Başkan Kantarcı, “14 Mart Tıp Bayramını” kutladı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı mesajda tüm hekim ve sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramını” kutladı.

Başkan Kantarcı’nın mesajı şu şekilde;

“İnsanların kaliteli, mutlu bir yaşam sürmeleri sağlıklı bireyler olmalarına bağlıdır. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, toplumsal barışın ve refahın artmasına önemli katkı sunarlar. İnsan sağlığının korunması ve hastalıkların iyileştirilmesi için, zor koşullarda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabalar değerlidir ve aynı zamanda kutsaldır.
   Sağlık hizmeti sunumunun başarılı olabilmesi açısından hasta memnuniyeti ve hekim memnuniyeti büyük önem taşımaktadır. Her iki kesimden herhangi birisinde bir memnuniyetsizlik ortaya çıktığında bu durumdan toplum zarar görmekte, sonuç olarak hem sağlık kitlesine hem de vatandaşımıza olumsuz yönde yansımaktadır. Mamafih, yasalar bu hususları gözetecek şekilde hazırlanmalıdır. Günümüzde verimli ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunumu, toplumun bütün kesimlerinin özlemi haline gelmiştir. Bugüne kadar sağlık alanında ‘yenilik’ olarak sunulan çalışmalar sağlık sektörünün sorunlarını çözememiştir. Sağlıkta getirilen performans sistemi sektörde çalışma barışını zedelemiştir. Bu çelişkiler çalışanlara yönelik şiddet eylemlerini doğurmuştur. Çatışmanın son bulabilmesi için çalışanların hasta yükü azaltılmalı, mesai saatleri adalete uygun düzenlenmeli ve çalışan mutluluk ve huzur dikkate alınmalıdır. Fiziki mekan sorunları giderilmeli, hekimlik mesleğinin etik ilkelerine uygun gelir-ücret politikaları uygulanmalıdır.
   Yaşam kalitemizi yükseltmek ve halkımıza daha iyi bir hayat sağlamak için bütün engel ve güçlüklere rağmen, gece-gündüz-tatil demeden bu kutsal görevi özveriyle yerine getirmeye çalışan tüm hekim ve Sağlık çalışanlarımızın ‘14 Mart Tıp Bayramını’ kutluyor, başarılı hizmetlerinin sürmesini diliyorum.”


 

PAYLAŞ


 


 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...