Araç filosuna 10 yeni araç 

Araç filosuna 10 yeni araç 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2023 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 143 görüntüledi
Çaycuma Belediyesi parasını kendi bütçesinden peşin olarak ödeyerek 10 yeni araç aldı. Araçların 7’si Çaycuma’ya gelirken önümüzdeki günlerde 3 büyük araç daha gelecek
Çaycuma Belediyesi araç filosuna kendi olanakları ile10 yeni araç daha kattı. Belediyenin Devlet Malzeme Ofisi’nden tümüyle kendi kaynaklarıyla aldığı araçların bir bölümü Çaycuma’ya geldi. Yeni alınan 4 adet binek araç, 1 adet çift kabin kamyonet, 1 adet çöp kamyonu, 1 adet minibüs eski belediye binası önünde sergilenmeye başlandı.
ÜÇ BÜYÜK ARAÇ DAHA GELECEK
Alımı yapılıp bedeli peşin olarak ödenen 1 çöp kamyonu, 1 adet lastikli kazıcı yükleyici (Beco Loader) ise yaklaşık bir hafta içinde Çaycuma’da olacak. Üstyapı imalatına başlanan arazözün teslimatı ise yaklaşık iki hafta sonra yapılacak.
ON DOKUZ MİLYON ÜÇ YÜZ ELLİ BİN ALTI YÜZ OTUZ ALTI LİRA PEŞİN OLARAK ÖDENDİ
Öte yandan araçların 19.350.636 lira olan toplam bedeli, Devlet Malzeme Ofisine peşin olarak ödendi. Tümüyle belediyenin bütçesinden yapılan ödeme için herhangi bir hibe kaynak kullanılmadı.
ÇAYCUMA’YA ÇOK DAHA NİTELİKLİ VE SORUNSUZ HİZMET VERECEĞİZ
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Piyasa koşulları bizi çok zorluyor. Araç kiralamalarının maliyeti inanılmaz derecede yükseldi.  Öyle ki, bazı araçların bir buçuk, iki yıllık kirası alım bedelini tümüyle karşılıyor. Aldığımız 10 yeni araçla hem araç parkımızı genişlettik, hem de sıfır kilometre araçlarla, Çaycuma’ya çok daha nitelikli ve sorunsuz hizmet vereceğiz.” dedi.
BELEDİYE HİZMETLERİNDE BÜYÜK TASARRUF SAĞLAYACAK
Yapılan araç alımından belediyeye büyük tasarruf sağlandığını da söyleyen Başkan Kantarcı, “Araçların siparişini verip bedelini peşin ödedik. Yalnızca bu bile, imalatları ve TSE tarafından testlerinin yapılıp bize teslim edilinceye kadar geçen süre içinde yüzde 25’e yakın tasarruf etmemizi sağladı. Yeni araçlar garantili olduğu için uzun süre arıza ve yedek parça maliyetimiz de olmayacak. Astronomik düzeyde yükselen kiralama giderinden de büyük oranda tasarruf etmiş olacağız.” dedi.
BU MUCİZEYİ BAŞARAN EKİP ARKADAŞLARIMI KUTLUYORUM
Kantarcı açıklamasını, “Birçok belediyenin hibe dışında envanterine bir araç bile ekleyemediği bir zamanda, bizim parasını peşin ödeyerek bu kadar aracı Çaycuma’ya kazandırmamız, belediyemizin mali açıdan ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Kaynaklarımızı hep yaptığımız gibi kılı kırk yaran bir titizlik ve büyük bir basiretle harcayarak, şu zor koşullarda bile hizmetlerimizi kesintisiz ve kalitesini yükselterek sürdürüyoruz. Bu mucizeyi başaran ekip arkadaşlarımı kutluyorum. Araçlar Çaycuma’mıza hayırlı olsun” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası nedeniyle; Yeni…

03.01.2024
Çarşamba
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle ; Yeni Mahallenin; Hürriyet Caddesi, Kurtuluş…

21.07.2023
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

22.06.2018
Cuma
Detaylar

HASAN ACAR’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ FİLYOS BELDESİ’NDEN İSMAİL, ŞEHNAZ, EROL VE HALİL ACAR’IN BABALARI…

12.08.2023
Cumartesi
Detaylar