Akıllı belediyeden 7/24 Su

Akıllı belediyeden 7/24 Su

Yayınlanma Tarihi: 20.11.2015 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 1.732 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi akıllı belediyeciliğin yeni uygulamalarını Çaycumalıların hizmetine bir bir sunuyor. Belediye binasının giriş katına Baylan ön ödemeli su sayaçları için konulan avans yükleme cihazı sayesinde, yurttaşlar, artık mesai saatleri dışında da sayaçlarına kredi yükleyebilecek. Akşam 17.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında ve tatil günlerinde hizmet verecek cihazdan, tüm yurttaşlar, kredi kartı ya da nakit ödeme yapmadan yaralanabilecek. Kartlara avans olarak yüklenen dört metreküp suyun ücreti yapılacak ilk ödemede tahsil edilecek. Böylece mesai saatleri içinde herhangi bir nedenle ödeme yapamayan Çaycumalılar, hiçbir ödeme yapmadan suya ulaşacak.

KULLANIMI ÇOK KOLAY

Avans yükleme cihazı herkesin kullanabileceği şekilde tasarlandı. Cihaza kartını okutan yurttaşlar, “Avans yükle” butonuna basmak suretiyle işlemi tamamlayacak Dileyen yurttaş “kart kontrol” butonu ile işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini de kontrol edebilecek.

Ayrıca aynı cihaz ilçenin doğu yakasında bulunan terminal tesislerindeki belediye veznesinde de hizmete girecek.

PDKS HİZMETE GİRDİ

Öte yandan kurulan Personel Devam Kontrol Sistemi de kullanılmaya başladır. Oluşturulan sisteme göre tüm çalışanlar işe giriş çıkışlarda kartlarını okutacak. Belediyenin daha etkin hizmet vermesi için tasarlanan sistem belediyemizin işgücünden azami verim elde etmesini de sağlayacak.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

13.02.2020
Perşembe
Detaylar

KİBRA ALBUZ KÖMÜR’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN; MÜNİRE VE MUHARREM ALBUZ’UN KIZLARI, NESRİN, ERSİN…

17.01.2022
Pazartesi
Detaylar

AYTEN YILDIZ’IN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN, MERHUM İBRAHİM HAKKI AMİL’İN KIZI, ASYA ÇAĞLAYAN,…

10.08.2022
Çarşamba
Detaylar

31 Mayıs Vergi Ödemelerinde Son…

19.04.2022
Salı
Detaylar