MAHSUR KALAN VATANDAŞLARI ÇAYCUMA İTFAİYESİ KURTARDI
 
Filyos Irmağı içinde mahsur kalan iki kişi ÇaycumaBelediyesi İtfaiyesi Su Üstü Kurtarma Ekiplerince kurtarıldı.
 
Zonguldak’ta etkisi altına alan sağanak yağmur ve sel sonrası Çaycuma’da iki kişi Filyos Çayı’nda otlamaya gelen ineklerini kurtarayım derken az daha canlarından oluyorlardı. Irmak içinde kurtarılmayı bekleyen iki kişiyi Çaycuma Belediyesi İtfaiyesi Su Üstü Kurtarma Ekiplerince kurtardı.
 
    Çaycuma’da, Ferya Gerim adında bir kişi eşiyle sabah evlerinden Filyos Çayı’na bıraktıkları büyükbaş hayvanlarını aramaya gittiklerinde az daha canlarından alıyordu. Irmağın debisi bir anda yükselmesi ile Ferya Gerim ve eşi bir anda kendilerini bataklıkta buldu. Boylarına gelen suyun yükselmesi ile oldukları yerde kalan kişiler çevreden görenlerin ihbarı ile ve Ferya Gerim’in eşi jandarmaya haber verdi. Kısa zaman sonra Filyos Çayı’na gelen jandarma ekipleri Çaycuma Belediyesi bünyesinde olan İtfaiye ekiplerinin arama kurtarma ekiplerine haber verilmesi üzerine ekipler bölgeye ulaştı. Arama kurtarma ekipleri Zodyak botuyla hareket ederek ırmağın bataklığında kalan Ferya Gerim ve eşini sel sularından kurtararak karaya çıkardı. Irmaktan çıkarılan şahıslar 112 ekiplerine teslim edildi. Olayı başından takip eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise ırmaktan kurtarılan şahıslara geçmiş olsun dileğinde bulunarak itfaiye personeline teşekkür etti.
 
ÇAYCUMA BELEDİYESİ ÖNLEM ALMIŞTI
 
Çaycuma Belediyesi’nin sel tehlikesine karşı önlemlerini aldığını ifade eden Başkan Kantarcı; “Belediyemiz İtfaiyesi ve Fen İşleri personeli yağmura hazırlıklıydı. Gece boyu çalışarak ciddi bir sorun yaşanmasına izin vermedi. Hepsine Teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Kantarcı, İtfaiye ekiplerinin sel basan çevre köylerdeki çalışmalarını da yerinde inceledi.
 
 
 
 
 


 

PAYLAŞ


 


 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...