Barış ve huzur getirsin

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Açılan ellerin, dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olması en büyük dileğimdir” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Ramazan ayının habercisi olan ve İslam alemi için en kutlu gecelerden biri olan mübarek Berat Kandili gecesine ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.  Beratın özünde, günahlardan arınma ve Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşma amacı vardır. Bu gecede Allâh'ın günahlarımızın affı için çok daha cömert davranacağı müjdelenmiştir. Bu nedenle tüm dünyada Müslümanlar bu güzel geceyi ibadet ve dua geçirmektedir. Açılan ellerin, dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olması en büyük dileğimdir” dedi.

MESAJLAR KİNDEN, GAREZDEN, YALANDAN, RİYADAN, KİBİRDEN UZAK OLMALI

Başkan Kantarcı açıklamasını, “Ülkemizin en çok birliğe, beraberliğe, dayanışma ve dostluğa ihtiyaç duyduğu bir zamanda Berat Kandilini kutluyoruz. Kandil ayrıca ülkemizin tam da siyasal olarak yeniden şekilleneceği günlerin arifesine denk geliyor. Bu mübarek gün münasebetiyle tüm siyasal kesimlere bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz. Lütfen toplumsal bütünlüğümüzü sarsan her türlü ayrıştırma, kutuplaştırma ve ötekileştirmelerden kaçınınız.  Topluma verilecek mesajlar kinden, garezden, yalandan, riyadan, kibirden uzak tutulup, tüm çabalar haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin olmadığı bir Türkiye için olmalıdır” diyerek sürdürdü.   

ÜRETİM VE EMEĞİN DEĞER BULDUĞU BİR ÜLKEYİ ÖZLÜYORUZ

Kantarcı açıklamasını, “Güven ve barışın sağlandığı, herkesin birbirine sevgi ve saygı duyduğu, kardeşlik, eşitlik, adalet ve hakça paylaşımın sağlandığı, üretim ve emeğin değer bulduğu bir ülkeyi özlüyoruz. Mübarek Berat Kandili’nin böyle bir ülkenin kazanılmasına vesile olmasını ümit ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili Çaycumalılar, aziz milletimiz olmak üzere İslam aleminin kandilini kutluyor, tüm dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini diliyorum” diyerek tamamladı.


 

PAYLAŞ


 


 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...