16 köye daha çocuk parkı

16 köye daha çocuk parkı

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2023 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 85 görüntüledi

16 köye daha çocuk parkı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı “83 köye 83 çocuk parkı” projesi kapsamında 16 köye daha çocuk parkı yapıldığını, böylece çocuk parkı yapılan köy sayısının 64’e çıktığını söyledi

Çaycuma Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısı Çaycuma Belediye Meclisi Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra daire amirleri de katıldı. 2022 yılı bütçe kesin hesabının oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, belediyeye, bütçesinin yüzde 10’u kadar borçlanabilme yetkisi de verildi. Belediye şirketi Çaybel’in sermayesinin 2 milyon lira artırılması kararının da alındığı mecliste, Çaycuma Arasta içinde Zonguldak Jeoparkı Müdürlüğüne yer tahsisi de yapıldı. Tataristan Cumhuriyeti Aktanysh Belediyesi ile olan kardeş kent ilişkisinin sonlandırılıp Akryz Belediyesi ile kardeş kent ilişkisinin başlatılması kararının da alındığı toplantıda, Tataristan’ın ulusal bayramı olan Sabantuğ etkinliklerine katılmak üzere bir heyetin görevlendirilmesi de kararlaştırıldı.

104 LOJMAN TPAO’YA DEVREDİLDİ
Meclis nisan ayı içinde yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, SEKA Sosyal tesisleri içindeki 104 lojmanın bilim merkezinin yapımına dair protokol çerçevesinde TPAO’ya devredildiğini söyledi. Belediye sitesindeki 12 dairenin geri kazanım işlerinde sona doğru gelindiğini de ifade eden Kantarcı, eski cezaevi ile eski belediye binası restorasyon çalışmalarında da oldukça mesafe kaydedildiğini dike getirdi. Devam eden “83 köye 83 çocuk parkı” projesinde 16 yeni köye daha çocuk parkı kurulduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, “Böylece destek verdiğimizi çocuk parkı kurduğumuz köy sayısı 64’e çıktı.” dedi. Toplantı haziran ayı birleşiminin 7 Haziran Çarşamba günü yapılmasının karar altına alınmasının ardından sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

TÜRK SANAT MÜZİĞİ YENİ YIL…

Şef: Levent Özgen Topluluk Başkanı: Hamza Başören Sunucu: Emel Kaya

03.01.2023
Salı
Detaylar

Çaycuma’daki Tarihi Yerler ve Değirmenler…

Zonguldak Valiliğinin talimatıyla Çaycuma’ya gelen İl Özel İdaresi’nden Sanat Tarihçisi…

25.07.2014
Cuma
Detaylar

NURETTİN ÖZDEMİR’İN CENAZESİ

İLÇENİN TAŞÇILI KÖYÜ YUSUFHANLI MAHALLESİ’NDEN, MERHUM İZZET ÖZDEMİR’İN OĞLU NURETTİN…

24.08.2022
Çarşamba
Detaylar

AYŞE GEMİCİ’NİN CENAZESİ

İLÇENİN GÜZELOĞLU KÖYÜ HATİPOĞLU MAHALLESİ’NDEN; HASAN GEMİCİ’NİN ANNESİ, ŞEVKİ GEMİCİ’NİN…

07.12.2021
Salı
Detaylar