ANONSLAR

ONUR KAMİTOĞLU'NUN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN MERHUM SATILMIŞ VE LEYLA KAMİTOĞLU’NUN OĞULLARI, OSMAN VE HAVVA YILMAZ’IN DAMATLARI, OKAY KAMİTOĞLU’NUN KARDEŞİ, NESİL VE ASİL KAMİTOĞLU’NUN  BABALARI, DUYGU KAMİTOĞLU’NUN EŞİ İLÇEMİZ EŞRAFINDAN ONUR KAMİTOĞLU VEFAT ETMİŞTİR.CENAZESİ BUGÜN SAAT 11:00’DE DEVLET HASTANESİNDEN ALINARAK 11:30’DA ÖREN SİTESİNDEKİ EVİNİN ÖNÜNDE KILINACAK CENAZE NAMAZINDAN SONRA, ÖĞLE NAMAZINA MÜTEAKİP AHATLI KÖYÜ, GEMEÇLER MAHALLESİ AİLE MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR.      DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR.BELEDİYEMİZ MERHUMA  ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.

SALİH ÇOKAL'IN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN MERHUM İBRAHİM VE KEZBAN ÇOKAL’IN OĞULLARI, ŞENAY, ŞENGÜL, NİLAY VE MURAT ÇOKAL’IN BABALARI, HAFİZE ÇOKAL’IN EŞİ SEKA’DAN EMEKLİ  SALİH ÇOKAL  VEFAT ETMİŞTİR. CENAZESİ BUGÜN SAAT 15:30’DA  CENNET SİTESİ’NDEKİ EVİNİN ÖNÜNDE OKUNACAK KURAN’IN ARDINDAN İKİNDİ NAMAZINDAN SONRA YAKADEMİRCİLER KÖYÜ AİLE  MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR. DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR. BELEDİYEMİZ MERHUMA  ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.                             

BEHİCE AYDEMİR'İN CENAZESİ

İLÇENİN KARAMUSA AYDINLAR MAHALLEİNDEN; MERHUM ARİF KIZI, SATILMIŞ, MUHİTTİN, SELAHATTİN, SEYFETTİN AYDEMİR VE BELEDİYEMİZDEN EMEKLİ BİRCİHAN ATMACA’NIN ANNELERİ, MUKİM, VEDAT, GÖKHAN, KADRİYE, SEDAT, AYSEL, GÖKSEL VE VEYSEL AYDEMİR’İN BABAANNELERİ, DERYA VE DENİZ ATMACA’NIN ANNEANNELERİ, MERHUM HACI HASAN AYDEMİR’İN EŞİ BEHİCE AYDEMİR VEFAT ETMİŞTİR. CENAZESİ BUGÜN SAAT 14:00’DE ÇAYCUMA DEVLET HASTANESİNDEN ALINARAK KARAMUSA AYDINLAR MAHALLESİNDEKİ EVİNİN ÖNÜNDE OKUNACAK KURAN’IN ARDINDAN SAAT 15:00’DE KARAMUSA AYDINLAR MAHALLESİ MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR. DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR. BELEDİYEMİZ MERHUMEYE ALLAHTAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.

EMİNE BORA'NIN CENAZESİ

İlçenin Çay Mahallesi'nden, Ali ve Zeynep Metin'in kızları, Gökhan ve Gökmen Metin'in kardeşleri, Mehmet ve Nagihan Bora'nın gelinleri, İnci, Duygu ve Tayfun Bora'nın yengeleri, Mert Bora'nın annesi, Çoşkun Bora'nın eşi, Mimar Sinan Ortaokulu öğretmenlerinden *Emine Bora* vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 12:00'de Çay Mahallesi Yeşilkent Sitesi'ndeki evinin önünde okunacak Kuran'ın ardından, Merkez Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Esenyurt Köyü aile mezarlığında toprağa verilecektir. Dost ve akrabalarına üzüntüyle duyurulur.

ZAHİRE ÇAYLI'NIN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN SONGÜL VE HATİCE ÇAYLI’NIN  ANNELERİ, ESKİ 1. NOTER SEDAT KISA’NIN KAYINVALİDESİ, MERHUM BEKİR ÇAYLI’NIN EŞİ ZAHİRE ÇAYLI VEFAT ETMİŞTİR.             CENAZESİ BUGÜN SAAT 10:00’DA PEHLİVANLAR MAHALLESİ HUZUR SİTESİNDEKİ EVİNİN ÖNÜNDE OKUNACAK KURAN’IN ARDINDAN YENİCE KAYADİBİ ÇAY MAHALLESİ MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR. DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR.BELEDİYEMİZ MERHUMEYE ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.                             

NADİR KATIRCI'NIN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN  NAHİDE, VAHİDE, ZAHİDE VE NAİL KATIRCI’NIN AĞABEYLERİ, ŞEYDA VE BARIŞ KATICI’NIN BABALARI, ŞENAY KATIRCI’NIN EŞİ NADİR KATIRCI VEFAT ETMİŞTİR. CENAZESİ BUGÜN SAAT 11:00’DE YENİ MAHALLE ATATÜRK BULVARI ÜZERİNDEKİ EVİNDEN ALINARAK KAYIKÇILAR KÖYÜ MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR.    DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR. BELEDİYEMİZ MERHUMA ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.                               

İSMAİL HAYTAN'IN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, SAFİYE, BEDRİYE, KADRİYE,NURULLAH VE İSMAİL HAKKI HAYTAN’IN BABALARI, BEYZA, ESMA, IŞIL, İPEK VE MELEK’İN BÜYÜKBABALARI, ÇAĞAN, KAĞAN, EBRU VE EMRE’NİN DEDELERİ, MERHUME FATİME HAYTAN’IN EŞİ İSMAİL HAYTAN VEFAT ETMİŞTİR. CENAZESİ BUGÜN SAAT 16.00’DA YENİ MAHALLE GÜMÜŞ SOKAKTA BULUNAN EVİNİN ÖNÜNDE OKUNACAK KURAN VE KILINACAK CENAZE NAMAZININ ARDINDAN, KARAKOÇ KÖYÜ HOCAOĞLU MAHALLESİ MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR.DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR.  
BELEDİYEMİZ MERHUMA ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.

FATMA ULUSOY'UN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, ULVİ, ZÜLVİYE, SULHİYE, ÖMER, ALİ, FATMA, ZEKİ VE İLÇEMİZ AVUKATLARINDAN FAHRİ ULUSOY’UN  ANNELERİ, EMEKLİ ÖZEL İDARE MÜDÜRÜ OSMAN ULUSOY’UN EŞİ FATMA ULUSOY VEFAT ETMİŞTİR.CENAZESİ BUGÜN SAAT 10.00’DA YENİ MAHALLE 52 EVLER SİTESİNDE BULUNAN EVİNİN ÖNÜNDE OKUNACAK KURAN’IN ARDINDAN KARABÜK EFLANİ AİLE MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR. DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR.BELEDİYEMİZ MERHUMEYE ALLAH’TAN RAHMET, KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.                                                                                                           

SEVİM KINICI'NIN CENAZESİ

 İLÇENİN GEMİCİLER MAHALLESİ’NDEN, FİLİZ, YELİZ VE BELEDİYEMİZ PERSONELİ İBRAHİM KINICI’NIN ANNELERİ, KEMALETTİN KINICI’NIN EŞİ SEVİM KINICI VEFAT ETMİŞTİR.                                            CENAZESİ BUGÜN SAAT 10.00’DA GEMİCİLER MAHALLESİ’NDE BULUNAN EVİNİN ÖNÜNDE OKUNACAK KURAN’IN ARDINDAN GEMİCİLER MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR. 
DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR.
BELEDİYEMİZ MERHUMEYE ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.

Karamusa’ya kesintisiz hizmet vermek istiyoruz

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, hafta sonu yapılacak referandumla Çaycuma’ya bağlanması kararlaştırılacak olan Karamusa’daki TOKİ Sitesi’nde konuştu. “Artık buralar da belediyemizden kesintisiz hizmet alsın, Çaycuma ile iç içe olmanın ayrıcalıklarından faydalansın” dedi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Karamusa’nın Aydınlar ve Dedeler mahallelerinin belediye sorumluluk alanına dahil olmasıyla ilgili, pazar günü yapılacak referandum öncesi, TOKİ Sitesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, belediye daire amirleri ve bazı meclis üyeleriyle birlikte TOKİ Sitesi’ne giden Kantarcı’yı, burada kalabalık bir vatandaş topluluğu ile Karamusa Muhtarı Şeref Aydemir ve Site Yöneticisi Eren Topal karşıladı. Başkan Kantarcı yaptığı konuşmada, “7 yıl önce tohumlarını attığımız bir site gayet güzel bir şekilde hizmete girdi. Biz de bu bölgeye 7 yıldan beri ciddi yatırımlar, güzel imar uygulamaları yaptık. Çok katlı apartmanlarda yaşamanın zorluğunu bildiğimiz için bu sitenin mimari projesini beğenerek kabul ettik. TOKİ Sitesi, hem Çaycuma ile çevresindeki yerleşimleri, hem de karşı yakayı birbirine bağlıyor. Bitmek üzere olan yeni köprü buraya hakikaten çok değer kattı, sanki İstanbul Boğazı’nın kenarında bir yermiş gibi bir görünüm verdi. Emin olun ileride daha da güzel olacak. Burası çok rahat ulaşılabilen bir yer haline gelecek” dedi.
 
GELEN TALEPLERİ, KİMDEN GELMİŞ DİYE BAKMADAN KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ
Mücavir alanlarda oturanların belediye hudutları dışında olmanın zararlarını yaşadığını söyleyen Kantarcı, “Biliyorsunuz bu hafta sonu bir referandum var. Sizin de katkılarınızla Karamusa’nın Aydınlar ve Dedeler mahallesini Çaycuma’ya bağlayıp bütünleştireceğiz. TOKİ Sitesi gibi bu mahalleler de belediyemizin mücavir alanında. Mücavir alanlarda oturanlar belediyelere karşı tüm yükümlülüklerini tıpkı belediye alanında yaşayanlar gibi yerine getiriyor, vergisini ödüyor. Ancak belediye nimetlerinden yararlanma konusunda eksikler yaşıyor. Kimi konularda mevzuat belediyenin hizmet getirmesini engelliyor. Artık bu sorun ortadan kalksın istiyoruz. Biz zaten elimizden geldiği ölçüde, gelen talepleri, kimden gelmiş diye bakmadan karşılamaya çalışıyoruz. Bu konuda hiçbir ayrım yapmıyoruz. Çaycuma’nın bütününü kucaklamaya çalışıyoruz. İmkânlarımızı, yaratıcı yöntemlerle oluşturduğumuz kaynaklarımızı Çaycuma’nın faydasına kullanıyoruz. Artık buralar da belediyemizden kesintisiz hizmet alsın. Çaycuma ile iç içe olmanın ayrıcalıklarından faydalansın” dedi.
BU ÇEVREDE HİÇBİR ULAŞIM SORUNU KALMAYACAK
Ulaşımla ilgili yapılacak çalışmalara da değinen Kantarcı, “Buradaki çalışmalar bitince bu çevrede hiçbir ulaşım sorunu kalmayacak. Hiç merak etmeyin otoban gibi yollar yapacağız. Hiç merak etmeyin, nehir kenarları çok güzel olacak. İmar palanındaki yolun çok uzamaz bu yıl içinde önemli bir kısmını yaparız. Şimdi biraz dolaşmak zorunda kalıyorsunuz, hiç merak etmeyin sizin en kısa sürede, en kısa yoldan evlerinize ulaşmanızı sağlayacağız. Zaten yeni köprüden gelen yol da hemen sitenin çevresine bağlanacak” dedi.
BİRBİRİMİZLE KAYNAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR
Sitenin güvenliğiyle ilgili görüşlerini de açıklayan Kantarcı, “Kısıtlı imkânlarla konut sahibi olan insanlarsınız. Bana sorarsanız eski devlet memurları gibi site yapmayın. Merak etmeyin Çaycuma çok güvenli bir yer. Ufak tefek olay her yerde oluyor, bunlara bakıp kendinizi kapıların, duvarların ardına hapsetmeyin. Bizim birbirimizle kaynaşmaya ihtiyacımız var. Bırakın burası girilip çıkılan bir yer olsun. Ayrı bir koloni oluşmasın. Bırakın buranın her yerinden girilip çıkılsın. Ne kadar işlek olursa güvenlik zafiyeti o kadar da az olur zaten. Yönetiminiz var isterseniz her tarafı zırhla kapatabilirsiniz. Ben açılsın istiyorum. Göreve gelir gelmez ilk işlerimden biri de SEKA sosyal tesislerinin etrafındaki duvarları yıkmak oldu. Yerine bitki diktik, bitkiden yeşil çit yaptık. Duvarlar kimseyi durduramadığı gibi tam tersi etki yaratıyor” dedi.
SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYIP BİR YERDE TUTMAMIZ YASAK
Konuşmasının son bölümünde sokak hayvanlarıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Başkan Kantarcı, sözlerini, “Sokak hayvanları konusu milli bir sorun. Hiçbir belediyenin tek başına altından kalkması mümkün değil. Ne yazık ki başka yerlerden araçlarla taşıyıp hayvancıkları Çaycuma’ya bırakıyorlar. Dışarıdan gelen bu hayvanlar, yeni yerlerinde tıpkı insanlar gibi ürkek oluyor. Korkan hayvan saldırganlaşıyor. Haliyle çocuklarımız hatta büyüklerimiz bundan ürküyor Bunların toplanıp bir yerde tutulmaları yasak. Yasa, bize, sadece sağlık sorunları ya da kısırlaştırma amacıyla alıp tekrar aynı ortama bırakmamızı emrediyor. Biz yasalara uygun şekilde kısırlaştırmalarını yapıyoruz. Ama sürekli başka köpek geliyor. Bunu ben başta sayın valilerimiz olmak üzere tüm yetkililere anlatıyorum. Vilayet bazında bir çalışma yürütmemiz gerekiyor. Yoksa köpek turizmi diye tanımladığım bu hayvan nakilleriyle baş etmemiz zor. Çok saldırgan olanlar, arkadaşlarımıza haber verildiği takdirde alınıyor. Ama genel olarak bunları toplama imkânımız yok, bu işlem yasak çünkü” dedi.
 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...