Araç ihale şartnamesi gereği tarafımıza verildi

Araç ihale şartnamesi gereği tarafımıza verildi

Yayınlanma Tarihi: 09.06.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 7 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı bir açıklama yaparak Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın Çaycuma Belediyesine alınan araçla ilgili yorumuna açıklık getirdi. Kantarcı, “Çaycuma Belediyesi, yüklenici firmaya araç aldırmamış, aksine firma ihale şartnamesinden doğan bir yükümlüğü yerine getirmiştir” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın son zamanlarda kamuoyunda konuşulan iddialarla ilgili düzenlediği basın toplantısında, Çaycuma Belediyesiyle ilgili yaptığı yoruma açıklık getirdi.  Ünal’ın iddiasının gerçek dışı olduğunu söyleyen Kantarcı, açıklamasında şunları söyledi: “Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, kamuoyunda tartışılan bazı konulara açıklık getirmek için düzenlediği basın toplantısında, bir işadamının kendisine makam aracı aldığı iddialarına, “Söz edilen araç Belediyemizce kiralanmıştır. Hadi müteahhidin aldığını düşünelim. Çaycuma Belediye Başkanı aldırıyor ya! Eski milletvekili Fazlı Erdoğan’a araba aldırmış Belediye. Ne var bunda?” şeklinde yanıt vermiştir. Belediyemizin adı zikredilerek yapılan bu açıklama gerçeği yansıtmamaktadır.  Çaycuma Belediyesi, yüklenici firmaya araç aldırmamış, aksine firma, ihale şartnamesinden doğan bir yükümlüğü yerine getirmiştir. Şöyle ki:

 

  1. Belediyemiz teknik personelince hazırlanan, “Çaycuma Belediyesi Hizmet Binası Yapımı Kaba İşi İhale Dokümanı”, 04.12.2015 tarihinde, Başkanlık makamınca onaylanarak ihaleye esas metin haline gelmiştir.
  2. Söz konusu dokümanda, yapılacak işin teknik şartnamesinde, özellikleri açık şekilde belirtilen bir aracın, kontrol ve yapı denetim işlemlerinde kullanılmak üzere, kontrol teşkilatının emrine vereceği belirtilmiş, “Söz konusu araç iş bitiminde idarenin mülkiyetine bırakılacaktır” hükmü açık şekilde yazılmıştır.
  3. Dolayısıyla ihaleye katılan tüm şirketler bu hükmü okuyarak tekliflerini sunmuş, fiyatlandırmalarını buna göre yapmıştır.
  4. İşin ihalesi 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunun, 19. maddesi uyarınca, 04.01.2016 tarihinde yapılmış, Belediyemiz meclis salonunda gerçekleştirilen açık ihaleye 3 firma teklif sunmuştur. Yapılan değerlendirme sonucunda, ihaleyi Sayın Fazlı Erdoğan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Akçelik Petrol Ür. Paz. İnş. Nak. Tic. Ve San. A.Ş kazanmıştır.
  5. İşin tamamlanmasının ardından gerekli prosedür tamamlanmış ve araç, ilgili firma tarafından Belediyemize teslim edilerek envanterimize kaydedilmiştir.
  6. Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın ima ettiği gibi, Belediyemizce, yüklenici firmaya herhangi bir aracın aldırılması söz konusu değildir. Yapılan işlem, yüklenici firmanın ihale şartnamesinden doğan bir yükümlülüğü yerine getirmesinden ibarettir. Verilen örnekle uzaktan, yakından ilgisi yoktur.
  7. Araçla ilgili işlemlerin her süreci şeffaf bir şekilde gerçekleşmiş,  basın aracılığıyla kamuoyuna aktarılmıştır. Kendi durumuna meşruiyet kazandırmak için konuyla ilgili sanki bazı kuşkulu yanlar varmış gibi imalarda bulunup, Belediyemizi zan altında bırakması kabul edilemez.

Durumu kamuoyunun takdirine bırakıyor, saygılar sunuyorum.”

 

Bülent Kantarcı

Çaycuma Belediye Başkanı

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Marşı’na klip çekiliyor

Grup Maske’nin kurucusu Şenan Kerçin tarafından bestelenen Çaycuma Marşı’nın klip…

20.11.2018
Salı
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Uluslararası Engelliler Günü…

1992 yılında Birleşmiş Milletler aldığı bir kararla, 3 Aralık’ı “Uluslararası…

03.12.2015
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediyesinin Filyos ırmağı üzerine…

Çaycuma Belediyesi tarafından, Yeni Mahalle ile sanayi bölgesi arasında Filyos…

28.08.2020
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediye Kompleksi’nin ihalesi yapıldı

Çaycuma belediyesinin en önemli yatırımlarından biri olan belediye kompleksinin kaba…

05.01.2016
Salı
Detaylar