Acılar tazelendi

Acılar tazelendi

Yayınlanma Tarihi: 06.04.2018 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 64 görüntüledi

6 Nisan 2012’de Çaycuma Köprüsü’nün çökmesi sonucu Filyos Irmağı’na düşerek  hayatını kaybeden 15 kişi törenle anıldı

Altı yıl önce ilçe girişinde bulunan Çaycuma Köprüsü’nün bir bölümünün çökmesiyle içinde 11 kişi bulunan minibüs ve köprü üzerinde yürüyen 4 kişi Filyos Çayı’na düştü. Olay sonrası yıllar süren arama  çalışmaları sonucunda 11 kişinin cansız bedenine ulaşılırken Sezgin Gülşen, Kadın Saraç, Tahir Özkara ve Necati Azaklıoğlu adlı vatandaşlaraysa hâlâ ulaşılamadı. 6. yılında faciada hayatını kaybedenler için Filyos Çayı kenarında bir anma töreni düzenlendi. Çaycuma Kaymakamlığı ve Çaycuma Belediyesi işbirliğince yapılan törene,  Kaymakam Serken Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, MHP İlçe Başkanı Ersin Akyüz, Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, bazı daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, faciada hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı. Törende Kuran-ı Kerim okunduktan sonra dua edildi. Ölenlerin yakınlarından bazılarının gözyaşlarını tutamadığı gözlenirken, protokol üyeleri ve yakınlarını kaybedenler, Filyos Irmağı’na olayın anısına karanfil attı.

KEÇELİ: “VEFA DUYGUMUZU GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, faciada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyerek, “Biz vefa duygumuzu göstermeye devam edeceğiz. Allah facialardan bu tip kazalardan milletimizi, ülkemizi ve ilçemizi muhafaza etsin” dedi. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise “6 yıl önce yaşadığımız bu çok üzücü bütün Türkiye’yi yaralayan bu kazanın 6’ncı yıl dönümündeyiz. İlginç bir tesadüf, kaza cuma günü olmuştu anma programı da cuma gününe denk geldi. Amacımız hem ölenlere dua göndermek ama diğer taraftan da bir farkındalık yaratmak, dikkat çekmek ve bu tür kazaların olmaması için hem temennilerde bulunmak hem de gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak. Bizler bu acılarımızı unutmadıkça yeni kazaların olmasını önleyeceğiz diye düşünüyorum” dedi.

KANTARCI: “İNSANIMIZ ÇOK KOLAY ŞEKİLDE ÖLÜYOR”

İyi günlerde kötü günlerde beraber oldukları gibi böyle bir günde de Çaycuma halkıyla bir arada olduklarını söyleyen Kantarcı konuşmasını şöyle tamamladı:  “Kazalar konusunda daha dikkatli olunmasını ‘bir şey olmaz’ mantığının terk edilerek emniyet tedbirlerinin alınması gerektiğini söylemek istiyorum. Hakikaten insanımız çok kolay şekildeki kazalarda, çok kolay bir şekilde ölüyor. Bilindiği günü dün de İstanbul’da bir hastane yangını oldu. Yangın çıktığında söndürülebilmeliydi. Koca hastane yandı. Çok şükür ki can kaybı yok. Önemli olan önleyici tedbirleri almaktı. Bir kaza olduktan sonra yapacak bir şey yok. 15 kişiyi kaybettik, hatta 4 tanesinin cansız bedenine ulaşılamadı. Bir daha böyle kazaların olmamasını temenni ediyorum.”

AZAKLIOĞLU: “ACIM ÇOK BÜYÜK”

Faciada eşi Necati Azaklıoğlu, kardeşi Ali Rıza Kaya ve yeğeni Veli Kaya’yı kaybeden Azime Azaklıoğlu ise o günleri halen unutamadıklarını belirterek, “Aradan geçen 6 yıl 6 gün gibi geçti. Eşim halen bulunmadı. Acımız çok büyük” şeklinde konuştu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Deniz Gökçe Çaycuma’ya Geliyor

Çaycuma Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Enaf ve Sanatkarlar Odası…

07.02.2015
Cumartesi
Detaylar

Su İşleri Müdürlüğüne Elektrikli Motosiklet

Çaycuma Belediyesi, Su İşleri Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere iki adet elektrikli…

08.09.2014
Pazartesi
Detaylar

Başkan Kantarcı Umreye Gidenleri Uğurladı

Çaycuma ilçesinde, kutsal topraklara umre görevini yapmak için 51 hacı…

28.01.2015
Çarşamba
Detaylar

ALİM ORUÇ’UN CENAZESİ (14.11.2021)

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN; ALİM ORUÇ, VELİ ORUÇ, SEZAİ ORUÇ, RECAİ…

14.11.2021
Pazar
Detaylar