görevde uzun zamandır bulunuyor. Esnafın büyük bir beğenisiyle, güven tazeleyerek tekrar yola çıkmış vaziyette. Önümüzdeki dönemde, de yine hep birlikte, sadece esnafı ilgilendiren değil Çaycuma’nın bütün projelerinde, Hayri başkanımız ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla haberleşme ve dayanışma içinde olacağız. Ben bu vesileyle kendisine yeni seçildiği görevinde başarılarının devamını diliyorum. Hep birlikte Çaycuma için güzel çalışmalara imza atacağımız umuyorum.”

İl Başkanı Başoğlu'ndan Başkan Kantarcı'ya Ziyaret

basoglu1.jpg

İl Başkanı Başoğlu'ndan Başkan Kantarcı'ya Ziyaret

CHP İl Başkanı Umut Başoğlu Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya iadeyi ziyarette bulundu. Başoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, “Belediyelerimiz, ‘Belediye iktidar partisinden olursa daha çok iş yapar’ şeklindeki efsaneyi yıktı. Bunun örneklerini, Çaycuma’da, Karapınar’da, Perşembe’de görüyoruz. Şu AKP’li belediyeler, verilen desteklere yazık” dedi

CHP İl Başkanı Umut Başoğlu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya iadeyi ziyarette bulundu. Ziyarette, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra CHP’li bazı belediye meclis üyeleri de hazır bulundu. Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Umut Başoğlu, 2014 yılında yapılan seçimlerde, kendi ilçe başkanlığı döneminde Çaycuma, Karapınar, Perşembe, Saltukova belediyelerini kazandıklarını, bunun da özverili bir çalışmayla mümkün olduğunu söyledi. Başoğlu sözlerine, “Hele hele AKP’nin her şey elinde olduğu bir süreçte, hiçbir şeye ihtiyaç duymadan, sonsuz kaynak harcayarak yürüttüğü bir kampanya sırasında, seçim kazanmak gerçekten büyük başarıydı. Bu dönemde belediye başkanlığı yapmak veya CHP’nin herhangi bir kademesinde seçilmiş olarak görev yapmak da çok zor ve sıkıntılı. Bunların hepimiz farkındayız. Ama bu zorluklar, bu imkânsızlıklara rağmen CHP’li belediyelere baktığımızda AKP’li belediyelerin hiçbir tanesinin yapamadığı işleri başardığını görüyoruz” dedi.

 BELEDİYE İKTİDAR PARTİSİNDEN OLURSA DAHA ÇOK İŞ YAPAR EFSANESİ YIKILDI

Başoğlu sözlerini,  “Belediyelerimiz, ‘Belediye iktidar partisinden olursa daha çok iş yapar’ şeklindeki efsaneyi yıktı. Bunun örneklerini, Çaycuma’da, Karapınar’da, Perşembe’de Muslu’da, Çatalağzı’nda, Alaplı’da, Kilimli’de, Gülüç’te, Kandilli’de görüyoruz. Şu AKP’li belediyeler, verilen desteklere yazık. Oya da, desteğe da yazık. Çaycuma Belediyesinin yapmış olduğu işler ortada. Bu bölgeden bahsediyorum, Karapınar ve Perşembe belediyelerin yapmış olduğu işler ortada. İmkânları en kıt dediğimiz Karapınar belediyemiz şu ana kadar yaklaşık 120 bin metrekare parke döşemiş. En küçük belediyemiz AKP’li belediyelerin şu an ulaşamadığı bir hizmet seviyesine ulaşmış.  2019 yılı çok zorlu geçecek. İddia ediyorum, tüm Zonguldak’ta CHP’li belediyelerin iktidar olduğu bir seçimi yaşayacağız. Başkanımızı yapmış olduğu işlerden dolayı tebrik ediyorum, kendisine teşekkür ediyorum” diyerek tamamladı.

BANA ÇAYCUMA’YA HİZMET ETME ŞANSI VEREN PARTİME MÜTEŞEKKİRİM

Ardından söz alan Başkan Bülent Kantarcı Perşembe ve Karapınar’la çok yakın temas halinde olduklarını ifade ettikten sonra, “Çaycuma güzel bir ilçe. Bölgemizin tam orta noktasında, gelişmeye elverişli. Bir köy gibiyken rahmetli babamın yaptığı kalıcı hizmetler sayesinde de önü açılan bir yerleşim birimi. Sonra hizmetlerden epey uzak kalmış. Çaycuma’ya bir neşter vurulması gerekiyordu. Bu neşteri vurmak için elimizden gelen çabayı gösterdik. Olgunluk yaşımda bana böyle bir görevi teklif ederek Çaycuma’ya hizmet etme şansı veren o dönemki ilçe başkanımız Umut Başoğlu ve diğer yöneticilerimize tek tek teşekkür ediyorum. Aynı zamanda çok hazırlıksız bir zamanda aday olmuştum. Ona rağmen Çaycuma halkı da büyük bir basiret göstererek Çaycuma’nın kötü gidişine ‘dur’ dedi. Bizi kıl payı da olsa göreve getirdi. Hakikaten göz yaşartacak kadar duygulu bir tabloydu” dedi.

HİÇ POPÜLİST DÜŞÜNMEDİK

60 yaşına kadar siyasetle ilgilenmeyip 60 yaşından sonra aday olmanın toplumda çok sık rastlanan bir durum olmadığını vurgulayan Başkan Kantarcı, sözlerine şöyle devam etti: “Partililerin böyle bir adaya kuşkuyla bakmaları çok normal. Güzel bir kampanya yürüttük. Kimsenin inanamayacağı bir netice elde ettik. Seçim almak önemli ama esas amacımız Çaycuma’ya kalıcı hizmetler yapmaktı. Çok şükür bu 4 yıllık süre içerisinde çok güzel işler yaptık. Şu anda halkımızın gördüğü, yaşadığı, bildiği yapılan işler, bir de geleceğe yönelik yapılan çok önemli işler var. Hiç popülist düşünmedik. Sanki bir şirketin atamayla gelen proje müdürü gibi çalıştık. Öncelik sıralarını da güzel tayin ettik. Örneğin Çaycuma’nın imar planına çok büyük bir neşter vurduk. Bu büyük revizyon iki sene sürdü. Yıllardır hep kişilerin yerlerine değer kazandırma adına imar planı revizyonu yapıldı. Biz partimizden ya da dışarıdan herhangi birisinin yerini düzeltmek için revizyon yapmadık. İmar planı çağdaş şehirciliğin anahtarı. Bunun ikinci etabını ise ‘18 uygulaması’ diye bilinen İmar Kanunu’nun 18’inci maddesine göre yapılan düzenlemeler oluşturuyor. Buna imar planının araziye aplikasyonu diyebiliriz. Şu an nüfusu 27 bin olan Çaycuma’ya biz 50 bin nüfusu barındırabilecek imar alanını uygulamaya açmış vaziyetteyiz”

ÇAYCUMA’DA İNSANLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Bu kadar radikal işler yapmalarına rağmen arkalarında ciddi bir kamuoyu desteği bulunduğunu vurgulayan Başkan Kantarcı, sözlerine şöyle sürdürdü: “Bu kadar ağır ameliyatlar yapmamıza rağmen sokağa indiğimiz zaman insanların yüzü gülüyor. Özellikle sosyal medya üzerinden yoklamalar yapıyoruz. En çok tepki geleceğini düşündüğümüz uygulamalarda bile yüzde 60’ın üzerinde bir destek söz konusu. İstedikten sonra hiçbir mazerete ihtiyaç yok. İstedikten sonra başarılı olmanın önünde hiçbir engel yok. Biz bu manada Çaycuma ilçesi içinde Perşembe ve Karapınar belediyelerimizle beraber bu başarıyı herkese gösterdik. Örnek olduk. Bu başarının büyümesi lazım elbette. Bu başarılar büyüyecek ki bu damla damla yayılacak ve bütün Türkiye sathına yayılacak. Böyle olursa biz Türkiye’nin yönetimine ele alabiliriz. Ve Türkiye’yi önceden olduğu gibi yeniden çağdaş uygarlıkların yoluna sokup, gelişmiş, kalkınmış, bir müreffeh ülke yapabiliriz.”

ÖNÜMÜZDE BİZDEN BAŞKA HİÇBİR ENGEL YOK

Parti içi meselelerin CHP’ye zarar verdiğini ifade eden Başkan Kantarcı, sözlerini “Parti içi meseleleri, içe dönük meselelerin bize çok zarar verdiğini altını çizmek istiyorum. Bizim şöyle kafamızı kaldırıp dışarıya baktığımız zaman birbirimizi çok sevmesek de birbirimize saygı duyup kenetlendiğimiz zaman büyük başarılara ulaşmanın önünde hiçbir engel olmayacağına inanıyorum. Ve bunu kanıtlamaktan ve bir adım atmaktan dolayı da kendimi şanslı hissediyorum” diyerek tamamladı.

SOSYAL BELEDİYECİLİK KONUSUNDA YAPILACAK ÇOK İŞ VAR

Başkan Kantarcı gelen soruları da yanıtladı. Bir partilinin sosyal belediyecilik üzerine sorusu üzerine, “Belediyecilik çok değişti. Bizim şu dönem yaptığımız işler maalesef geçmişten kalan çok gecikmiş, bugüne kalmaması gereken işlerdi. Günümüzde yapılması gereken sosyal belediyecilik. Belediyelerin konumu, merkezi idare tarafından maalesef çok öne çıkarılmamış. Avrupa’da ve Amerika’da belediyeler o kentin eğitiminden, sağlığından, güvenliğine varıncaya kadar tüm konularda sorumlu. Bu kısıtlamalara rağmen CHP’li belediyelerin İzmir’de, Eskişehir’de başka pek çok yerde başarılı çalışmaları var. Sosyal belediyecilik konusunda yapılacak iş çok. Önümüzdeki dönemin zaten birinci maddesi bu sosyal belediyecilik olacak. Biz bu dönemde bu anlamda bir şeyler yaptık ama onlara çok fazla kaynak, zaman ve kadro ayıramadık” diye konuştu. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve misafirleri daha sonra toplu halde fotoğraf çektirdi.

basoglu4.jpg

 

 

Çaycuma’da bir ilk daha

DSC_3665.jpg

Çaycuma’da bir ilk daha

Çaycuma Belediyesi ilçe tarihinde bir ilk olarak “Bilek güreşi” turnuvası düzenledi. 53 sporcunun katıldığı yarışma son derece çekişmeli geçti

Çaycuma Belediyesi, ilçede bir ilki daha gerçekleştirerek bir bilek güreşi turnuvası düzenledi. SEKA Sosyal Tesislerinde,  büyükler +90 kg. sağ kol, yıldızlar 60-70 kg. sağ kol, 21 yaş altı 70-80 kg. sağ kol, büyükler 65-75 kg. sağ kol ve büyükler 75-85 kg. sol kol olmak üzere, toplam 5 kategoride yapılan yarışmalar son derece çekişmeli geçti. Turnuvaya Çaycuma’nın yanı sıra Gökçebey ve Düzce’den de katılım oldu. Toplam 53 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye girenlere madalyaları, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Ganizon Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Veysel Özkan, Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt tarafından verildi.

BU TİP ORGANİZASYONLARI ARTIRARAK SÜRDÜRECEĞİZ

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “İlçemizde sporu geliştirmek istiyoruz. Amatör sporun, hele bu şekildeki alternatif spor dallarının gelişimine büyük önem veriyoruz. Yapay gölette oluşturduğumuz tesiste Çaycumalılar kano gibi, deniz bisikleti gibi su sporları ile tanıştı. Mevsim koşulları düzeldiğinde orada çok daha güzel çalışmalar yapacağız.  Yapımı devam eden yarı olimpik havuz da hizmete girdiğinde Çaycuma, su sporlarının her alanında, ülke çapında sporcuların yetiştiği bir merkez haline gelecek. Bisiklet alanında bir marka olmaya doğru gidiyoruz. Bu alanda büyük bir organizasyon için hazırlıklarımız sürüyor. Bugün gerçekten herkesin bildiği ama hiç kimsenin yapmadığı, unutulmaya yüz tutan bir spor dalı olan bilek güreşinde bir turnuva düzenledik. Çok güzel oldu. Katılım muhteşemdi. Kent dışından gelen sporcular bile oldu. Bu tip organizasyonları artırarak sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yarışan tüm sporcu kardeşlerimi kutluyorum” dedi.

KLASMANLARINDA DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR

Büyükler +90 Kg. Sağ Kol

Birinci:  Oğuzhan Kant, İkinci: Hanife Gökme Üçüncü: Engin Aktaş

Yıldızlar 60-70 Kg Sağ Kol

Birinci:  Kazım Yücekaya, İkinci: Erkan Yılmaz Üçüncü: Rıfat Taha Kartal

Yıldızlar 60-70 Kg Sağ Kol

Birinci:  Tolgahan Akar, İkinci: Utku Çalışkan, Üçüncü: Hakan Çakmakçı

Büyükler 65-75 Kg Sağ Kol

Birinci:  Kerim Yücekaya, İkinci: Emre Hoşçelik, Üçüncü: Umutcan Bilgin

Büyükler 60-70 Kg Sol Kol

Birinci:  Emre Köse, İkinci: Cemil Malkoç, Üçüncü: Rahman Malkoç

Bilek-Güreşi-haberi1.jpg

DSC_3835.jpg

DSC_3702.jpg

 

 

 

 

 

Sevgililer Günü’nde toplu nikâh töreni

DSC_2967.jpg

Sevgililer Günü’nde toplu nikâh töreni

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı evlilik tarihlerini özel olarak 14 Şubat Sevgililer Günü olarak belirleyen 4 çiftin nikâh törenini Çaycuma Cumhuriyet Meydanı’nda kıydı

Nikah tarihlerini özel olarak, 14 Şubat Sevgililer Günü olarak seçen 4 çift, Çaycuma Belediyesince düzenlenen toplu nikah töreninde, hep birlikte evliliğe “evet” dedi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan toplu nikah törenine, belediye meclis üyeleri ile daire müdürlerinin yanı sıra Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın’la birlikte çiftlerin yakınları ve aileleri katıldı. Toplu törenle, Fatma Uslucuk- Soner Çarşanbalı, Özlem Yılmazer-Efkan Üstünkaya, Necla Dirik-Selçuk Akçay, Eda Güney-Orkun Can Bakılan, çiftlerinin nikâhları kıyıldı.

ÇAYCUMA’YI MEMLEKET AŞKIYLA YENİ BAŞTAN İNŞA EDİYORUZ

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, çiftlerin nikâhını kıymadan önce yaptığı konuşmada, “Bugün her yıl olduğu gibi 14 Mart Dünya Sevgililer Günü’nü Cumhuriyet Meydanı’nda kutlamak ve müracaat eden 4 çiftimizin nikâh törenini gerçekleştirmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Çaycuma’yı çok seviyoruz. Tüm hizmetlerimizi içine sevgimizi de katarak yapıyor, Çaycuma’yı memleket aşkıyla yeni baştan inşa ediyoruz. İçinde sevgi olan her şey gibi, ilçemizde çok güzel oluyor. Toplumsal barışa, uzlaşmaya, hoşgörü ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’nü Çaycuma’nın ortasında hep birlikte kutluyoruz. Sevgi insanın içini ısıtan, yüzünü güldüren, insanı başka bir kılan sözcüktür. Diğer pek çok şeyin aksine sevgi paylaştıkça güzelleşir, paylaştıkça daha da artar” dedi.

ÇAYCUMA BİR SEVGİ KENTİDİR

Kantarcı konuşmasını, “Giderek herkesin görmek istediği bir yer haline gelen Çaycuma, aynı zamanda bir sevgi kentidir. Bin yıllardır insanlara yaşama alanı olmuş bu topraklarda, hoşgörülü, sevecen bir halk yaşar. İnsanı barışçı ve değişime açıktır. Kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, herkesin barış içinde yan yana yaşadığı, farklılıkların yaşamın bir rengi sayıldığı Çaycuma bu insani iklimiyle tüm dünyaya örnektir. Bizler Çaycuma’yı daha güzel yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çaycumalılar her şeyin en iyisine layık olduklarını düşünüyor. Bu amaçla hizmet kalitemizi en yükseğe çıkarmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Çaycuma’yı çok seviyoruz, Çaycuma’yı sevgiyle inşa ediyoruz. Çaycuma bu sayede daha da güzel oluyor” diyerek tamamladı.

GOLF ARACI İLE ÇAYCUMA TURU ATTILAR

Başkanı Bülent Kantarcı bu konuşmanın ardından 4 çiftin nikâhını kıyarak evliliğin tapusu dediği nikâh cüzdanlarını çiftlere, ömür boyu mutluluklar dileyerek verdi. Törenin ardından çiftler müzik eşliğinde dans ederken Çaycuma Belediyesi, nikâh kıydıran 4 çifte günün anısına özel baskılı birer vazo hediye etti. Çiftler daha sonra belediyeye ait golf aracı ve mini trenle Çaycuma turu atarak nikâh törenlerini unutulmaz bir güne çevirdi.

DSC_2965.jpg

DSC_2972.jpg

DSC_3130.jpg

 

 

 

 

 

 

Çaycuma’yı sevgiyle inşa ediyoruz

sevgililer günü3.jpg

Çaycuma’yı sevgiyle inşa ediyoruz

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Çaycuma’yı çok seviyoruz. Tüm hizmetlerimizi içine sevgimizi de katarak yapıyor Çaycuma’yı sevgiyle inşa ediyoruz. İçinde sevgi olan her şey gibi, ilçemiz de çok güzel oluyor” dedi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Toplumsal barışa, uzlaşmaya, hoşgörü ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’nü kutluyoruz. Sevgi insanın içini ısıtan, yüzünü güldüren, insanı başka bir kılan sözcüktür. Diğer pek çok şeyin aksine sevgi paylaştıkça güzelleşir, daha da artar.  Giderek herkesin görmek istediği bir yer haline gelen Çaycuma, aynı zamanda bir sevgi kentidir. Bin yıllardır insanlara yaşama alanı olmuş bu topraklarda, hoşgörülü, sevecen bir halk yaşar. İnsanı barışçı ve değişime açıktır. Kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, herkesin barış içinde yan yana yaşadığı, farklılıkların yaşamın bir rengi sayıldığı Çaycuma bu insani iklimiyle tüm ülkeye örnektir” dedi.

ÜLKEDE KARDEŞLİĞİ VE HUZURU YENİDEN TESİS EDECEĞİZ

Kantarcı açıklamasını, “Biz Çaycuma’ya daha da güzel kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çaycumalıların her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyor, bu amaçla hizmet kalitemizi en yükseklere çıkarmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Çaycuma’yı çok seviyoruz. Tüm hizmetlerimizi içine sevgimizi de katarak yapıyor, Çaycuma’yı sevgiyle inşa ediyoruz. İçinde sevgi olan her şey gibi, ilçemizde çok güzel oluyor. Bu insanı iklimi tüm ülkeye yaymak, ülkede toplumsal barışı, kardeşliği, huzuru yeniden tesis etmek istiyoruz. Bunu başaracağımıza olan inancım tamdır. Bu duygularla tüm halkımızın 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’nü kutluyor, herkese, sevgi dolu bir dünyada barış ve huzur içinde geçen bir yaşam diliyorum” diyerek tamamladı.

Muhteşem konser

DSC_2512.jpg

Muhteşem konser

 Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğunun, “Yaşamdan ezgiler” adıyla verdiği konser muhteşem görüntülere sahne oldu

Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu muhteşem bir konser verdi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Belediyesi eski Başkanı Orhan Yardımcı, TRT program yapımcısı Ertuğrul Karabulut, KEDAŞ eski Genel Müdürü Kenan Köktürk, Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt, Emekliler Derneği Başkanı Nizametin Eyidoğan, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın’ın yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi. Salon hıncahınç dolunca, birçok davetli konseri ayakta izlemek zorunda kaldı. Şef Mustafa Kömürcü yönetimindeki koro, konserine “Çemberim dalda kaldı” türküsüyle başladı. Koro ve solistler tarafından 22 türkünün seslendirildiği konser, izleyicilerin yoğun isteği üzerine “Aman of” türküsüyle sona erdi.

KENT DEMEK SANAT DEMEK, MÜZİK DEMEK, RESİM DEMEK

Çaycuma Türk Halk Müziği Topluluğu Başkanı Ayşen Köktürk, konserin sonunda, sanata sahip çıktığı için Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya teşekkür ederek sahneye davet etti.  Başkanı Kantarcı, Şef Mustafa Kömürcü’ye ve TRT program yapımcısı Ertuğrul Karabulut’a çiçek sunduktan sonra kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Kantarcı, “Kış ortasında, ülkemizin acılı günlerinde, bir nebze olsun içimiz ısındı. Sevgili dostlarımız, aylardır, gönüllü olarak çalıştı ve bu güzel programı hazırladı. Onlara sizler adına teşekkür ediyorum. Çaycuma giderek daha huzurlu bir kent haline dönüşüyor. Çaycuma’da yaşayan insanlar başka yerlere göre daha mutlu yaşıyor. Sizlerin yüzlerini güldürmek bizim birinci görevimiz. Belediyemizin çatısı altında faaliyet gösteren bu vefakar, çalışan insanlara ayrıca bir borcumuz var. Çünkü kent demek aynı zamanda sanat demek, müzik demek, resim demek. Çaycuma’da bunlar günden güne gelişiyor. Çaycuma’da çocuklarımız, gençlerimiz, aramıza katılıyorlar yeniden. Onları dinlemek bize gurur veriyor, mutluluk veriyor. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_2324.jpg

DSC_2412.jpg

DSC_2478.jpg

DSC_2325.jpg

DSC00002.jpg

 

Zonguldak’ın ortak akla ihtiyacı var

tv22.jpg

Zonguldak’ın ortak akla ihtiyacı var

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Gazeteci Atilla Öksüz’ün konuğu olarak katıldığı programda, “Herkesin bulunduğu alanda üstüne düşeni yapması lazım. Biz bu bilince, ortak akla çok uzağız. O yüzden Zonguldak gün geçtikte kan kaybediyor” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Elmas TV’de, Gazeteci Atilla Öksüz’ün sunduğu ‘Artı Eksi’ programının konuğu oldu. Göreve geldiği günden itibaren yaptığı projeler ve çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kantarcı, sosyal medya üzerinden gelen sorulara da cevap verdi. 49 oy farkla belediye başkanı seçildiğini hatırlatan Başkan Kantarcı, “Bu kadar kıl payı farkla seçim kazanarak geldim, ama ben kendimi özel bir misyonla gelmiş bir insan olarak düşünüyorum. Politik bir figür değilim. Çaycuma’da belediye başkanı olmak gibi bir düşüncem yoktu. Bunun altında yatan sebep, birincisi rahmetli babamın Çaycuma’ya çok emeği olması, ikincisi de benim yetişmiş ve maddi sıkıntılarını aşmış bir insan olarak Çaycuma için yapabileceğim şeylerin olmasıdır.  Bazı şeylerin yapılamayacağını gördüğüm için bir askerlik görevi, bir vatani görev, bir vicdani görev olarak kabul ettim ve aday oldum. Çok olumsuz şartlarda o cesareti de gösterdim. Çok şükür, hemşerilerim, hem seçimde bana oy vererek,  hem de yaptıklarımı kısa sürede kabullenip hazmederek bana destek verdi. Bu destek öyle bir hale geldik ki sadece Çaycuma’da değil, tüm Zonguldak bölgesinde hatta Türkiye’nin muhtelif platformlarında konuşulan birisi haline geldim. Bu da benim için çok kıvanç verici bir şey” dedi.

AHMET ÇINAR SİYASET ÜSTÜ VALİLİK YAPIYOR

Zonguldak’ın içinde bulunduğu sorunlara ilişkin de fikirlerini açıklayan Kantarcı, Öksüz’ün “Bunları Vali Ahmet Çınar’a ilettiniz mi” şeklindeki soruya, “Sayın Valimizi takdirle izliyorum. Bugüne gelinceye kadar Zonguldak’ta da, dışarıda da, çok bürokrat, çok vali gördüm. Ancak Sayın Valimizin çok farklı bir çizgisi var. Kendisini takdir ediyorum. Böyle bir zor dönemde, ülke şartlarının çok zor olduğu bir dönemde, burada. Aynı zamanda bir projeci. Bugün bir programda beraberdik. Ara ara görüşme fırsatım oldu, sohbet ettik. Haziran ayında geldi. O zamandan beri her yeri tek tek gezdi, dolaştı. Proje ekipleriyle, Zonguldak üzerine çalışmalar yapıyor. Havaalanı meselesini kendisiyle konuşma fırsatım olmadı. Bir de, Sayın Valimle ilişkim Çaycuma Belediye Başkanı, Vali ilişkisidir. Ben daha çok Çaycuma ile ilgili, belediyecilikle ilgili konuları Sayın Valimle konuştum. Ama bu tür konuları, bir fırsat bulup da kendisiyle konuşmak isterim” şeklinde cevap verdi.

ZONGULDAK’TA SAĞIRLAR DİYALOGU VAR

Atilla Öksüz’ün “Birçok projeniz var. Buna partinizden de yeterli destek gelmiyor. Niye?” şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Başkan Kantarcı, “Belediye başkanının partisi olmaz, olmamalı. Üniformayla seçime giriyoruz, elbette partimiz var ama partizanlık zaten söz konusu olmaması lazım. Zonguldak’a baktığımızda, burada başka türlü sorunlar var. Zonguldak’ta sağırlar diyalogu var. Herkes her şeyi biliyor, izliyor ama görmezden duymadan geliyor. Parti kongresinde de söyledim, biz yerelde hangi partiden olursak olalım, hangi görevde olursak olalım kendi problemlerimizde iyi bir mutabakat sağlamamız lazım. Bu problemlerin çözümü için el birliğiyle çalışmamız lazım. Herkesin bulunduğu alanda üstüne düşeni yapması lazım. Biz bu bilince, ortak akla çok uzağız. O yüzden Zonguldak gün geçtikte kan kaybediyor” dedi.

BÖLGEMİZİ BİR BÜTÜN HALİNDE DÜŞÜNÜP SORUNLARI AŞMAMIZ LAZIM

Sözlerine “Bunun yolunu bulmamız lazım” diyerek devam eden Başkan Kantarcı, “Laf başına geldi mi hepimiz Zonguldak’ı çok seviyoruz diyoruz. Eğer gerçekten seviyorsak kenarı köşesiyle, Bartın’ıyla, Karabük’üyle, bölgemizi bir bütün halinde düşünüp sorunları aşmamız lazım. Bunu yapmazsak olmaz, bireysel olarak kimse bir şey çözemez. İster milletvekili, ister bakan ol. Ne bakanlar, ne milletvekilleri geldi geçti. Yapılan hizmetleri elbette görmezden gelemeyiz ama Zonguldak’ın kaderini değiştirmeye bir kişinin gücü yetmez. Bir proje tartışması var mı Zonguldak’ta? İktidar kanadında olsun, muhalefette olsun, kimse proje üzerinden konuşmuyor. Bunlar çok ender görülen şeyler. Zonguldak’ın sorunlarını tartışıp da buradan bir yol haritası çıkarmak gibi bir amacımız yok bizim. Sürekli dert yanıyoruz” dedi.

 

HER ŞEY HAMASET ÜZERİNDEN GİDİYOR

İktidar, muhalefet ilişkileri üzerine de görüşlerini açıklayan Kantarcı, “Ben seçildikten sonra, iktidar muhalefet demedim, gittim beş tane milletvekilimizi ziyaret ettim. Bir iadeyi ziyarete bile gelen olmadı. Zonguldak’ta bir şey yapılacaksa muhalefet milletvekilleri yapacak değil. Onun da desteği lazım ama esas karar mekanizması olan iktidar milletvekilleri. Onlardan herhangi bir adım yok. Hatta Çaycuma’da iktidar partisinin yöneticileri bana yanaşmaya çekiniyor. Bir araya gelmemeye çalışıyor. Şimdi nasıl diyalog kuralım? Yarından itibaren bu diyalog kurulacaksa ben açığım. Ben memleket için çalışıyorum. İcap ederse çocuğum yaşındaki insanın bile ayağına giderim. Memleket için ne yapmak gerekirse yaparım. Bu işte darılma, küsme olmaz. Ama böyle bir ortam yok. Zonguldak’ın bir ortak akla ihtiyacı var. Bu ortak aklı oluştururken de hiçbir ayrıma ihtiyaç yok, muhalefet, iktidar önemli değil. Hepimizin Zonguldak üzerine bir mutabakat sağlaması lazım. Tutuyorlar, 15, 20 bin kişiyi işe alacağız gibi afaki sözler ediyorlar. Bizim 15-20 bin kişi işse girerse bunu demografik yapıya etkisi ne olacak, şehirleşmesi nasıl olacak gibi konuları tartışmamız lazım. Bunu tartışan yok. Hep hamaset üzerinden gidiyor her şey. Seviyeli bir tartışma platformu oluşturmamız lazım” dedi.

Kantarcı’dan TOKİ’ye bir uyarı daha

DSC_1609.jpg

Kantarcı’dan TOKİ’ye bir uyarı daha

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, şubat ayı olağan meclis toplantısında, “TOKİ’den henüz ruhsat konusunda bir talep gelmedi. Böyle önemli bir projenin ruhsatsız devam etmesi düşünülemez” dedi.

Çaycuma Belediyesi’nin şubat ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda meclis üyelerinin yanı sıra daire müdürleri de hazır bulundu. Toplantıda 9 maddelik gündeme 5 madde daha eklenerek müzakeresi yapıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından gündemin görüşülmesine geçildi. Çaycuma Belediye Meclisi’nin geçen yıl olduğu gibi ağustos ayında tatil edilmesine karar verilen toplantıda,  Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurmayı düşündüğü fuarcılık şirketine ortak olunması talebiyle ilgili Türlü İşler Komisyonu’ndan gelen rapor oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda, Başkan Kantarcı’ya, 3 milyon 802 bin lira borçlanma yetkisinin yanı sıra,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Mali Destek Programlarına proje sunması için de yetki verildi.

ÖNEMLİ PROJENİN RUHSATSIZ DEVAM ETMESİ DÜŞÜNÜLEMEZ

Belediyenin 1 aylık faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Kantarcı, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan 384 konutlu inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirterek “TOKİ inşaatında bir hayli ilerleme var. Ancak henüz ruhsat konusunda bir talep yapılmadı. Bu konu bizi rahatsız ediyor. Ben buradan tekrar duyuruyorum. Böyle önemli bir projenin ruhsatsız devam etmesi düşünülemez” dedi.

BELEDİYEMİZ YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA TÜRKİYE ÇAPINDA GÜZEL İZLER YARATIYOR

Çaycuma Belediyesi’nin yaptığı çalışmaların kamuoyunda takdir gördüğünü ifade eden Başkan Kantarcı, şöyle dedi: “Çaycuma Belediyesi hakikaten bu yaptığı çalışmalarla hem çevremizde, hem de Türkiye çapında güzel izler yaratıyor. Bizler de bu güzel yansımalardan dolayı çok mutlu oluyoruz. Başta meclisimiz olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, paydaşlarımıza teşekkürümüzü bir borç biliyorum.”

BAKKA’DAN İSTEDİĞİMİZ DESTEĞİ ALABİLMİŞ DEĞİLİZ

Başkan Kantarcı, borçlanma ve BAKKA projeleri için kendisine yetki veren meclis üyelerine teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bugüne kadar bu konuda hep bize güven duydunuz. Bu güven için size minnettarız. Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz de sizin güveninize layık olmak için elimizden geleni hep beraber sonuna kadar yapacağız. Bu sene BAKKA projelerine yine hazırlanıyoruz. BAKKA’nın biz paydaşıyız. BAKKA’ya her sene belli bedeller ödüyoruz. Hatta geldiğimiz de bir hayli borcumuz da vardı onu da yapılandırdık. Ancak BAKKA’dan proje konusunda henüz istediğimiz faydayı alabilmiş değiliz. Şimdi bu projeleri yapıp da kazanırsak, başarılı olursak da bununla ilgili işlemleri yapmak üzere başkanlığa yetki istemiş oluyoruz. İnşallah bu projeleri de kazanır karşınıza öyle geliriz. Aldığımız kararlar hayırlı olsun.” Mart ayı olağan meclis toplantısının 1 Mart Perşembe günü yapılmasına karar verilerek toplantıya son verildi.

DSC_1613.jpg

 

 

EMİTT’te Çaycuma’ya büyük ilgi

fuar9.jpg

EMİTT’te Çaycuma’ya büyük ilgi

 Çaycuma Belediyesi, İstanbul/Beylikdüzü TÜYAP fuar merkezinde 25-28 Ocak arası düzenlenen EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na 4. kez katıldı. Fuarda Çaycuma’nın yanı sıra, Devrek ve Ereğli stantları da yer aldı

Çaycuma Belediyesi ve Çaycuma Kent Konseyi üyeleri fuarda Çaycuma’yı başarılı bir şekilde temsil etti. İlçenin tanıtım broşürlerinin yanı sıra ziyaretçilere yöresel mısır ekmeği (bazlamaç), nişasta helvası ve Çaycuma Manda Yoğurdu ikram edildi. Büyük ilgi gören Çaycuma standına, yerli ve yabancı ziyaretçilerle İstanbul’da yaşayan Çaycumalıların yanı sıra Bursa Zonguldaklılar Derneği (ZONDER) Başkanı Abdullah Kavşur, Bursa Çaycumalılar Derneği Başkanı Selahattin Yıldırım, İstanbul Çaycumalılar Derneği Başkanı Hayri Korkmaz ve yönetim kurulu, Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti.

İLÇENİN TANITIMI İÇİN İYİ BİR ÇALIŞMA OLDU

İlçenin tanıtımına büyük önem verdiklerini ifade eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma giderek herkesin merakla takip ettiği bir yer haline geldi. Yaptığımız kentsel iyileştirme çalışmaları, geliştirdiğimiz çağdaş kent tasarımı Çaycuma’yı Batı Karadeniz bölgesinin vizyon kenti haline getrdi. İlçemize olan teveccüh EMİTT fuarında çok daha belirgin olarak ortaya çıktı. Kent Konseyimizin katkılarıyla kurduğumuz stant yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Gurbette yaşayan hemşerilerimiz kadar farklı illerden insanlar, turizm operatörleri Çaycuma’ya ilgi gösterdi.  İlçemizin tanıtımı için çok iyi bir çalışma yaptık. Ben bize bu olanağı sağlayan Zonguldak Valimiz Sayın Ahmet Çınar’a, BAKKA’nın değerli çalışan ve yöneticileriyle Çaycuma Kent Konseyine çok teşekkür ediyorum” dedi.

fuar1.jpg

 

 

Büyükşehir fırsat olabilir

Büyükşehir fırsat olabilir

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Memur-Sen Temsilciliğinin konuğu olarak Zonguldak’ta katıldığı bir söyleşide, “Hazırlıkları iyi yapılmış büyükşehir uygulaması, Zonguldak’ın sorunlarının çözümü için bir fırsat olabilir” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Memur-Sen Zonguldak Temsilciliğinin düzenlediği bir söyleşiye katıldı. Çaycuma Belediyesinin hizmetlerini ve belediyecilik anlayışını anlatan Kantarcı, salondan Zonguldak Belediyesi üzerine gelen bir soruyu “Ben buraya Çaycuma Belediyesini anlatmaya geldim. Bu nedenle bu konuya girmem” diyerek yanıtlarken, Çaycuma Belediyesinin, dönem sonuna kadar, ilçedeki 83 köyün tamamına çocuk parkı  yapacağını açıkladı. Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu konferans salonunda yapılan söyleşiyi Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Memur-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Kenan Tunç, Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Memur-Sen’e bağlı çeşitli şubelerin başkan, yönetici ve üyelerinin yanı sıra, Memur-Sen üyesi bir grup Çaycuma Belediyesi çalışanı da izledi.

KENT OTOMOBİLLERİN DEĞİL YAYALARINDIR

Çaycuma’yı insan odaklı bir bakış ve yaya öncelikli yaklaşımlarla yeniden imar ettiklerini söyleyen Kantarcı, bir yandan birçok yatırımı yaparken, diğer yandan da mali yapısı en düzgün belediyelerden birini ortaya çıkardıklarını söyledi. Göreve başlarken Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in “Kent otomobillerin değil yayalarındır”, Kentler evlerde yaşanan değil sokaklarda yaşanılan yerlerdir” sözlerini kendine şiar edindiğini söyleyen Kantarcı, ekip arkadaşlarıyla birlikte tüm düzenlemeleri buna uygun olarak yaptıklarını ve Çaycuma’nın coğrafi imkanlarından da yararlanarak muvaffak olduklarını dile getirdi. Kantarcı, sunumunda, Zonguldak’ın ekonomik sosyal gelişimi için geliştirdiği önerileri de sıralarken, “Ulaşım çok önemli. Bizim bölgeciliği de ortadan kaldırmak için, her şeyden evvel birbirimize daha rahat ulaşabilmemiz, bağlantılarımızı geliştirmemiz lazım. Ereğli’den başlayıp, Filyos Vadisi’nde biten bir metro hattı neden olmasın? Çaycuma Zonguldak arası neden 15 dakikaya düşmesin? Ben 1975 yılında Zonguldak Bartın karayolu inşaatında staj yaptım. Bu inşaat hâlâ sürüyor” dedi.

İLÇEDEKİ 83 KÖYÜN TAMAMINA ÇOCUK BAHÇESİ YAPACAĞIZ

Sunumum ardından söyleşi soru cevaplarla sürdü. Salondan gelen bir soru üzerine köylere de hizmet getirmek istediğini söyleyen Kantarcı, “Ben eşitliğe inanıyorum. Bit köye bir hizmet yaptıysam, diğer köye de aynısını yapmam lazım. Çaycuma’da Muhtarlar Birliği ile bir çalışma yaptık. Köylerin en çok çocuk bahçesi talebi olduğu ortaya çıktı. Bir tane köyümüzde çocuk bahçesi yok. Köylerde ne yazık ki müsait yerler de yok. En uygun yerler okul bahçeleri. Görev sürem içerisinde Çaycuma Belediyesi ilçemizdeki 83 köyün tamamına çocuk bahçesi yapacak” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM İÇİN BİR TALEBİM YOK

Büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için de gelen soruya yanıt veren Kantarcı, “Ben siyasi bir figür değilim. İlçem için bir görev teklif edildi. Vicdani bir görevi yerine getirmek için kabul ettim. Bu süre içinde güzel şeyler de yaptık. Önümüzdeki dönem için de bir talebim, beklentim yok. Şayet bana bir görev verilirse, bunu zamana ve şartlara bakarak hep beraber değerlendirebiliriz. Hazırlıkları iyi yapılmış büyükşehir uygulaması, Zonguldak’ın sorunlarının çözümü için bir fırsat verebilir. Son 4 ayda adaylığı açıklanan birinin bunu başarması mümkün değil. Siyasi parti gözetmeksizin söylüyorum. Bu konuda herkesin çok iyi bir hazırlık yapması lazım” dedi.

MUHALEFET BELEDİYELERİNE ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK YAPILIYOR

Salondan “Zonguldak Belediyesi bir iş yaptığı zaman belediye yapmış oluyor, yapamadığı zaman hükümet engellemiş oluyor. Siz buna katılıyor musunuz” şeklindeki soruya, “Ben buraya Çaycuma Belediyesi ve şahsımla ilgili soruları yanıtlamaya geldim. Diğer meselelere karışmam” diyen Kantarcı, “Çaycuma için soruyorsanız cevaplayayım, hizmet üretememenin bahanesi olmaz. Hükümetle olan ilişkilerde de üzülerek ifade ediyorum ki, muhalefet belediyelerine çok büyük haksızlık yapılıyor. Değil devletin imkanlarından faydalanmak, normal görevlerimizi yapmamız bile maalesef engelleniyor” diye yanıt verdi. Etkinlik Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar’ın Başkan Kantarcı’ya günün anısına bir tablo sunması ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

 

 

Şampiyon Su İşleri

Şampiyon Su İşleri

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği birimler arası futbol turnuvasında İtfaiye-Zabıta takımını 3-2 yenen Su İşleri şampiyon oldu

Çaycuma Belediyesi birimler arasında futbol turnuvası düzenledi. 7 takımın katıldığı turnuvada Su İşleri ile İtfaiye-Zabıta takımı finale kaldı. Finalde rakibini 3-2 yenen Su İşleri şampiyon oldu. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdür vekili Engin Arslan şampiyonluk kupasını Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın elinden aldı. Başkan Kantarcı kupa töreni sonrasında bir tepsi de baklava dağıttı. Turnuva da ayrıca 41 gol atarak gol kralı olan Su İşleri’nden Sercan Yiğit de ödüllendirildi.