93. yıl Cumhuriyet konseri

Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu 29 Ekim’e özel olarak verdiği “93. Yıl Cumhuriyet” başlıklı konserde Çaycumalılara büyük coşku yaşattı

Çaycuma Belediyesi Türk halk Müziği Topluluğu Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yılını verdiği muhteşem bir konserle kutladı. Resmi kutlama programı içinde de yer alan konseri Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, İlçe Garnizon Komutanı Selçuk Özen, CHP Eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt ve AKP İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Başören’in yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Çaycumalıların büyük bir katılımla gerçekleştirdiği fener alayının ardından, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayan konseri, Şef Ayten Köktürk yönetti.

10 YIL MARŞI AYAKTA SÖYLENDİ

Konserde, günün anlamına uygun olarak oluşturulan repertuvardaki türküler koro ve solo olarak söylenirken, Arif Nihat Asya, Cahit Külebi, Cahit Sıtkı Tarancı, Nazım Hikmet, Turgut Uyar, Fazıl Hüsnü dağlarca gibi şairlerin memleket ve bayrak üzerine yazdığı şiirler okundu. Minik öğrenciler tarafından bir zeybek gösterisinin de yapıldığı konserde, izleyiciler, ellerinde bayraklarla türkülere eşlik etti. Yaklaşık bir buçuk saat süren konser 10. Yıl Marşı’nın hep birlikte okunmasıyla sona erdi. Konserin sonunda Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli emeği geçen herkese teşekkür ederken, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da topluluk adına koro şefi Ayşen Köktürk’e çiçek sundu.

Konserden diğer fotoğralar için TIKLAYIN


 

PAYLAŞ


 


 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...