3. Çaycuma Günleri 19-20 Temmuz’da

3. Çaycuma Günleri 19-20 Temmuz’da

Yayınlanma Tarihi: 08.07.2022 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 1.304 görüntüledi

Çaycuma’nın ilçe ilan edilişinin 78. yılı bir dizi etkinlikle kutlanacak. Bu kapsamda yöremizin ünlü sanatçısı Hasan Yılmaz 19 Temmuz Salı, ünlü sanatçı Aslı Hünel de 20 Temmuz Çarşamba günü bir konser verecek. Konserler Atatürk Spor Merkezi önündeki Özgürlük Meydanı’nda yapılacak.

 

Çaycuma, 20 Temmuz 1944’te Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ilçe olarak ilan edildi. Çaycuma belediyesi 2018 yılından bu yana bugünü “Çaycuma Günleri” olarak kutlamaya başladı. 2 yıl üst üste yapılan etkinliklere pandemi nedeniyle ara verilmek zorunda kalındı. 3. Çaycuma Günleri bu yıl 19-20 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılacak. Etkinlikler kapsamında yöremizin ünlü sanatçısı Hasan Yılmaz 19 Temmuz Salı, ünlü sanatçı Aslı Hünel de 20 Temmuz Çarşamba günü bir konser verecek. Konserler Atatürk Spor Merkezi önündeki Özgürlük Meydanı’nda yapılacak.

 

KONSERLERİMİZİ HALKIMIZIN ADINI ‘ÖZGÜRLÜK’  KOYDUĞU YENİ MEYDANDA YAPACAĞIZ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Pandemi nedeniyle iki yıl ara vermek zorunda kaldığımız Çaycuma Günleri’ne bu yıl yeniden yapıyoruz. Kentin kültürel, sosyal hayatını renklendirmek için yaptığımız konserlerde bölgemizin ve ülkemizin iyi sanatçıları ile vatandaşlarımızı buluşturacağız. Atatürk Spor Merkezi önünde yapımını yeni tamamladığımız ve yapılan anketle halkımızın adını ‘Özgürlük’  koyduğu yeni meydanda konserlerimizi yapacağız. Toplam 1.660 oturma kapasitesi de bulunan meydanda binlerce kişinin katılabileceği etkinlikler yapabileceğiz.” dedi

 

ON BİNLERCE İNSANIN KATILABİLECEĞİ ETKİNLİKLER İÇİN BİR SOKAK BİLE KAPATMAYACAĞIZ

Yaklaşık 8 bin metre kare alansa sahip Özgürlük Meydanı’nda on binlerce kişinin etkinlik yapabileceğini söyleyen Kantarcı, “Son derece şık, peyzaj değeri çok yüksek olan meydanda, aynı anda, on binlerce kişi etkinlik yapabilecek. Bir yanda on binlerce insan eğlenirken, kent hayatına etki eden hiçbir olumsuzluk olmayacak. Ne bir sokak kapatacağız, ne trafikte yeni bir düzenleme yapma ihtiyacı hissedeceğiz. Etrafında bir trafik akışı falan da olmayacağı için herkes güvenlik içinde etkinliklere katılabilecek. Bu etkinliklerle meydanımızı da halkımızın kullanımına tümüyle açmış oluyoruz. Çaycumamıza hayırlı olsun” dedi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Zabıtasından Minibüs Denetimi

İlçede faaliyet gösteren şehir içi servisleri Çaycuma Belediyesi Zabıta Ekiplerince…

16.12.2015
Çarşamba
Detaylar

2020 Kasım Ayı Meclis Gündemi

30.10.2020
Cuma
Detaylar

İSMAİL KIRIK’IN CENAZESİ (02.12.2021)

KARABÜK YENİCE İLÇESİ’NDEN; MEHTAP BAYRAM, DİLEK MENTEŞE VE MURAT KIRIK’IN…

02.12.2021
Perşembe
Detaylar

SEBAHAT AKKAŞ’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ KARAMUSA MAHALLESİ DEDELER MEVKİİ’NDEN, PERİHAN, REYHAN, SAFİYE VE VEDAT…

25.05.2023
Perşembe
Detaylar