ANONSLAR

SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE YEŞİLTEPE MAHALLESİNİN, ZİNCİRLİKUYU CADDESİ, TAŞKÖPRÜ SOKAK, EĞİTİM SOKAK, MARANGOZ SOKAK, KADIOĞLU SOKAK, MEVKİİ SULARI SAAT 14:45-16:30 ARASI VERİLEMEYECEKTİR.

ABONELERİMİZE DUYURULUR

ZONGULDAK KIZILAY KAN MERKEZİNDEN

ZONGULDAK KIZILAY KAN MERKEZİ EKİBİ ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE SİZ DEĞERLİ HALKIMIZIN KAN BAĞIŞLARINI BEKLEMEKTEDİRLER. UNUTMAYINIZ Kİ BİRGÜN SİZİNDE KANA İHTİYACINIZ OLABİLİR.

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İlçemizde farklı yerlerde bulunan bazı cadde ve sokak üst yapı çalışmaları tamamlanmıştır. 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunun 86. maddesine istinaden Belediye Meclisinin 03.07.2019 tarih ve 67 sayılı kararı uyarınca; KARALAR MAHALLESİ; 2018 yılına ait, Orman Sokak, Fil-yos Caddesi, Pehlivanoğlu Caddesi, SOFULAR MAHALLESİ; 2018 yılına ait, Tarla Yolu Sokak, Saraçlar Caddesi, Sofular Caddesi, İSTASYON MAHALLESİ; 2016 yılına ait, İstasyon Caddesi, 2017 yılına ait, Gazi Sokak, 2018 yılına ait, İstasyon Caddesi, Osman Metin Yurtbay Caddesi, Fatih Caddesi, Kenan Aydın Caddesine ait Yol Harcamalarına Katılma Paylarını gösterir vatandaşlarımı-zın listesinin 09.10.2019 tarihinde ilan amacıyla Belediyemiz Meclis Salonuna 1 (bir) ay müddetle askıda kalacaktır.

İlgililere ilanen duyurulur.

ZÜHRİYE AYDIN 'IN CENAZESİ

İLÇENİN KARAMUSA KÖYÜNDEN;

COŞKUN, GÜNGÖR, YILDIRAY, GÖKSAL AYDIN’IN ANNELERİ, SEBAHATTİN AYDIN’IN EŞİ ZÜHRİYE AYDIN VEFAT ETMİŞTİR.

CENAZESİ BUGÜN KARAMUSA KÖYÜ AYDINLAR MAHALLESİ CAMİNDE KILINACAK ÖĞLE NAMAZINDAN SONRA, AYDINLAR MAHALLESİ MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEKTİR.

DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR.

BELEDİYEMİZ MERHUMEYE ALLAHTAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.

SU KESİNTİSİ / SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE, YEŞİLTEPE MAHALLESİNİN, ZİNCİRLİKUYU CADDESİ, TAŞKÖPRÜ SOKAK, EĞİTİM SOKAK, MARANGOZ SOKAK, KADIOĞLU SOKAK MEVKİİ SULARI SAAT 15:00-17:30 ARASI VERİLEMEYECEKTİR.

ABONELERİMİZE DUYURULUR

SU KESİNTİSİ / SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE, İSTASYON MAHALLESİNİN, CENGİZ TOPEL CADDESİ, OSMAN METİN YURTBAY CADDESİ, GÖKHAN VELİKİŞİOĞLU CADDESİ, KREDİ SOKAK, LALE SOKAK, YURT SOKAK, MEVKİİ SULARI SAAT 10:00-12:00 ARASI VERİLEMEYECEKTİR.

ABONELERİMİZE DUYURULUR

SU KESİNTİSİ / SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE, İSTASYON MAHALLESİNİN, OSMAN METİN YURTBAY CADDESİ, GÖKHAN VELİ KİŞİOĞLU CADDESİ, DARLIK SOKAK, KARDEŞ SOKAK, KARDEŞ SOKAK, YURT SOKAK, KREDİ SOKAK MEVKİİ SULARI SAAT 19:30 DA VERİLECEKTİR.

ABONELERİMİZE DUYURULUR.

ZONGULDAK ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN

Bilindiği üzere, 7061 Sayılı Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 05.12.2017 Tarihli ve 30261 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve bu Kanunun 58. maddesinde; 4706 Sayılı Kanunun 4 ncü maddesinin onikinci fıkrasına göre, 26.04.2012 tarihi itibariyle belediye ve mücavir alan sınırları içinde yer alan ve imar planı bulunmayan veya imar planında tarımsal amaca ayrılan Hazineye ait tarım arazilerinin satışına ilişkin hükümlere yer verilmiştir.

02/08/2019 tarihli Resmi Gazete yayımlanan 390 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliği ile 7181 Sayılı Kanunla getirilen düzenlemelere ilişkin olarak 382 Sıra Sayılı Milli Emlak Genel Tebliğinde değişiklikler yapılmıştır.

4706 Sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin onikinci fıkrasında yapılan değişiklikle;
-Belediye ve mücavir alan sınırları içinde yer alan ve imar planı bulunmayan veya imar planında tarımsal amaca ayrılan hazineye ait tarım arazilerinin satışına ilişkin başvuru süresinin 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılması,
-Satılan tarım arazilerinin satış tarihinden itibaren otuz yıl içerisinde 1/5000 veya 1/1000 ölçekli imar planında tarım dışı amaca ayrılması halinde, güncel satış bedeli ile satış tarihinden itibaren TÜFE oranında artırılarak güncellenen bedel arasındaki fark en son kayıt malikinden tahsil edilmesi,
-Satılan tarım arazilerinin satış tarihinden itibaren otuz yıl içerisinde üç yıl aralıksız olarak tarım amaçlı kullanılmaması halinde satış işleminin iptal edilerek taşınmazın resen Hazine adına tescil edilmesi ve ödenen bedelin faizsiz olarak kayıt olarak malikine iade edilmesi,
-Ayrıca satış bedeli, ödeme şekli, taksit süresi ve sayısı ve uygulanacak faiz oranı ve diğer hususlarda 6292 Sayılı Kanunun Hazineye ait tarım arazilerinin satışına ilişkin hükümlerin kıyasen uygulanması,
Hususlarında düzenlenme yapışmıştır.

Bu nedenle 3303 Sayılı Kanun kapsamında Taşköprü Havzası sınırı içinde kalmayan veya 3303 sayılı Kanun kapsamında Taşköprü Havzası sınırları içinde kalmakla birlikte hak sahipliği şartlarını taşımayan taşınmazların kullanıcılarının en geç 31 Aralık 2019 tarihine kadar Genel tebliğ ekinde yer alan Ek-1 “Hazineye Ait Tarım Arazileri Doğrudan Satış Başvuru Dilekçesinin” Doldurulması suretiyle müracaat edilmesi gerekmektedir.

İLANEN DUYURULUR.

NEBİYE AKTAŞ 'IN CENAZESİ

İLÇENİN BURUNKAYA KÖYÜNDEN;

İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ADNAN TISKA’NIN KAYINVALİDESİ, AHMET AKTAŞ’IN EŞİ NEBİYE AKTAŞ VEFAT ETMİŞTİR.

CENAZESİ BUGÜN BURUNKAYA KÖYÜ CAMİNDE KILINACAK ÖĞLE NAMAZINDAN SONRA, BURUNKAYA KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLECEKTİR.

DOST VE AKRABALARINA ÜZÜNTÜYLE DUYURULUR.

BELEDİYEMİZ MERHUMEYE ALLAHTAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLER.

KAYIP BULUNTU İLANI

Poşet içerisinde ilaç ve tişört bulunmuştur.
Sahibinin Belediyeye müracatı duyurulur.

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...