Arkasında durmadığımız hiçbir sözümüz yok

Arkasında durmadığımız hiçbir sözümüz yok

Yayınlanma Tarihi: 10.09.2022 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 127 görüntüledi
Olağan toplantılarını yapmak üzere Çaycuma’da bir araya gelen Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin kendisine yaptığı ziyarette Sofhia Evleri üzerine sorulan bir soruya cevap veren Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Arkasında durmadığımız hiçbir sözümüz yok. Ne dediysek harfiyen yerine getiriyoruz” dedi
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Yönetim ve Denetim Kurulları olağan toplantısını yapmak üzere Çaycuma’da bir araya geldi. Cemiyet Başkanı Derya Akbıyık aralarında Alaplı, Ereğli, Kozlu ve Devrek’te görev yapanların da bulunduğu kalabalık bir gazeteci topluluğuyla birlikte Çaycuma Belediyesini ziyaret etti. Konuklarını Çaycuma Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda ağırlayan Başkan Kantarcı, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
BAŞKANLAR HEDİYE PAKETİ SUNDU
Belediye Başkanı Nuri Tekin’in selamını getirdiğini söyleyen Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı Başkan Kantarcı’ya ilçesinden getirdiği bir hediye paketi sunarken, ZGC Yönetim Kurulu Başkanı Akbıyık da Zonguldak tanıtım materyallerinden oluşan bir paketi, günün ansına armağan etti. Başkan Kantarcı da Çaycuma’ya ikizleriyle birlikte gelen Ereğlili gazeteci Hakan Kurttekin’in çocuklarına “grubun en küçük gazetecileri” diyerek TÜBİTAK’ın kitaplarını armağan etti.
AKBIYIK: “ÇAYCUMA BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARINI BEĞENEREK İZLİYORUZ”
Ziyarette konuşan ZGC Yönetim Kurulu Başkanı Derya Akbıyık Çaycuma Belediyesinin yaptığı çalışmaları beğenerek takip ettiklerini söyledi. Akbıyık, “Toplantılarımızı değişik ilçelerde yapmaya çalışıyoruz. Bu kez hemen her ilçeden gazetecinin bulunduğu bir toplulukla a Çaycuma’dayız. Bizi burada ağırladığınız için teşekkür ediyoruz. Sayın Kaymakamımızı da ziyaret ederek ‘Hayırlı olsun’ diyecektik. Ancak kendisi izinliymiş. Yerine Devrek kaymakamı vekalet ediyormuş. Onun için ziyaretimizi gerçekleştiremedik. Yerel yönetimler ne kadar güçlü olursa, yerel basın da o kadar güçlü olur. Biz Çaycuma Belediyesinin çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. Gittiğimiz her yerde de çalışmalarınızı anlatıyoruz. Çaycuma çok hızla gelişiyor, siz de iyi belediyecilik yaparak güzel bir kent ortaya çıkarıyorsunuz” dedi.
KANTARCI: “BU BİRLİK BERABERLİK GÖRÜNTÜSÜ ÇOK GÜZEL”
Her ilçeden gazeteciyi Çaycuma’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Karşımda büyük bir birlik beraberlik görüntüsü var. Zonguldak gibi içinden iki il çıkaran ve herkesin ayrı bir yere çektiği kentte, her ilçeden gazetecinin bir arada böylesi toplantıları yapması çok güzel. Sizleri kutluyorum. Başkalarına da örnek olmasını diliyorum. Her alanda bu beraberliği sergilememiz, kentimizin sorunlarını hep birlikte konuşmamız gerçekten çok güzel bir şey” dedi.

KANTARCI: “TÜM PROJELERDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE DOĞANIN KORUNMASI GÖZETİLMELİ”

Daha sonra gazetecilerin sordukları soruları yanıtlayan Başkan Kantarcı Filyos Vadisi Projesi üzerine sorulan bir soruya, sürdürülebilir kalkınmanın önemine işaret ederek yanıt verdi. Kantarcı, “Günümüzde hiçbir proje yalnızca o gününün ihtiyaçları üzerinden planlanmıyor. Sürdürülebilirlik, doğanın korunması projelerin en önemli özelliği olarak öne çıkıyor. Filyos’ta olan yapılanlara bakınca sürdürülebilirlik konusunun oldukça tartışmalı olduğu aşikâr. Bir çevreci olarak fosil yakıt olan doğal gaza da itirazım var ama en azından diğerlerinden çok daha temiz. Karadeniz’de bulunan gazın bizim topraklarımızdan karaya çıkarılıyor olması, kömürden sonra, bize Allah’ın ikinci lütfu. Çünkü o sayede çok sayıda nitelikli eleman buralarda çalışmaya başlayacak. İşgücü niteliğinin yüksek olması kentin de kalitesini artıracak. Ama gübre fabrikasına, demir eritme tesislerini itirazım var. Bu derece değerli topraklar üzerinde bu tip tehlikeli ve kirli yatırımların yapılmasını doğru bulmuyorum.” dedi.

KANTARCI: “18 UYGULAMASI YAPARAK SORUNU TÜMDEN ÇÖZECEĞİZ”
Sofhia Evleri ile ilgili soru üzerine konuşan Başkan Kantarcı, “Ekonomik şartların tüm zorluklarına karşın evleri tamamladık. Müteahhitten ev alan bazı arkadaşlarımız geçen kış buraya yerleşmeye başladı. Biz pek çok konuda kendilerine yardımcı olarak kışı burada geçirmelerini sağladık. Evlere ulaşan ve gayet iyi durumda olan bir yol var. Ancak konut sahipleri, inşaat sırasında, bizim servis yolu olarak kullandığımız stabilize yolun da iyileştirilmesini istiyor. O yolun bir kısmı özel mülkiyetin içinden geçiyor. Biz orayı da kullanılır hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada yaptığımız imar planı tadilatını belediye meclisimiz onayladı ve bu ay askıya çıkardık. Daha sonra 18 uygulaması yaparak sorunu tümüyle çözeceğiz. Ama tüm bunlar bir süreç, o da zaman alıyor. Art niyetli bazı kişiler de sır şahsımı ve belediyemizi karalamak içim kamuoyunu yanlış bilgi veriyor. Kamuoyuna verip de arkasında durmadığımız hiçbir sözümüz yok.” dedi.
GAZETECİLER SOFHİA EVLERİNİ ÇOK BEĞENDİ
Başkan Kantarcı daha sonra konuklarına belediyenin kentteki bazı tesislerini gezdirdi. Önce Atatürk Spor Merkezi ve Özgürlük Meydanı’nı gezen gazeteciler, tesisin büyük kentlerde bulunmayacak güzellikte olduğunu ve Özgürlük Meydanı ile muhteşem bir bütünlük oluşturduğunu ifade etti. Yapımı devam eden ahşap cami ve Yaşampark 2. Etabını inceledikten sonra gittikleri Sofhia Evleri’ni Başkan Kantarcı ile birlikte gezen gazeteciler projenin son derece güzel olduğunu söyledi. Gördükleri karşısında şaşırdıklarını da dile getiren gazetecilere giderilmeyecek hiçbir eksiğin bulunmadığını da ifade etti.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Vadi Evlerine Yoğun Talep Var!

Çaycuma Belediyesi tarafından 46 adet daireden oluşan Vadi Evleri yoğun…

10.08.2016
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’da Karla Mücadelede 100 ton tuz…

Çaycuma Belediyesi 60 personelle, 24 saat karla mücadele etti. Bu…

05.01.2016
Salı
Detaylar

Çaycuma’ya teknopark

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, BEÜ’nün, binasını kurmaları halinde Çaycuma’ya…

16.11.2016
Çarşamba
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Tıp Bayramı Mesajı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle…

14.03.2016
Pazartesi
Detaylar