16 köye daha çocuk parkı

16 köye daha çocuk parkı

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2023 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 71 görüntüledi

16 köye daha çocuk parkı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı “83 köye 83 çocuk parkı” projesi kapsamında 16 köye daha çocuk parkı yapıldığını, böylece çocuk parkı yapılan köy sayısının 64’e çıktığını söyledi

Çaycuma Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısı Çaycuma Belediye Meclisi Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra daire amirleri de katıldı. 2022 yılı bütçe kesin hesabının oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, belediyeye, bütçesinin yüzde 10’u kadar borçlanabilme yetkisi de verildi. Belediye şirketi Çaybel’in sermayesinin 2 milyon lira artırılması kararının da alındığı mecliste, Çaycuma Arasta içinde Zonguldak Jeoparkı Müdürlüğüne yer tahsisi de yapıldı. Tataristan Cumhuriyeti Aktanysh Belediyesi ile olan kardeş kent ilişkisinin sonlandırılıp Akryz Belediyesi ile kardeş kent ilişkisinin başlatılması kararının da alındığı toplantıda, Tataristan’ın ulusal bayramı olan Sabantuğ etkinliklerine katılmak üzere bir heyetin görevlendirilmesi de kararlaştırıldı.

104 LOJMAN TPAO’YA DEVREDİLDİ
Meclis nisan ayı içinde yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, SEKA Sosyal tesisleri içindeki 104 lojmanın bilim merkezinin yapımına dair protokol çerçevesinde TPAO’ya devredildiğini söyledi. Belediye sitesindeki 12 dairenin geri kazanım işlerinde sona doğru gelindiğini de ifade eden Kantarcı, eski cezaevi ile eski belediye binası restorasyon çalışmalarında da oldukça mesafe kaydedildiğini dike getirdi. Devam eden “83 köye 83 çocuk parkı” projesinde 16 yeni köye daha çocuk parkı kurulduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, “Böylece destek verdiğimizi çocuk parkı kurduğumuz köy sayısı 64’e çıktı.” dedi. Toplantı haziran ayı birleşiminin 7 Haziran Çarşamba günü yapılmasının karar altına alınmasının ardından sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Başkan Kantarcı, “14 Mart Tıp…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı mesajda tüm hekim ve…

14.03.2015
Cumartesi
Detaylar

Çaycuma Belediyesinin şirketi olan ÇAYBEL’in,…

Çaycuma Belediyesinin şirketi olan ÇAYBEL’in, 241 çalışanı, düzenlenen promosyon ihalesiyle…

28.05.2021
Cuma
Detaylar

LEVENT YILDIRIM’IN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM CELAL VE MERHUME SEVİM YILDIRIM’IN OĞULLARI,…

10.12.2022
Cumartesi
Detaylar

YETER DERİN’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; CUMHUR, MURAT, ERKAN VE VOLKAN DERİN’İN ANNELERİ,…

24.01.2022
Pazartesi
Detaylar