10 Ocak’ı gazetecilerle kutladı

10 Ocak’ı gazetecilerle kutladı

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 93 görüntüledi

Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gazetecilerle birlikte pasta keserek kutladı

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü, halen ilçede çalışmalarını sürdüren gazetecilerle birlikte kutladı. Gazetecilerle birlikte pasta kesen Kantarcı, burada yaptığı konuşmada, ülkenin son derece zor günler yaşadığını, bu anlamda da gazetecilere büyük görev düştüğünü söyledi. Kantarcı, “Biliyorsunuz yakın zamana kadar siyasetle aram hiç iyi olmadı. O nedenle hiç siyaset yapmadan söylüyorum ki, ülke çok kötüye gidiyor. Yaşım gereği 60 ihtilali dâhil pek çok olayı gördüm, yaşadım. Ancak hiçbirinde, bu kadar kötü durumda olduğumuzu düşünmedim.  Ülkemizin geleceğinden çok büyük endişe duyuyorum” dedi.

 

TEK ADAMIN İRADESİ, HER ŞEYE HÂKİM KILINMAK İSTENİYOR

 

Ülkede öteden beri demokratik hayatın eksikliklerle dolu olduğunu dile getiren Kantarcı, “Ancak bu kez durum çok farklı. Demokrasiler için parlamentonun hür, üniversitelerin hür, basınının hür olması lazımdır. Bunların olmadığı yerde demokrasi olmaz.  Ülkemizde bu üç özgürlükten de söz edemiyoruz. İktidara yakın olanlar dışında hiç kimse özgürce yazamıyor. Kuvvetler ayrılığı ilkesi de yok edildi. Zaten sorunlu olan demokrasimizde, yürütme yasamanın da görevini yapıyor, hükümet nasıl isterse parlamentoyu o şekilde çalıştırıyordu. Şimdi artık yargı da iktidarın eline geçti. Yapılmak istenen anayasa değişikliğiyle de hepsini kaldırıp, tek adamın iradesini, her şeye hakim kılmak istiyorlar. Bu çok vahim bir durum. Ülkemizin geleceği adına sizden istirham ediyorum, bu durumla mücadele ediniz” dedi.

 

“HEP DİYALOG VE KONUŞMADAN YANAYIM”

 

Gazetecilerle karşılıklı olarak sohbet de de bulunan Başkan Kantarcı eleştirilere açık olduğunu söyleyerek, “Biz hizmet makamındayız. Elbette yaptıklarımız eleştirilecek. Ben de bunu istiyorum zaten. Eleştirilerden çok da yararlanıyorum. Kimseye kin gütmem. Hep diyalog ve konuşmadan yanayım.” dedi. Gazetecilerin tek tek elini sıkarak bayramlarını kutlayan Kantarcı, herkese kapısının açık olduğunu söyleyerek, gazetecilerin, yanına diledikleri zaman gelebileceklerini dile getirdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

27.08.2018
Pazartesi
Detaylar

FATMA KUŞDEMİR’İN CENAZESİ

İLÇENİN VELİ KÖYÜ ŞAHNALAR MAHALLESİ’NDEN; SONGÜL TOPUZ, NAFİA EREN, PAKİZE…

27.07.2022
Çarşamba
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Çay Mahallesinin; Veliköyü Caddesi, Abdullah Kalaycı…

16.01.2023
Pazartesi
Detaylar

ÇAYCUMA BELEDİYESİ MART 2015 OLAĞAN…

27.02.2015
Cuma
Detaylar