Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı bir açıklama yaparak Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın Çaycuma Belediyesine alınan araçla ilgili yorumuna açıklık getirdi. Kantarcı, “Çaycuma Belediyesi, yüklenici firmaya araç aldırmamış, aksine firma ihale şartnamesinden doğan bir yükümlüğü yerine getirmiştir” dedi.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın son zamanlarda kamuoyunda konuşulan iddialarla ilgili düzenlediği basın toplantısında, Çaycuma Belediyesiyle ilgili yaptığı yoruma açıklık getirdi. Ünal’ın iddiasının gerçek dışı olduğunu söyleyen Kantarcı, açıklamasında şunları söyledi: “Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, kamuoyunda tartışılan bazı konulara açıklık getirmek için düzenlediği basın toplantısında, bir işadamının kendisine makam aracı aldığı iddialarına, “Söz edilen araç Belediyemizce kiralanmıştır. Hadi müteahhidin aldığını düşünelim. Çaycuma Belediye Başkanı aldırıyor ya! Eski milletvekili Fazlı Erdoğan’a araba aldırmış Belediye. Ne var bunda?” şeklinde yanıt vermiştir. Belediyemizin adı zikredilerek yapılan bu açıklama gerçeği yansıtmamaktadır. Çaycuma Belediyesi, yüklenici firmaya araç aldırmamış, aksine firma, ihale şartnamesinden doğan bir yükümlüğü yerine getirmiştir. Şöyle ki:
Durumu kamuoyunun takdirine bırakıyor, saygılar sunuyorum.”
Bülent Kantarcı
Çaycuma Belediye Başkanı
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası nedeniyle; Yeni…
Çaycuma Belediyesinin 2021 yılı ilk Belediye Meclisi toplantısından işçilere müjde…
Çaycuma Belediyesi, Ticaret Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın…
FİLYOS BELDESİ’NDEN, MERHUM ALİ VE RABİA KALAYCI’NIN OĞULLARI, SABAHAT ÇELEBİ,…