23 Nisan Ulusala Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusala Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2021 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 213 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusala Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Şimdi bize düşen görev bir yandan evrensel barışı korurken, diğer yandan ulusal egemenlik şuuruna sahip nesiller yetiştirmek, TBMM’nin asli görevi olan demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmektir. Bunu başardığımız zaman Türkiye’nin dünya insanlığı içinde çok daha itibarlı ülkeleri arasına girmesi kaçınılmazdır” dedi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Türk ulusunun iradesini temsil eden Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği 23 Nisan 1920, aynı zamanda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözleriyle, halk iradesine dayalı cumhuriyetin müjdesini de verdiği gündür. 101 yıl önce, işgal atındaki bir ülkede kurulan Yüce Meclis, Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızı yönetmiş, Türkiye Cumhuriyeti, orada alınan kararlarla laik, demokratik bir hukuk devleti olarak tarih sahnesindeki yerinde almıştır. Bu nedenle 23 Nisan, bizler için ‘ulusal egemenlik’ kadar ‘kendi kaderi için harekete geçme iradesi’ demektir. Yaşayarak gördük ki, ancak her açıdan egemen olan uluslar doğasını, toplumsal değerlerini, kültürlerini koruyup, geleceğini teminat altına alabilir” dedi.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK KADAR EVRENSEL BARIŞIN DA SİMGELERİNDEN BİRİDİR
Ulu Önder’in bugünü çocuklara bayram olarak armağan etmesinin ayrı bir anlamı olduğunu söyleyen Kantarcı, “Paramparça edilerek tüm değerlerinden arındırılmaya çalışılan bir ülkede ulusal egemenlik bilincinin yaşamsal önemini kavrayan, en az cepheler kadar büyük bir savaş da, bu fikrin toplumda yeşermesi için veren Ulu Önder, bugünü, çocuklarımıza bayram olarak armağan etti. UNESCO’nun 1979’u ‘Dünya Çocuk Yılı’ olarak ilan etmesiyle, dünya çocuklarıyla birlikte kutlanana bayram, ulusal egemenliğimiz kadar evrensel barışın da simgelerinden biri oldu. Şimdi bize düşen görev bir yandan evrensel barışı korurken, diğer yandan ulusal egemenlik şuuruna sahip nesiller yetiştirmek, TBMM’nin asli görevi olan demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmektir. Bunu başardığımız zaman Türkiye’nin dünya insanlığı içinde çok daha itibarlı ülkeleri arasına girmesi kaçınılmazdır” dedi.
ÇAYCUMA’YI ÇOCUKLARIN AYRICALIKLI KENTİ HALİNE GETİRDİK
Çaycuma Belediyesinin yıllar önce, “kentler çocuklarındır” diyerek çalışmaya başladığını söyleyen Kantarcı, “Bu amaçla çocuklarımız için de yaşanabilir bir kent oluşturmaya büyük emek harcadık. Çok sayıda kapalı-açık çocuk bahçesi, parklar yaptık, yeni yeşil alanlar oluşturduk. Yapımını tamamladığımız her parkın içinde çocuklara özel mutlaka alanlar oluşturduk. Bisiklet yolları ve spor altyapısına yaptığımız yatırımlarla Çaycuma’yı çocukların ayrıcalıklı kenti haline getirdik. İçinde yarı olimpik yüzme havuzu bulunan spor merkezimizin yaz aylarında hizmete girmesiyle Çaycumalı çocuklar, geleneksel spor dalları da dahil dilediği her dalda spor yapma olanağına kavuşacak. Yaşanan virüs salgını nedeniyle seçimlerini yenileyemediğimiz Çocuk Belediyemizle birlikte yapılan çalışmalarla, Çaycuma, mutlu çocuklar kenti olacak. Bu yıl evlerimizde kutlamak zorunda bayramımızı bu mutluluğun yarattığı neşe ve her yıl artan bir coşku ile kutlayacağız” dedi.
GELEN PIRI PIRIL NESİL HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR
Kantarcı açıklamasını, “Tüm çabamız Ulu Önder’in ülkemizi emanet ettiği çocuklarımıza güzel bir ülke bırakmaktır. Bilimin ışığıyla onların yolunu aydınlatmak, gelecek nesillere tüm kurum ve kurallarıyla işleyen eksiksiz bir demokrasi bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gelen pırıl pırıl nesil her şeyin en güzelini hak etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta yarınımızın teminatı çocuklarımız olmak üzere, tüm halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bize bugünü armağan eden başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm kahramanları rahmetle anıyorum” diterek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su Kesintisi İlanı Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru…

03.08.2023
Perşembe
Detaylar

Araç Sahipleri Katlı Otoparkı Tercih…

Bölgemizde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle sürücüler Çaycuma Belediyesi Katlı…

10.01.2015
Cumartesi
Detaylar

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden İlan

22.02.2018
Perşembe
Detaylar

TPAO Genel Müdürü Melih Han…

TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’yı…

15.03.2021
Pazartesi
Detaylar