“2016’da daha büyük adımlar atacağız”

“2016’da daha büyük adımlar atacağız”

Yayınlanma Tarihi: 05.01.2016 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 26 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı mesajda şöyle dedi: “Yeni yıla ülkemizin ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan büyük sorunların burukluğuyla giriyoruz. Meydana gelen savaşlar, bölgesel çatışmalar, kitlesel göçler, katliamlar hepimizi derin bir endişeye sevk etti. Komşu ülkelerde yaşanan iç karışıklıklar ülkemizde de pek çok insani dramın yaşanmasına sahne oldu. Gerçekleştirilen terör eylemlerinde pek çok evladımızı şehit verdik. Geçtiğimiz yılda, tarihinin en büyük kitlesel katliamını yaşayan Türkiye’miz büyük acılarla boğuşmak zorunda kaldı. 2015, hatıralarımıza pek çok acı olayın yaşandığı bir yıl olarak girdi.

 

Tüm bunların ötesinde, 2015, Çaycuma için, modern kentleşme yolunda umut dolu adımların atıldığı bir yıl oldu. Daha iyi hizmet verebilmek için belediyemizi yeniden yapılandırma, hizmet kalitemizi artırma, Çaycuma’yı Batı Karadeniz’in örnek bir kenti yapma yolunda önemli mesafeler kat ettik. Çaycuma Belediyesi, bir önceki seneye göre, mali yapısı daha düzgün, itibarı daha yüksek, iş yapma kapasitesi ve becerisi daha fazla, daha şeffaf, halkla daha çok iç içe girmiş bir kurum artık. Bir yıl için önümüze koyduğumuz hedeflere ulaşmış olmanın gönül rahatlığıyla 2016’yı karşılıyoruz.

 

Her konuda çok daha iyisini yapmak, Çaycuma’yı bir huzur beldesine dönüştürmek için çok daha fazla yol kat etmemiz gerektiğini biliyoruz. Bunun için daha çok çalışacağız. Tüm hizmetlerde standartların üzerine çıkmak için çıtamız hep yükseklerde olacak. Tüm çabamız hepimizin içinde yaşamaktan gurur duyduğu bir Çaycuma’yı yaratmak içindir. 2016’da bu amaca daha fazla kilitlenecek, ‘Değişen Çaycuma’ yolunda daha büyük adımlar atacağız. Bunu tüm paydaşlarımızla gecemizi gündüzümüze katan bir çabayla başaracağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.

 

Bir yıl gibi kısa bir zamanda Çaycuma’nın yüzde seksenden fazla nüfusuna doğalgaz bağlandı. Bu sayede daha temiz bir hava solumaya başladık. Diğer yandan günde bir buçuk ton civarında ambalaj atığı topluyoruz. Belediyemiz üç yüzü aşkın personeliyle Çaycuma’nın her köşesinde altyapı ve üstyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Yeni yılla birlikte yeni belediye kompleksinin de inşaatına başlayacağız.

 

Çalışmalarımızda en büyük gücü hemşehrilerimizin büyük desteğinden alıyoruz. Kısa vadede yaşanan büyük dönüşümlere halkımızın gösterdiği uyum, her türlü takdirin üstündedir. Bölgenin her zaman geleceğe en dönük, en aydınlık yüzünü temsil eden Çaycuma’yı yaşanabilir bir belde olmasının yanı sıra bir bilim ve kültür merkezi haline dönüştürmek de en stratejik hedeflerimizden biridir. Kentimizin yerel kültür değerlerini, kimliğini, özgünlüğünü ve her türlü bağnazlıktan uzak insani iklimini koruyarak geleceğe taşıyacağız. Şimdiden müjdesinin veriyorum, yeni bir enerjiyle girdiğimiz 2016 bu doğrultudaki çabalarımızın ivme kazandığı bir yıl olacaktır.

 

Bu heyecanla girdiğimiz 2016 yılının tüm dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini dilerken, hizmetlerinde olmaktan büyük onur duyduğum Çaycuma halkının yeni yılını kutluyor,  sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Bir liralık traversten Çaycuma piramidi

Çaycuma Belediyesinin Filyos Park Yaşam Alanı’nın birinci etabına yaptığı piramitler…

08.10.2018
Pazartesi
Detaylar

Başkandan Öğrencilere Başarı Mesajı

.

26.06.2020
Cuma
Detaylar

Çaycuma’da Bölgesel Fuar…

Çaycuma’da “Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı. Zonguldak…

29.09.2016
Perşembe
Detaylar

Çaycuma’da Sevgi Konseri

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konsere; Belediye Başkanı Bülent…

16.02.2015
Pazartesi
Detaylar