Bir ağaç proje değiştirtti - Çaycuma Belediyesi

  
  
  

Bir ağaç proje değiştirtti

Velioğlu Mahallesi’nde yol yapımı için belirlenen güzergâhta ağaçların olması projenin değiştirilmesine neden oldu.  Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Tabiat varlıklarımızı korumak görevimiz. Çaycuma’nın ağaçları da bize emanet” dedi

Çaycuma Belediyesi, Velioğlu Mahallesi’nde, yeni yapılan imar planına göre yol genişletme çalışması başlattı. İmar planında belirlenen yol güzergâhı içinde, son derece sağlıklı meşe ağaçlarının bulunduğunu gören Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ekiplere, ağaçların korunması talimatını verdi. Fen İşleri Müdürlüğü, bunun üzerine, yol projesinde değişiklik yaptı ve ağaçları göbek içine alarak koruma altına aldı. Yol, arazisi içinden geçilen vatandaşların rızası alınarak yanlara doğru genişletildi. Böylece standartlara uygun hale getirilen yol,  yeni haliyle son derece estetik bir görünüm kazandı.

MAHALLE HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yapılan çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Velioğlu mahallemizde çok güzel bir çalışma yaptık. Yeni imar yolları açarken, mevcut yolları da imar planına uygun bir şekilde genişlettik. Arazisi içinden geçtiğimiz vatandaşlarımız bize her türlü yardımı sağladı, en küçük sorun çıkarmadan, çalışmanın son derece hızlı şekilde yapılmasını sağladı. Başta muhtarımız olmak üzere tüm Velioğlu Mahallesi sakinlerine bizimle yaptıkları bu güzel işbirliği nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

TABİAT VARLIKLARIMIZI KORUMAK GÖREVİMİZ

Göbek içine alınarak korunan ağaçlarla ilgili bilgiler de veren Kantarcı, “Bu tip çalışmalar sırasında, her yerde tabiat varlıklarımızı korumaya özen gösteriyoruz. Yol çalışmalarını takip etmek üzere Velioğlu’na gittiğimde 3 adet meşe ağacının yolun içinde kaldığını gördüm. Yaşlı olmalarına karşın son derece sağlıklı görünen ağaçların korunması için arkadaşlarıma talimat verdim. Onlar da gerekli çalışmayı yaparak ağaçları göbek içine aldı. Vatandaşların rızasını aldıktan sonra yolu yana doğru biraz kaydırarak, yol genişliği standardını da koruduk. Hem son derece estetik bir görünüm ortaya çıktı, hem de bir tabiat varlığını korumuş olduk. Tabiat varlıklarımızı korumak görevimiz. Çaycuma’nın ağaçları da bize emanet” dedi.

 

 

 

 


 

PAYLAŞ


 


 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...