23 Nisan’a Çocuk Korosu damgası

23 Nisan’a Çocuk Korosu damgası

Yayınlanma Tarihi: 24.04.2018 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 379 görüntüledi

23 Nisan kutlama etkinlikleri çerçevesinde bir konser veren Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu’nun, gösterdiği performans izleyenleri büyüledi

Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle muhteşem bir konser verdi. Birçok şarkıya izleyicilerin de eşlik ettiği Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki konseri, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Meclis Üyesi Bahri Malakçı ve kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi. Çaycuma Belediyesi Müzik Toplulukları Başkanı Hamza Başören, yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye’nin geleceği, milletin umudu, aydın yarınların güvencesi, barışın ve sevginin temsilcileri olan çocuklara Atatürk’ün armağanı olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladıklarını belirterek şunları söyledi:

BAŞÖREN: 23 NİSAN, CUMHURİYET YOLUNDA ATILMIŞ EN BÜYÜK ADIMDIR

“Bugün TBMM’nin açılış günü olan 23 Nisan’ın Büyük Önder tarafından çocuklara armağan edilişinin 97’inci yılını kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihi, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde, bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’in ilanıyla sonuçlanarak Türk milletinin ufku açılmıştır. Büyük Önderimiz meclisin açıldığı 23 Nisan’ı, 1921’de, ‘Çocuk Bayramı’ olarak armağan etmiş bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir. Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü anlayan ve önemi çok iyi kavramış bir millet olarak gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yok. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur. Bize hiçbir maddi manevi desteklerini esirgemeyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

ÇOCUK KOROSU BÜYÜLEDİ

Daha sonra koro şefi Nuray Sadeçolak yönetiminde yaşları 8-15 arasında değişen çocuk korosu, Atatürk fotoğraflı tişörtleriyle çıktıkları sahnede muhteşem bir konser verdi. “23 Nisan” şarkısıyla başlayan konserde, bir koristin İstiklal Marşı’nı ezbere okuması büyük alkış aldı. Konser, “İzmir Marşı”yla sona erdi. Çocuk Korosu’nun performansı ayakta alkışlandı.

KANTRACI: DEMOKRASİYE İHTİYACIMIZ VAR

Konserin sonunda Koro Şefi Nuray Sadeçolak’a çiçek veren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Hakimiyet bila kaydu şart milletindir’ yani, günümüz Türkçesiyle, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ dedi. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu, Türkiye’de en çok savunan ve bu akşam burada bu güzel konsere iştirak ederek bunu gösteren sizlersiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Demokrasi, halkın kendi istediği yöneticileri başa getirmesi, onu eleştirmesi ve yeri geldiğinde değiştirmesi demektir. İnşallah sayenizde o günlere yeniden kavuşacağız. İnanın çok ihtiyacımız var. Biz padişahlığı reddettik. Biz istikrarı reddettik, biz tek adamı reddettik. Tekrar reddedeceğiz” dedi.

BU ÇOCUKLAR YARINLARIMIZ OLACAK

Bunun politik bir konuşma olarak görülmemesini de isteyen Kantarcı, sözlerini, “Ben politikacı olarak görmüyorum kendimi. Ben Çaycuma halkının bir insanıyım. Sizlerin bir büyüğüyüm, kardeşiyim, ağabeyiyim. Gerçekten Çaycuma’nın modern ve medeni bir yer olduğun,  Çaycumalıların her şeye layık olduğunu bir kez daha göstermiş oldunuz. Sizlere minnet borçluyum, şükran borçluyum. İşte bu çocuklara dikkat edin lütfen. Bu çocuklar yarınlarımız olacak. Ben bunların hepsini alınlarından tek tek öpüyorum. Ve onları hazırlayan hocalarımıza ve değerli müzisyenlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konser, toplu halde fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

NAZMİYE KORKMAZ’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YUKARIDERE KÖYÜ’DEN, NERMİN, NİHAL, EMİNE VE UMUT KORKMAZ’IN ANNELERİ,…

30.11.2023
Perşembe
Detaylar

24 Temmuz Basın Bayramı Açıklaması…

24.07.2021
Cumartesi
Detaylar

Göstergeler hep yukarıda

Çaycuma Belediyesi uyguladığı politikalarla abone ve mükellef sayılarında, büyük artış…

20.12.2016
Salı
Detaylar

CEMİLE KAYA’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ DURSUNLAR KÖYÜ YANIKLAR MAHALLESİ’NDEN, HANİFE, HANIM, RAHMİ VE AVNİ…

15.11.2023
Çarşamba
Detaylar