30 Ağustos, ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği; yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür. 30 Ağustos Zafer Bayramı hem Cumhuriyete ve demokrasiye açılan bir kapı, hem de çoğulculuğa ve çok sesliliğe giden yoldur. 30 Ağustos Atatürk ilke ve devrimlerinin filizlenerek kök salmaya başlayacağı sürecin yolunu açan Zafer Bayramı’nın tarihe kaydedilişidir. Zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi de minnetle anıyoruz.
BÜLENT KANTARCI
Belediye Başkanı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında,…
İstasyon semtinde 3660 metrekare alan üzerine kurulan yeni Park, 23…
İLÇEMİZ KAYIKÇILAR MAHALLESİ CİNA MEVKİİNDEN, MERHUM OSMAN YILDIZ’IN OĞLU, OKAN,…
İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN; YAŞARE YARDIMCI, DURAY AŞKIN VE İYİ PARTİ…