Akıllı belediyeden 7/24 Su

Akıllı belediyeden 7/24 Su

Yayınlanma Tarihi: 20.11.2015 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 3.501 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi akıllı belediyeciliğin yeni uygulamalarını Çaycumalıların hizmetine bir bir sunuyor. Belediye binasının giriş katına Baylan ön ödemeli su sayaçları için konulan avans yükleme cihazı sayesinde, yurttaşlar, artık mesai saatleri dışında da sayaçlarına kredi yükleyebilecek. Akşam 17.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında ve tatil günlerinde hizmet verecek cihazdan, tüm yurttaşlar, kredi kartı ya da nakit ödeme yapmadan yaralanabilecek. Kartlara avans olarak yüklenen dört metreküp suyun ücreti yapılacak ilk ödemede tahsil edilecek. Böylece mesai saatleri içinde herhangi bir nedenle ödeme yapamayan Çaycumalılar, hiçbir ödeme yapmadan suya ulaşacak.

KULLANIMI ÇOK KOLAY

Avans yükleme cihazı herkesin kullanabileceği şekilde tasarlandı. Cihaza kartını okutan yurttaşlar, “Avans yükle” butonuna basmak suretiyle işlemi tamamlayacak Dileyen yurttaş “kart kontrol” butonu ile işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini de kontrol edebilecek.

Ayrıca aynı cihaz ilçenin doğu yakasında bulunan terminal tesislerindeki belediye veznesinde de hizmete girecek.

PDKS HİZMETE GİRDİ

Öte yandan kurulan Personel Devam Kontrol Sistemi de kullanılmaya başladır. Oluşturulan sisteme göre tüm çalışanlar işe giriş çıkışlarda kartlarını okutacak. Belediyenin daha etkin hizmet vermesi için tasarlanan sistem belediyemizin işgücünden azami verim elde etmesini de sağlayacak.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

09.03.2018
Cuma
Detaylar

İlk sefer yapıldı

Çaycuma Belediyesi’nce Devlet Hastanesi’ne Abdullah Kalaycı Caddesi’nden yaya erişimini sağlayacak…

27.12.2018
Perşembe
Detaylar

Belediye yoksulun da yanında

Çaycuma Belediyesi ramazan ayı boyunca mahalle muhtarlarınca belirlenen 110 aileye…

02.07.2016
Cumartesi
Detaylar