THM Topluluğundan Muhteşem Konser

THM Topluluğundan Muhteşem Konser

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Çaycuma’da Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin konseri,  fener alayı yürüyüşü, havai fişek gösterisi ve Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu “Gençlik konseri” düzenlendi. Çaycuma Atatürk Anıtı önünde Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin verdiği konser büyük ilgi gördü. Ardından Belediye Bandosu eşliğinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ne kadar fener alayı yürüyüşü gerçekleşti. Yürüyüşe Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Şendoğan Kaya, ADD Şube Başkanı Kıvılcım Kalyoncu, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan ve Eğitim Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Gökhan Taner Günsan da eşlik etti.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YAPILDI

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi önünde saat 20.30’da yapılan havai fişek gösterisinden sonra Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk’ün açış konuşması ile başlayan Gençlik Konserine ilgi oldukça yoğun oldu. Konuşmasında Atatürk ve silah arkadaşlarına, milli mücadele kahramanlarına şükranlarını sunan Topluluk Başkanı Köktürk, kültüre, sanata ve sanatçıya desteklerinden dolayı Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya ve Çaycuma halkına teşekkür etti.

KONSER BÜYÜK BEĞENİ ALDI

Şef Ertuğrul Karabulut yönetimindeki konser, repertuar seçimi, sahne kıyafetleri, Kurtuluş Savaşını ve özgürlük mücadelesini yaşatan slayt gösterileri, şiir ve metinleri, öğrencilerin halkoyunu gösterisi ile seyirciden büyük beğeni ve alkış aldı. Sunumlarını Birhan Keser ve Ayşe Maden’in gerçekleştirdiği konser yaklaşık 1,5 saat sürdü. Konser sonunda Şef Ertuğrul Karabulut kısa bir konuşma yaparken Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk, topluluk üyeleri ve Çaycuma halkına teşekkür etti. Başkan Kantarcı topluluğa çiçek sunumun ardından, toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

Haberin Geniş Kapsamlı Fotoğraf Albümü Facebook Sayfamızda:

FOTO ALBÜM İÇİN TIKLAYIN