Haber Arşivi

Mithat Körler coşkusu

Mithat Körler coşkusu

Çaycuma Belediyesinin Türk pop müziğinin ünlü ismi Mithat Körler ile düzenlediği “Bahara Merhaba” konseri büyük coşku içinde geçti. Konsere katılan binlerce Çaycumalı Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Çaycuma Belediyesi ünlü sanatçı Mithat Körler ile “Bahara merhaba” konseri düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen konsere Çaycumalılar büyük ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya yoğun sevgi gösterisi de yapılan konserde sahneye ilk çıkan Çaycumalı sanatçı Ruhi Demirtaş, şarkılarıyla alanı dolduran halkı coşturdu. Ardından Zonguldak Belediye Meclis Üyesi ve Devrek Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Okan Onur sahne aldı. Onur, söylediği İzmir ve 10.Yıl Marşı’yla coşkuyu daha da artırdı. Son olarak sahneye Çaycumalıların fahri hemşeri ilan ettiği Mithat Körler çıktı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın seçim şarkısını da yapan Mithat Körler’e vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

KÖRLER: “ÇAYCUMA HER ZAMAN ÇAĞDAŞTIR”
“Sev kardeşim” şarkısıyla konserine başlayan Körler, konsere başlamadan yaptığı konuşmada, “Güzel dünyamızın, sevginin, kardeşliğin merkezi Çaycuma’da olmaktan son derece mutluyum. Gönlü sevgi ve kardeşlikle çarpan siz değerli Çaycumalılara hemşerilerim diyorum artık, sizlerle beraber olmaktan son derece mutluyum. İnsanların kalbinde her şeyden önemlisi dost ve arkadaş sevgisi vardır, öyle değil mi? Kendisini tanımaktan büyük gurur duyduğum, onur duyduğum, can dostumuz, değerli büyüğümüz, ağabeyimiz Sayın Bülent Kantarcı’yı, o tertemiz duygularınızla, tertemiz oylarınızla, tekrar belediye başkanı yaptınız. Sevgili Bülent Kantarcı’ya, değerli büyüğümüze ikinci dönem için başarılar diliyoruz, tebrik ediyoruz. Çaycuma her zaman çağdaştır, her zaman gönlü, kalbi zengin insanlardır” dedi.

KÖRLER: “ÇAYCUMA’DA OLMAKTAN SON DERECE MUTLUYUZ”
Körler sözlerini, “Biz, bugün de soğuk havaya rağmen sizlerle beraber kardeşliğin, sevginin temelinin atıldığı kardeşlik duygularının pekiştiği Çaycuma’da olmaktan son derece mutluyuz. Bugün sizlere 70’lerden günümüze uzanan en güzel şarkıları söyleyeceğiz. Bazen dostluklar vardır yapılan sevgi gösterileri, parayla pulla ölçülmez, ben de sevgili Bülent ağabeyime, seçim döneminde kullanması için bir tane şarkı yaptım Aslında en büyük katkı siz oylarınızla yaptınız. Bu onun yapmış olduğu hizmetlerin de bir göstergesiydi. Biz de denizde kum sizlerin o duygularına hitap eden bir şarkı yaptık” diyerek tamamladı. Körler, daha sonra Başkan Bülent Kantarcı’yla birlikte seçim için bestelediği parçayı seslendirdi. Parçanın ardından vatandaşlar, “Kantarcı ve Körler’e tezahürat yaparak sevgi gösterisinde bulundu.

SAHNEDE PASTA SÜRPRİZİ
Sahnede iki saati aşkın kalan Mithat Körler, söylediği parçalarla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatçı Körler’e ilçede hizmet veren Huzur Pastanesi sahibi Eyüp Altınay tarafından sahnede bir pasta sürprizi yapıldı. Ünlü sanatçı, üzerinde kendi ve Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın fotoğrafının bulunduğu pastayı görünce büyük mutluluk yaşadı. Başkan Kantarcı ile birlikte pastayı kesen Körler, “Bu pastayı ağzımızın tadının hiç bozulmaması için Çaycuma’nın mutluluğu için kesiyoruz” diyerek pastane sahibine teşekkür etti. Konser, seyircilerin isteği üzerine “Erik Dalı” parçasıyla tamamlandı. Başkan Kantarcı’nın, konser sonunda, bir buket çiçek sunarak teşekkür ettiği Mithat Körler ve bazı vatandaşlarla şarkıya eşlik edip bir süre oynaması, geceye ayrı bir renk kattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Çaycuma’da bir siyaset tarzı sona erdi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yaptığı seçim değerlendirmesinde, “Çaycuma insanı çok net bir şekilde değişimden yana tavır aldı. Köhnemiş kentçilik anlayışını, eski tip siyaset tarzını reddederek yeniliklerin sürmesini talep etti. Halkımızın kentçilikte elde edilen kazanımların kalıcılaşması için ortaya koyduğu irade Çaycuma’da bir siyaset tarzının artık sona erdiğini de anlatıyordu” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 31 Mart 2019’da gerçekleşen seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Değerlendirmelerine, “Bir yerel seçimi daha sonuçlandırdık. Mazbatamı alarak Çaycuma Belediye Başkanlığı görevine başladım” diyerek başlayan Başkan kantarcı, “31 Mart seçimlerinin en net sonucu şu ki, Çaycuma halkı, büyük bir oy desteğiyle, bizleri yeniden göreve getirerek ‘İkinci hamle dönemine başlayın’ talimatı verdi. Öncelikle oy veren ya da vermeyen tüm vatandaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Sağduyusuna her zaman hayran olduğum Çaycumalılar, her zamanki vakarıyla, belli çevrelerin gerilimi ısrarla yükseltme çabalarına prim vermeyerek, huzur içinde bir seçim dönemi geçirmemizi sağladı. Neden böyle davrandığı bizce malum bazı basın yayın organlarıyla, sosyal medyadaki kişiliği herkesçe bilinen trollerin aklın sınırlarını zorlayan iftira ve yalanlarına itibar etmeyerek toplumsal barışı korudu. Bu tavrıyla temiz siyasetten yana olduğunu da ortaya koyan Çaycuma halkı, seçim kazanmak için her yolu mubah sayan, yalan söylemekten kaçınmayan hırslı siyasetçilere tarihi bir ders verdi. Ayrıca, tüm kampanya döneminin olgun bir havada geçmesini sağlayan siyasi partilerimizin çok değerli adaylarıyla huzur ve güven içinde geçmesini sağlayan başta değerli kaymakamımız olmak üzere tüm güvenlik güçlerine teşekkür etmeyi de borç biliyorum” dedi.

ÜLKEYE ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK MODELİ YARATACAĞIZ
Değerlendirmelerini “Çaycuma’daki seçim sonuçları, bizim açımızdan, çok açık bir şekilde, bir hakkın teslimi şeklinde tecelli etti” diyerek sürdüren Kantarcı, “Ne mutlu bizlere ki, halkımız, geçtiğimiz beş yılda yaşanan büyük değişimi onaylayarak Çaycuma için harcadığımız emeğin, döktüğümüz terin karşılığını misliyle verdi. İnsan odaklı yaklaşım ve çağdaş şehirciliğin gereklerine dayalı olarak yaptığımız şehircilik uygulamalarının büyük çoğunluk tarafından benimsendiğini gösteren sonuçlar, yaşam kalitesi çok daha yüksek bir Çaycuma için kollarını şimdiden sıvayan bizlere büyük bir moral kaynağı oldu. Bu motivasyonla başlayacağımız ikinci hamle döneminde, çok daha yüksek kapasite ile daha etkin hizmetler vererek, ülkeye örnek bir belediyecilik modeli yaratacağız. Tarihten gelen birikmiş sorunların çözümü için gerekli ameliyatları yapıp altyapı hizmetlerini büyük ölçüde tamamlayan Çaycuma Belediyesin, bu dönemde, kentsel yaşamı daha ilerilere taşımaya yönelik teknik projelerin yanı sıra, sosyal kültürel anlamda da çok önemli işlere imza atacak, ilçemizi bölgenin yıldızı haline getirecektir. Bundan kimsenin en küçük şüphesi olmamalıdır” şeklinde ifadeler de kullandı.

ÇAYCUMALILAR PROJE MÜSVEDDELERİNİ ELİNİN TERSİYLE İTTİ
Kantarcı, değerlendirmelerine, “Bu seçimde, vatandaşlarımız yalnızca geçmişteki çalışmaları değil, adayların önümüzdeki beş yıl için ortaya koyduğu vizyonu da değerlendirerek oyunu kullandı. Dersini iyi çalışmayan, Çaycuma üzerine düşünüp gerçekçi ve uygulanabilir projeler üretmeyen, yalnızca hamaset yapıp karşısındaki karalayarak oy toplamaya çalışan siyasetçilere destek vermeyeceğini ezici bir şekilde ortaya koydu. Çaycumalılar, bir yerlerden alınan görsellerle oluşturulup uygulama alanı, maliyeti, işlevi konusunda bile bilgilere yer verilmeyen adına proje denen müsveddeleri elinin tersiyle itti. Tercihini her yönüyle düşünülmüş, öncelik sırası tespit edilmiş, projesi ve uygulama alanı belirlenmiş, kentin gelişim doğrultusu ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış projeler ve ekibinden yana kullandı. Bu açık destek, hile ve aldatma ile Çaycuma’da artık siyaset yapılamayacağının vatandaşlarımızca ortaya konmuş en net ifadesi oldu. Sonuçlar 2014 yılından itibaren Çaycuma’da şehircilik uygulamalarıyla yaşanan fiziki değişimin, siyasette de yansımaları olduğunu gösterdi” diyerek devam etti.

ÇAYCUMA’DA YAPILAN SEÇİM GERÇEKTE BİR REFERANDUM ŞEKLİNDE GEÇTİ
İttifak yapılan İyi Parti ile yaşanan sorunlara da değinen Kantarcı, “Cumhuriyet Halk Partisi tüm ülkede İyi Parti ile ittifak yaparak seçimlere girdi. Zonguldak’ta da partimiz ve İyi Parti yetkilileri arasında bir mutabakat oluşturuldu. İyi Parti Çaycuma İlçe Başkanlığının, orada varılan mutabakatın hilafına taleplerde bulunup, sonra da, ‘Taleplerimiz karşılanmadı’ diyerek aday çıkarması, bu yetmezmiş gibi ittifak hukukuna uymayacak şekilde şahsımı hedef alan açıklamalar yapması da gösterdi ki, Çaycuma’da yapılan seçim gerçekte bir referandum şeklinde geçti. Referandumun bir yanında çağdaş şehirciliğin tüm gereklerini yerine getirip Çaycuma’yı bisiklet yolları, yayalaştırılmış alanlar, heykeller, estetik meydan düzenlemeleri, doğal dokuya uygun mimariyle modern bir kent haline dönüştüren anlayışın devamını isteyenler; diğer yanındaysa modern bir kentin tüm argümanlarını yok sayıp Çaycuma’yı her türlü kuralsızlık içinde, güç odaklarının çıkarlarına göre şekillendirmek isteyenler bulunuyordu. Bir anlamda eski ile yeninin yarıştığı referandumda, Çaycuma insanı çok net bir şekilde değişimden yana tavır aldı. Köhnemiş kentçilik anlayışını, eski tip siyaset tarzını reddederek yeniliklerin sürmesini talep etti. Halkımızın kentçilikte elde edilen kazanımların kalıcılaşması için ortaya koyduğu irade Çaycuma’da bir siyaset tarzının artık sona erdiğini de anlatıyordu” dedi.

YERELDEN KALKINMAYI SAĞLAYACAK POLİTİKALAR İÇİN DE YOĞUN ÇABA HARCAYACAĞIZ
Kantarcı değerlendirmelerini, “Vatandaşlarımızım kahir ekseriyetle bize verdiği görevi, en iyi şekilde yapmak için bizler hazırız. ’41 kere maşallah’ diyerek açıkladığımız 41 projeyi yanına yenilerini de ekleyerek bir bir hayata geçireceğiz. Dönem içinde yapacağımız uygulamalarla Çaycuma’yı Cittaslow (Sakin şehir) üyesi bir dünya kenti haline getireceğiz. Çaycuma yaşam kalitesi çok daha yüksek bir yer olmakla kalmayacak, merak edilen, görülmek istenen örnek bir şehir haline gelecek. Merkezi hükümetin uyguladığı ekonomik politikaların mağdur ettiği geniş kesimlerin bizlerden çağdaş şehircilik uygulamaları dışında da beklentileri olduğunu biliyoruz. Başta bölgedeki CHP’li belediyeler olmak üzere tüm yerel yönetimlerin el ele verip, yerelden kalkınmayı sağlayacak politikalar geliştirmesi için de yoğun çaba harcayacağız. Ayrımsız herkese dost elimizi uzatıp dayanışma içinde, birlik ve kardeşlik duygularını en yükseğe çıkararak, bölgemizin ekonomik gelişimine de katkı sunacağız. Çaycuma beş yıl öncesinden güzel bir kent oldu. Beş yıl sonra çok daha çok daha güzel olacak. Bu vizyon doğrultusunda herkesi dayanışma içinde hareket etmeye çağırıyor, varlıklarını hep yanımızda hissettiğim halkımıza saygılar sunuyorum” diyerek tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk sefer yapıldı

 

İlk sefer yapıldı

 

Çaycuma Belediyesi’nce Devlet Hastanesi’ne Abdullah Kalaycı Caddesi’nden yaya erişimini sağlayacak füniküler, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın da katılımıyla ilk seferini yaptı.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın, 2014’deki yerel seçimlerde vaatleri arasında yer alan Kent Asansörü (Füniküler) faaliyete geçti. Çaycuma Devlet Hastanesi ile Abdullah Kalaycı Caddesi arasında hizmet verecek olan ve varagel sistemiyle çalışacak fünikülerin mekanik montajı tamamlanıp, otomasyon sistemi devreye sokularak hizmete hazır hale getirildi.  Fünikülerin ilk seferi Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın da aralarından olduğu Çaycuma Belediyesi personelinin katılımıyla yapıldı. Başkan Kantarcı’nın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Timuçin Pak ve Yazı İşleri Müdürü Özlem Kaydır, fünikülerin ilk yolcuları oldu. Yapılan test yolculuğu oldukça keyifli geçti. Asansörü yapan yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Kantarcı ve beraberindekiler asansörle tekrar Abdullah Kalaycı Caddesi’ndeki alt istasyona inerek, seyahatini tamamladı.

 

SON DERECE EKONOMİK VE GÜVENLİ

Konuyla ilgili bilgiler veren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Uzun süren çalışmalarımız nihayet sonuç verdi. Birçok model üzerinde çalıştık, çeşitli sistemler üzerinde fizibilite çalışmaları yaptık, projeler geliştirdik. Nihayetinde bu sistemin kurulmasına karar verdik. İyi ki de böyle yapmışız. Son derece güvenli bir sistemi, daha önce fizibilitesini yaptığımız sistemlerin hiçbiriyle mukayese edilmeyecek kadar ekonomik bir fiyatla halkımızın hizmetine sunduk. Maden ocaklarındaki varagel sisteminin bir benzeri olan ve füniküler olarak tabir edilen kent asansörü karşılıklı 12’şer kişi yolcu kapasitesine sahip. İki kabin birbirine bağlı olarak inip çıkacak. Bu da enerji maliyetlerinin son derece düşük olmasını sağlayacak” dedi.

 

EN ÇOK DA ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ KULLANACAK

Kent asansörünün diğer birimleriyle ilgili olarak da bilgiler veren Kantarcı, “Hastanenin orada bulunan üst istasyonda lokanta, kafeterya ve bir eczane hizmet verecek. İleriye doğru Abdullah Kalaycı Caddesi’nden bulunan alt istasyonda da bir ticari birim oluşturabiliriz. İşin son aşamasını oluşturan çevre düzenlemeleri çalışmalarımız sürüyor. Bu arada test sürüşleri devam edecek. Yılbaşından sonra da bir yeni yıl hediyesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Artık kimse karda, yağmurda hastan bayırını tırmanmak zorunda kalmayacak. Buraya gelecek bir düğmeye basarak sağlık hizmetine ulaşabilecek. Sistemin en çok da engelli vatandaşlarımız tarafından kullanılacağını düşünüyorum. Artık Çaycuma’da yaşayan hareket edebilir durumdaki her engelli kimsenin yardımına gerek duymadan sağlık hizmeti alacak. Çaycuma’ya hayırlı olsun” dedi. 

 

 

“Çok verimli bir geziydi”

 

“Çok verimli bir geziydi”

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 6-10 Aralık tarihleri arasında bir heyetle birlikte yaptığı Almaya gezisiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çok verimli geçen bir gezi oldu. İyi ilişkiler geliştirdik, güzel insanlarla buluşup yeni teknolojilerle tanıştık. Orada yaptığımız çalışmanın sonuçları Çaycuma’ya son derece olumlu olarak yansıyacak” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı aralarında meclis üyelerinin de bulunduğu bir heyetle birlikte yaptığı Almanya ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çok yoğun geçen programda önemli birçok temasta bulunduğunu açıklayan Kantarcı, “Gelsenkirchen kentinde kurulan Almanya Çaycumalılar Derneği’nin açılışı için gittiğimiz Almanya’da başta kardeş kentimiz Lennesatadt olmak üzere birçok yerde incelemelerde bulunduk, son derece yararlı görüşmeler yaptık. Gezimize aynı zamanda Zonguldak ile kardeş şehir de olan Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletindeki Castrop Rauxel Belediyesini ziyaret ederek başladık. Belediye Başkanı Rajko Kravanja ile Çaycuma TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu, Çaycuma ESO Başkanı Hayri Kandemir ve Lennestandt Belediyesi Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı’nın da bulunduğu bir heyetle yaptığımız görüşmede iki kent arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, işbirliğinin daha da artırılması için görüş birliğine vardık. Sayın Kravanja’yı Çaycuma’ya davet ettim. O da memnuniyet duyacağını söyledi” dedi.

 

YAPTIĞIMIZ SUNUM BÜYÜK ALKIŞLARLA KARŞILANDI

Aynı gün Çaycuma’nın kardeş şehri Lennestadt’ta yaptığı temaslarına devam ettiğini bildiren Kantarcı, “Kardeş kentimizde tam bir kardeşlik havası içinde misafir edildik. Lennestandt Belediye Başkanı aziz dostum Stephan Hundt’un üyesi olduğu partinin kongresine katılmak için kent dışında olması nedeniyle bizi Başkan Yardımcısı Sayın Karsten Schürheck ağırladı. Belediye meclisinde bulunan 4 partinin grup başkanı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, orada yaşayan gurbetçilerimiz ve Lennestadt Belediyesi personelinin katıldığı bir etkinlikte belediyemizin faaliyetlerini anlattık. Yaptığımız sunum büyük beğeni aldı, alkışlarla karşılandı. Bize belediye meclisinde grubu olan 4 partinin Çaycuma ile ilişkilerin geliştirilmesi, daha da derinleştirilmesi yönünde ortak karar aldığının söylenmesi göğsümüzü kabarttı. Sayın Kaymakamımızı Çaycumaspor kulüp başkanı ile birlikte, önümüzdeki ocak ayı içinde yapılacak Lennestadt’ın kuruluşunun 50. yılı kutlama etkinliklerine davet etmelerinden ayrıca mutluluk duydum” dedi.

 

TRACTO TECHNİKFABRİKADA GÖRDÜKLERİMİZ ÇOK ETKİLEYİCİYDİ

Gezinin teknik açıdan da çok verimli olduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, “Ertesi gün Lennestadt’ta bulunan Tracto Technik fabrikasını ziyaret ettik. Su, doğalgaz, elektrik, telekomünikasyon, bölgesel ısıtma, fiber optik kablo, boru hattı ve kanalizasyon şebekeleri için üst yapıya hiç zarar vermeden boru hatlarının yeraltına yerleştirilmesi ve yenilenmesi için makine ve aksesuar üreten bu fabrikada gördüklerimiz çok etkileyiciydi. 3 santimetreden 4 metreye kadar olan tüm çaplarda yolları bozmadan boru hattı döşeyen, yenileyen bu sistemi Çaycuma’da da uygulamak için şirketin Türkiye temsilciliği ile temasa geçeceğiz” dedi.

 

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ İLE DE BULUŞTUK
Heyet olarak sivil toplum örgütlerini de ziyaret ettiklerini bildiren Kantarcı, “Siegen şehrinde Atatürkçü Düşünce Derneği ile Lennestandt Alevi Kültür Merkezini de ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya geldik. ADD Başkanı Sayın Kadir Koçyiğit derneğin gelecek yılın Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı olması nedeniyle, 19 Mayıs'ı, Samsun'da kutlayacağını, yapacakları Türkiye ziyareti  kapsamında Çaycuma'yı da ziyaret edeceklerini söyledi. Ben de kendilerini Çaycuma'da ağırlamaktan mutlu olacağımı söyledim. Heyetimizle birlikte Kuzey Ren-Vestfalya'daki Rothaargebirge'de bölgenin en yüksek dağında bulunan kış etkinlikleri merkezini gezdik, doğa müzesini ziyaret ettik. Doğa sevgisi, biyolojik çeşitliliğin önemi ve korunması konusunda bilinç oluşturmak için kurulan müze zengin bitki ve hayvan çeşitliliğine sahip bölgemizde doğal kültürel değerlerin korunup gelecek kuşaklara aktarılması için bize esin kaynağı oldu” dedi.

 

ÇOK DİLLİ ANAOKULU PROJESİ ÇOK İLGİMİ ÇEKTİ
Gelsenkirchen’deki temasları hakkında da bilgi veren Kantarcı, “Yeni kurulan Almanya Çaycumalılar Derneğinin açılış törenin için geldiğimiz bu ilde öğle saatlerinde dernek binasının açılışı yaptık. Burada Çaycuma’nın belde belediye başkanları, Çaycuma ESO Başkanı Hayri Kandemir, Çaycuma TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu ile birlikte orada bulunan işadamları ve diğer ilgililere Çaycuma’yı ve buradaki yatırım imkânlarını anlattık. Etkinliğe katılan Turgay Tahtabaş adlı değerli bir hemşerimizin uyguladığı ‘çok dilli anaokulu’ projesi oldukça ilgimi çekti. Bunu Çaycuma’ya nasıl uygulayabileceğimiz konusunda bir fikir çalışması da yaptık. Derneğin akşamki kültürel etkinliğinde sık sık Çaycuma Marşı çalması beni çok onurlandırdı. Gelsenkirchen Belediye Başkanı Frank Baranowski’nin katıldığı gecede değerli dostum Prof. Dr. Mustafa Gencer’le de buluşma imkânım oldu. Bir konuşma da yaptığım gecede gurbetteki vatandaşlarımızla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdik. Dernek Başkanı Sayın Şenol Alagöz ile birlikte tüm masaları tek tek dolaşarak hemşerilerimizle hasret giderdik” dedi.

İYİ İLİŞKİLER GELİŞTİRDİK
Lennestandt Belediyesi Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı’nın gezinin verimli geçmesinde büyük emeği olduğunu da söyleyen Kantarcı, “Sevgili arkadaşım Nedim Kalembaşı, programın hiç aksamadan hayata geçmesi için büyük çaba harcadı. Ona büyük teşekkür borçluyum. Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanı Sayın Şenol Alagöz ve bir Çaycuma gönüllüsü olarak bizden desteğini hiç esirgemeyen Hasan Akgönül kardeşime de şükranlarımı sunuyorum. Gezinin son gününde kaldığımız otele kadar gelip bizi ziyaret eden, Türkiye’ye uğurlama nezaketi gösteren Lennestadt Belediye Başkanı Sayın Stefan Hundt’a da en kalbi duygularla teşekkür etmeyi borç biliyorum. Çok verimli geçen bir gezi oldu. İyi ilişkiler geliştirdik, güzel insanlarla buluşup yeni teknolojilerle tanıştık. Orada yaptığımız çalışmanın sonuçları Çaycuma’ya son derece olumlu olarak yansıyacaktır” diyerek açıklamalarını bitirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamuoyuna açıklama

 

Kamuoyuna açıklama

 

 1. Bir süredir gerek sosyal medya, gerekse fısıltı gazetesi yoluyla Çaycuma şehir şebekesinin sularında bakteri ya da mikrop olduğu, bunun da kentte salgın hastalık oluşturduğu şeklinde dayanaksız haberler dolaşmaktadır.
   
 2. Kamuoyunda büyük bir saygınlığa sahip olan Belediyemizi yıpratma amacına yönelik şayialar, Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarının düzenlediği analiz raporları ile bir kez daha sonuçsuz kalmıştır.
   
 3. Talebimiz üzerine, 30 Kasım 2018 tarihinde, Çaycuma Belediyesi Ana Deposu, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi, Yeni Belediye Binası, Çaycuma Devlet Hastanesi, Çaycuma Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Çaycuma Askerlik Şubesi’nden su numuneleri alınarak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda analizleri yapılmıştır.
   
 4. Biri su kaynağı olan ana depo, altısı son kullanım yeri olan ve ağırlıklı olarak toplu tüketim noktalarından alınan su numunelerinin E. Koli (Koli Basili),  Koliform Bakteri ve Enterokok / Fekal Streptokok yönünden mikrobiyolojik analizleri yapılmış, tamamında da hiçbir olumsuz bulguya rastlanmamıştır.
   
 5. Zonguldak Halk Sağlığı Laboratuvarınca 7 noktanın tamamının analiz sonuçlarıyla ilgili, “Sonuçlar ve çalışılan analizler yönünden 17.02.2005 tarih ve 25370 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İnsani Amaçlı Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe göre uygundur” şeklinde değerlendirme yapılarak, tüm şebeke suyunun sağlık açısından hiçbir tehdit oluşturmadığı teyit edilmiştir.
   
 6. Kimi sosyal medya hesaplarında yayımlanan bulanık görünümlü su fotoğrafları, suların kesilmesiyle boşalan şebekede biriken tortuların, ilk su verilmesi sırasında oluşan tazyikle harekete geçmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu görüntülere ülkenin her yerinde, su kesintilerinden sonra rastlamak mümkündür
   
 7. İlçeyi her açıdan yeniden imar edip modern bir kent ortaya çıkaran Çaycuma Belediyesi, halk sağlığını yakından ilgilendiren şehir şebeke suyu konusunda da titizlikle hareket etmekte, ilçeye içilebilir nitelikte su verilmesi konusunda hiçbir özveriden kaçınmamaktadır.
   
 8. Vatandaşlarımızın halk sağlığını ilgilendiren her konuda dedikodu yaymaya çalışan art niyetli kişi ve çevrelere itibar etmemeleri, doğru bilgiyi Çaycuma Belediyesi, Çaycuma Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü gibi kamu adına görev yapan kurumlardan almasını önemle rica eder, saygılar sunarım.

 

Bülent KANTARCI

Çaycuma Belediye Başkanı

 

Başkan Kantarcı’dan Vali Bektaş’a brifing

 

Başkan Kantarcı’dan Vali Bektaş’a brifing

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Çaycuma Belediyesini ziyaret eden Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’a belediyenin hizmetlerini anlatan bir sunum yaptı. Çaycuma Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan bilgilendirme toplantısına Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli’nin yanı sıra belediye daire amirleri de katıldı. Başkan Kantarcı Vali Bektaş’a günün anısına plaket ve bir buket çiçek sundu. Sunumu sık sık soru sorarak dinleyen Vali Beltaş çalışmalar için tüm belediye personeline teşekkür edip, başarılar dileyerek belediyeden ayrıldı.

 

 

 

 

Çaycuma Marşı’na klip çekiliyor

 

Çaycuma Marşı’na klip çekiliyor

 

Grup Maske’nin kurucusu Şenan Kerçin tarafından bestelenen Çaycuma Marşı’nın klip çekimleri başladı

 

Güftesini, Çaycuma’da, 1982-1985 yılları arasında kaymakamlık ve belediye başkanlığı yapan Gökhan Veli Kişioğlu’nun yazdığı, Çaycumalı İşadamı, Müzisyen Şenan Kerçin’in bestelediği ve Grup Maske tarafından seslendirilen Çaycuma Marşı’nın klibinin çekilmesine başladı. İlçede ilk dinlendiği andan itibaren büyük ilgi gören marşın klibinin hazırlanması işini Grup Maske’nin kurucusu da olan Şenan Kerçin üstlendi. İstanbul’da stüdyo çekimleri tamamlanan klip için Grup Maske üyelerinden Kameraman Burak Yeğen ve Savaş Seray Çaycuma’ya geldi. Çaycuma’nın çeşitli yerlerinde çekimler yapan ekibin belediyenin görsel arşivinden de yararlanarak hazırlayacağı klibin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

 

SON HALİNİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Sayın Şenan Kerçin göz kamaştıran bir hemşehri dayanışması gösteriyor. Önce eski kaymakamımız Sayın Gökhan Veli Kişioğlu’nun sözlerini Çaycuma Marşı olarak besteledi. Olağanüstü bir ezgisi olan marş Çaycumalılar tarafından çok beğenildi. Sayın Kerçin şimdi de marşa klip çekiyor. Çaycuma’nın tanıtım videosu gibi olacak klibin de en az marş kadar güzel olacağından eminim. Son halini sabırsızlıkla bekliyorum. Başta hiçbir karşılık beklemeden bizlere bu güzellikleri sunan Şenan Kerçin olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Böyle bir dayanışma  içinde olan Çaycuma yarınlarını aydınlık kılacaktır. Bundan benim en küçük şüphem yok” dedi.

 

 

 

 

 

Belediyeden 6 bin simit

 

 

Belediyeden 6 bin simit

 

Çaycuma Belediyesi kutlanan Mevlit Kandili nedeniyle ilçede 6 bin adet kandil simidi dağıttı

 

Çaycuma Belediyesi, kandil gecelerinde vatandaşlara simit dağıtmayı gelenek haline getirdi. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın 2014 yılı mart ayında göreve gelmesiyle başlayan ve bu yıl Kadir ve Miraç geceleriyle Regaip, Berat kandillerinde de hayata geçirilen uygulama, yılın son kandili olan Mevlit kandilinde de devam etti.  Çaycuma Belediyesi, kandil akşamı, ilçedeki 33 camide, 6 bin kandil simidini, yatsı namazından sonra vatandaşlarına ikram etti. Böylece yıl içinde dağıtılan kandil simidi sayısı 30 bine ulaştı.

 

HALKIMIZIN İNANÇLARINA BAĞLI, DEĞERLERİNE SAYGILIYIZ

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediyeyi yalnızca yol, kaldırım yapıp kanalizasyon döşeyen bir müessese olarak görmüyoruz. Bunları yapmak kuşkusuz önemli, ama sosyal kültürel alanda da yapılması gereken çok şey var. Biz buna da özem gösteriyor, bu alanda birçok hizmete imza atıyoruz. Halkımızın inançlarına bağlı, değerlerine saygılıyız. Ramazan aylarında kurduğumuz iftar sofraları, görkemli bir hemşehri dayanışmasına vesile oluyor. Her kandil gecesi, ilçedeki tüm camilerde simit dağıtarak vatandaşlarımızın mübarek günlerini kutluyoruz. İlçemizi vatandaş, belediye işbirliği en yüksek, dayanışma duygusu en yukarıda bir huzur beldesi haline dönüştürmek için çaba harcıyoruz. Bu doğrultuda çok mesafe kaydettiğimizi memnuniyetle ifade etmek isterim. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, bu vesileyle vatandaşlarımızın Mevlit Kandilini bir kez daha kutluyorum” dedi. 

 

 

 

 

İzmir’de Çaycuma’yı anlattı

 

İzmir’de Çaycuma’yı anlattı

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin düzenlediği “Yarışmalar Sempozyumu”na katılarak Çaycuma’yı anlattı.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası İzmir Şubesi 10-11 Kasım tarihlerinde düzenldiği “Yarıştay -  4. Ulusal Mimarlık Yarışmalar Sempozyumu” adı altında etkinliğe katıldı.  Sempozyumun, 11 Kasım Pazar günkü ilk oturumuna katılan Kantarcı, ilgili bir topluluğa Çaycuma’yı anlattı. Mimarlar Odası Genel Saymanı Ali Hakkan’ın yönettiği oturumda Lüleburgaz Belediyesi eski Başkanı Emin Halebak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı Projeler Şube Müdürü Ertan Dikmen de panelist olarak yer aldı.

 

YARIŞMALAR ÇAYCUMA’YACİDDİ BİR PRESTİJ KAZANDIRDI

Konuşmasına Çaycuma’yı tanıtarak başlayan Kantarcı, örneklerle, son dönemde yapılan iyi belediyecilik uygulamalarıyla ilçenin nasıl bir modern kent haline dönüştüğünü anlattı. İki önemli projesinin mimari tasarımını ulusal düzeyde yapılan yarışmalarla elde ettiği için sempozyuma davet edilen Kantarcı, bu hususta, “Çaycuma gibi ülke ortalamasına göre orta ölçekli sayılabilecek bir ilçede, 2 adet ulusal çapta mimari tasarım yarışması yapılarak büyük bir başarıyla sonuçlandırıldı. Yarışmalar sayesinde ilçemizin ve Çaycuma Belediyesinin özellikle mimarlık camiasında tanınırlığı ve saygınlığı arttı, kentimiz ciddi bir prestij kazandı. Yarışmalar gerek ilçemizde, gerekse ilgili diğer çevrelerde farklı bir heyecan yaratarak ‘estetik’, ‘nitelikli yapı’, ‘doğal dokuya uygun mimari’ gibi  kavramların ilçede tartışılmasını, gündelik dile girmesini sağladı. Yapılan yarışmalarla yerel bir soruna, yerelin tüm değerlerine sadık kalınarak evrensel bakış açılarıyla çözümler arandı. Mimari niteliği son derece yüksek birçok proje elde edilerek büyük bir zenginlik yaratıldı. Coğrafi koşullardan doğal dokuya, yöresel malzemeden yerel kültüre birçok faktörü göz ardı ederek uygulanan tip proje dayatmasının dışına çıkılarak, kamunun da estetik ve fonksiyonel çözümler bulabileceği kanıtlandı, bunun birden çok yolu olabileceği de gösterildi. Elde edilen nitelikli mimari yapılarla kent estetiğinin geliştirilmesine, çağdaş bir kent siluetinin ortaya çıkmasına büyük katkı sağlandı” dedi.

 

YARIŞMALAR ÇAYCUMA İÇİN BİR UFUK ARAYIŞI NİTELİĞİNDE GEÇTİ

Yarışmaların sanılanın aksine maliyetli bir şey olmadığını da söyleyen Kantarcı, konuşmasını, “Son derece düşük maliyetlerle mekânda en doğru çözüm bulan,  mimari özellikleriyle ilçeye değer katan, farklı bakış açıları geliştiren projeler ortaya çıkarıldı. Yerel form, değer ve malzemelerin öne çıkarılarak bir tasarım yapılmasının özellikle istenmesi, yarışmaya katılan ya da katılmayı düşünen camiada bir zihni hareketlenme yarattı. Çaycuma yalnızca mimari değeri yüksek projelere kavuşmakla kalmadı, yarışma, kolokyum gibi farklı kavramlarla tanışarak farklı bir bakış açısı kazandı. Yarışma sonrasında yapılan kolokyumlar ve orada yapılan tartışmalar bir bilgi şölenine dönüştü. Fikri düzeydeki yükseklik kentin kültürel gelişimine de hizmet eden bir boyut kazandı. Şartname yazılması için yapılan hazırlık çalışmalarından kolokyum kapanış konuşmasına kadar geçen tüm süreç Çaycuma için bir ufuk arayışı niteliğinde geçti” şeklinde ifadelerle sürdürdü. 

 

KAMUDAKİ TİP PROJE DAYATMASININ DIŞINA ÇIKILDI

Yarışmaların çok değerli birikimleri de ortaya çıkardığını söyleyen Kantarcı, “Doğal dokusundan tarihsel birikimine, yapı kültüründen geleneksel yapım tekniklerine kadar pek çok konu üst düzeyde tartışılarak kentin bu alanda birikimlerinin de ortaya çıkması sağlandı. Coğrafi koşullardan doğal dokuya, yöresel malzemeden yerel kültüre birçok faktörü göz ardı ederek uygulanan tip proje dayatmasının dışına çıkılarak, kamunun da estetik ve fonksiyonel çözümler bulabileceği kanıtlandı, bunun birden çok yolu olabileceği de gösterildi. Elde edilen nitelikli mimari yapılarla kent estetiğinin geliştirilmesine, çağdaş bir kent siluetinin ortaya çıkmasına büyük katkı sağlandı. Doğal dokusundan tarihsel birikimine, yapı kültüründen geleneksel yapım tekniklerine kadar pek çok konu üst düzeyde tartışılarak kentin bu alanda birikimlerinin de ortaya çıkması sağlandı” diyerek sözlerini sürdürdü.

HERKESİ ÇAYCUMA’YI GÖRMEYE DAVET ETTİ

Kantarcı konuşmasını, “Bizlere böyle bir zenginliği kazandıran değerli jüri ve danışman üyelerimize, yarışmaya eser gönderen tüm müelliflere ve titiz bir çalışma ile en küçük bir sorun yaşanmadan yarışmaların gerçekleşmesini sağlayan Çaycuma Belediyesi personeline teşekkürü bir borç biliyorum. Bizleri buraya davet ederek deneyimlerimizi paylaşan TMMOB Mimarlar Odasının değerli yönetici ve üyelerine şükranlarımı sunuyor, yaptığımız şehircilik uygulamalarını yerinde görmek isteyen değerli arkadaşlarımı Çaycuma’da ağırlamaktan mutlu olacağımı bildiriyorum” diyerek tamamladı.

 

 

 

 

 

 

Bütçe 47 milyon

 

Bütçe 47 milyon

 

Çaycuma Belediyesinin 2019 yılı gelir-gider bütçesi 47 milyon lira olarak belirlendi. Başkan Kantarcı: İlk yılımızda 17 milyon liraydı, son yılda 47 milyona çıkardık

 

Çaycuma Belediyesi kasım ayı ikinci birleşimi toplantısı, Başkan Bülent Kantarcı’nın yönetiminde yapıldı. Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. Kasım ayı birinci oturumunun tutanak özetinin okunup oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından komisyondan gelen 2019 yılı mali gelir tarifelerinin görüşülmesiyle ilgili raporu, oy çokluğuyla kabul edildi. İkinci birleşimin son gündem maddesi olan 2019 yılı mali bütçesinin görüşülmesiyle ilgili olarak komisyondan gelen rapor okundu. 2019 yılı bütçesinin 47 milyon lira olarak kabul edilen komisyonun raporu, oy çokluğuyla onaylandı.

 

UYUM İÇİNDE ÇALIŞAN MECLİS DÖNEMİ YAŞADIK

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, raporun oylanmasının ardından yaptığı konuşmada, “Çaycuma Belediyesini 4 yıl önce 17 milyon liralık bütçeyle devraldık. Son yılımıza da 47 milyon lira bütçe ile giriyoruz. En güzeli de bütçemizin gerçekleşme oranı yüzde 100 oldu. Her zaman söylediğim gibi, 2014’den 2019’a kadar, her ne olursa olsun uyum içinde çalışan bir meclis dönemi yaşadık. Ve tarihe tanıklık ettik hep beraber. Ben 2019 bütçesini uygulamak kimlere nasip olur bilmiyorum, üç ayı biz uygulayacağız ama inşallah hayırlı olur. İnşallah Çaycuma Belediyesi için Çaycumalılar için güzel sonuçlara vesile olur. Bu bütçenin hazırlanmasında emeği geçen başta başkan yardımcımız ve mali işler müdürümüz ve personeli,  komisyon üyelerimiz ve belediye meclisimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum. Bütçemiz hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi. Aralık ayının meclis toplantısı 5 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 17.30’da yapılmasına karar verilerek, toplantı sona erdi.

 

 

BAŞKAN KANTARCI: ÇAYCUMA’DA DEVRİM YAPTIK

BAŞKAN KANTARCI: ÇAYCUMA’DA DEVRİM YAPTIK

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, Çaycuma’da çok daha büyük alanlarda imar uygulaması yaptıklarını belirterek, “Bu torunlara hizmet edecek bir güzellik. 30-40 yıldır yapılamayan yerlerin dışında yeni birçok yeri de ekleyerek Çaycuma’da bir devrim yaptık” dedi.

Çaycuma Belediyesi Meclisi’nin Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında yapıldı. Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, meclis üyeleri ve daire müdürleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Başkan Kantarcı, Ekim ayında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Başkan Kantarcı, Ağustos ayındaki krizden sonra yeni belediye hizmet binasında sona doğru yaklaşıldığını ve yüzde 80’lere doğru geldiklerini söyledi. Çaycuma Devlet Hastanesi ile Abdullah Kalaycı Caddesi arasında insan nakli yapılacak olan eğik asansör çalışmalarının devam ettiğini belirten başkan Kantarcı, “Önümüzdeki hafta montajı yapılacak. En kısa sürede burayı da halkımızın hizmetine sunacağız. Belediyemiz seferber olmuş vaziyette. Kabinleri geldi montajı bekliyor” dedi.

ÇAYCUMA’DA DEVRİM YAPTIK

Çaycuma’daki 18 uygulamaları hakkında harita üzerinden bilgi veren Başkan Kantarcı, “Haritadaki kırmızı lekeler ise bizim için leke değil medarı iftiharımız. Çaycuma’da bu dönemde yapılan imar uygulamalarının haritaya işlenmiş hali. Alana baktığımızda mevcut Çaycuma’da çok daha büyük alanlarda imar uygulamasını yapmış oluyoruz. Bu torunlara hizmet edecek bir güzellik. 30-40 yıldır yapılamayan yerlerin dışında yeni birçok yeri de ekleyerek Çaycuma’da bir devrim yaptık. Bu dönemki belediye meclisimizin iftihar edeceği gururla yıllarca konuşulacak konulardan biri de bu imar uygulamaları. Ve önümüzdeki yıllarda inşallah Çaycuma’da bu imar uygulamaları sayesinde meclisin önüne imar tadilatları trafiğinde çok büyük bir rahatlama olacak. Çünkü vatandaşın elindeki tapuyla imar planındaki parsel üst üste çakışmış olacak. Mal sahiplerinin elindeki bu yeni tapularla inşaat arsasının önü açılmış oluyor. Çaycuma’da 20 bine yakın konutun yapılabileceği imar uygulaması. Bundan sonra artık arsa bulamadım, arsa pahalı söylemleri sona ermiştir. Pehlivanlar Mahallesi’ndeki uygulamada henüz tapu kadastrodan tapuya geçmedi ama onların da tapuları eli kulağında. Biz de bu sayede birçok yol kazanmış olduk, yeşil alan kazanmış olduk. Bin dönüm civarında kamuya arazi kazandırılmış oldu. Cami yerleri kazanıldı. Şuanda Çaycuma’da sanıyorum 4 ya da 5 tane daha cami yeri hazır hale geldi. Buradan yine iftiharla söylüyorum. Çaycuma’da bizim imar planı revizyonumuzla elde ettiğimiz imar planı uygulaması çok güzel, modern, yeni mahallelerimizi ortaya çıkaracak. Buradaki inşaatlar yapıldıkça Türkiye’de örnek yerleşim yerleri ortaya çıkacak” diye konuştu.

ŞİRİN PREFABRİK BİNALARIMIZ BİTTİ

İtfaiye ve temizlik işleri müdürlüğü binalarının Doğantepe mevkiindeki su deposunun olduğu alana taşındığını ifade eden Başkan Kantarcı, “Çok güzel, şirin, prefabrik binalarımız bitti. Arazi düzenlemeleri devam ediyor. İtfaiyeyi oradan koparmış olduk. Hem itfaiyenin hem temizlik işlerinin araçlarının olduğu tesisi belediyeye kazandırmış olduk. Mevcut itfaiye binası Çaycuma’ya yakışmıyordu, gece kondu tarzı bir binaydı. İtfaiyeci arkadaşlarımızın hizmetine hitap etmiyordu. Burada aynı zamanda eğitim alanı da düşünmüş oluyoruz” şeklinde konuştu.  

OTO GALERİCİLER SİTESİ TERMİNALE HAYAT ÖPÜCÜĞÜ OLDU

Oto Galericiler Sitesi’nin atıl durumdaki terminale taşındığını belirten Başkan Kantarcı, şöyle dedi:
“Bir kronik soruna daha değerli kaymakamımızın da bize olan desteğiyle çözüm getirdik. Atıl vaziyette duran terminale de canlılık kazandıracak bir Oto Galericiler Sitesi’ni oluşturduk. Galericilerimiz de epey bir direndikten sonra hızlı bir şekilde burayı onardılar. Bizde gereken desteği verdik. Faaliyete geçtiler, ufak tefek noksanlar var. Bunun da Çaycuma için son derece güzel bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Hem de terminale de bir hayat öpücüğü olmuş oldu. Terminal bölgesini hayata kazandırmış oluyoruz.”
Daha sonra gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edilerek komisyonlara havale edildi. Kasım ayının ikinci birleşim toplantısının 8 Kasım Perşembe günü saat 17.30’da yapılmasına karar verilerek, meclis toplantısı sona erdi.