Kent Konseyi

Kent Konseyleri 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 26313 sayılı Kent Konseyi Yönetmeliği’ne dayanarak kurulmuş yapılardır.

Kent Konseyi Kuruluş Amacı

Kuruluş amaçları; “kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek”tir.

Merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzmanlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar ile yönetişim mekanizmalarını ifade eder.

ÇAYCUMA KENT KONSEYİ YÖNERGESİ

ÇALIŞMA YÖNERGESİ

ÇALIŞMA GRUPLARININ ÇALIŞMA, USUL ve ESASLARI YÖNERGESİ

MECLİSLERİN ÇALIŞMA, USUL ve ESASLARI YÖNERGESİ

Tuğrul DERELİ
Kent Konseyi Başkanı

Yönetim Kurulu Üyeleri

Ayla KALAYCI

Güliz AKTAŞ

Sevda BİLİCİ

Aytekin PEKDEMİR

Tarık ARSLAN

Nizamettin EYİDOĞAN

Recep KABUK

Nilgün ÇELİK

Tuncay ÜNLÜTÜRK

Ayşe EŞME

Dilek KELEŞ

Hülya ACAR

Genel Kurul Üyeleri

Çaycuma Belediye Başkanlığınca Bildirilen

Körpüş MISIRLI
Çaycuma Belediyesi

Kaymakamlık Makamınca Bildirilen

Coşkun ULUTAŞ
Tarım ve Orman İlçe Müdürü

Şener ÇIVAK
İlçe Mal Müdürü

Uzm. Dr. Ercan KULAK
İlçe Sağlık Müdürü

Gürbüz KURNAZ
İlçe Milli Eğitim Müd. Adına Öğretmenevi Müdürü

Şendoğan KAYA
Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü

Kadriye UZUNEL
Çocuk Gelişimci

Tuncay ÜNLÜTÜRK
Çaycuma Sosyal Hizmet Merkezi Kurum Müdürü

Nurdan GÜNEŞ
Kaymakamlık İdare ve Denetim Şef Vekili

Muhtarlıklar

Gökhan NALCIOL
Çay Mahallesi Muhtarı

Hüseyin ÜSTÜNKUL
Sofular Mahallesi Muhtarı

Çetin BERBER
Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı

Barış İdris
Pehlivanlar Mahallesi Muhtarı

Teoman TEMELKURAN
Yeni Mahalle Muhtarı

Şevket AYÇELEBİ
İstasyon Mahallesi Muhtarı

Recep KABUK
Gemiciler Mahallesi Muhtarı

Murat ÜSTÜNKUL
Karalar Mahallesi Muhtarı

Hüseyin VERİMBAŞ
Velioğlu Mahallesi Muhtarı

Partiler

Av. Dilek KELEŞ
Ak Parti

Nusret ÇETİN
İyi Parti

Ayşe EŞME
Cumhuriyet Halk Partisi

Ali ÇÖRTLEK
Milliyetçi Hareket Partisi

Yıldırım DEMİR
Saadet Partisi

Üniversiteler, Meslek Kuruluşları, Sendikalar, Noter, Dernek ve Vakıflar

Elif MOCAN
Çaycuma Meslek Yüksek Okulu

Hayri KANDEMİR
Esnaf ve Sanatkarlar Odası

Nurettin VERİM
Türk Hava Kurumu

İlkay AKÇA
Bem Birsen

Orhan ÖZÇETİN
Kültür Memur Sen

Nurgün PEKMEZCİ
Atatürk Düşünce Derneği

Davut UYAR
Çaycuma Gazeteciler Derneği

Fahri ALAGÖZ
Çaycuma Muhtarlar Derneği

Gilman Işık BARUÖNÜ
Sait Derneği

Ayla KALAYCI
Abhaz Derneği

Emine Güler KÖKTÜRK
Anneler Derneği

Mithat ORUÇ
Veli Köyü Spor Kulübü

S. Deniz KOŞOÇAYDAN
Çaycuma Meslek Yüksek Okulu

Erdun ILGIN
Ziraat Odası Başkanlığı

Barış ÖRENBAŞ
2. Noter

Mustafa Özer ODABAŞ
Eğitim-İş Sendikası

Ümit ESER
Eğitim Sen

Seçkin ÜNSAL
Tema

Yaşar DEDE
Batı Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Ayşen KÖKTÜRK
Çaycuma THM Kültür ve Sanat Derneği

İsa TOPCU
Velioğlu A.E. Cami Y. ve Y. Derneği

Nejla ÇELİK
Yardım Severler Derneği

Tarık ARSLAN
Türk Eğitim Sen

Serkan KINICI
BAKTARD – Amatör Telsizciler

Av. Hülya ACAR
Zonguldak Barosu

Tuğrul DERELİ
Gıda Mühendisleri Odası

Cüneyt GÜMÜŞOK
Selüloz-İş Sendikası

Zekiye YAVUZ
Teç-Sen

Ercan AKAR
Sağlık Sen

Aykut GİDER
Kuş Yetiştiricileri Derneği

Nizamettin EYİDOĞAN
Türkiye Emekliler Derneği

Onur GEMİCİ
Z. Sportif Havacılık Spor Kulübü Derneği

Naim EREN
Diyanet Vakfı

Ferdi MADEN
Türk Yerel Hizmet Sendika Temsilcisi

Erol ÜNLÜ
Veli Köyü Spor Kulübü

Aytekin PEKDEMİR
Ticaret ve Sanayi Odası

Samet YİĞİT
Şoförler Odası

Uğur KAYADİBİ
Diyanet Sen

Savaş TULUK
Türk Büro Sen

Mehmet BİLGİN
Eğitim Bir Sen

Güliz AKTAŞ
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Temsilcisi

Mehmet KOCAARSLAN
Çaycuma Önder İmam Hatipliler Derneği

Murat MUSLU
Avcılık ve Atıcılık Kulübü

Tevfik AYDOĞMUŞ
SMMM Temsilcisi

Sevda BİLİCİ
Kızılay Çaycuma Temsilcisi

Tahsin YAVUZ
Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği

Kadın Meclisi

Emine AÇICI
Kadın Meclisi Genel Kurul Temsilcisi

Çalışma Grupları

Figen RAMAZANOĞULLARI
Resim ve El Sanatları Çalışma Grup Temsilcisi

Ayşen KÖKTÜRK
Halk Müziği Çalışma Grup Temsilcisi

Nilgün ÇELİK
Kültür ve Turizm Çalışma Grubu Temsilcisi

Sevil ÖZALP
Hayvan Severler Çalışma Grup Temsilcisi

Settar KOSOVA
Sağlık ve Çevre Çalışma Grup Temsilcsi

Filiz KÖKTÜRK
Engelliler Çalışma Grup Temsilcisi