Asla partili başkan olmayacağım

Asla partili başkan olmayacağım

Yayınlanma Tarihi: 17.03.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 125 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Velioğlu Mahallesi’nde yaptığı halk bilgilendirme toplantısında, “Ben CHP’li bir belediye başkanıyım, partimle de iftihar ediyorum ama asla partili bir belediye başkanı gibi hareket etmiyorum” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Velioğlu Mahallesi’nde halk bilgilendirme toplantısına katılı. Ereğli eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın da katıldığı toplantıda, belediye çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Kantarcı, referandumla ilgili görüşlerini de açıkladı. Kantarcı, “17 milyon lira bütçeyle teslim aldığımız belediyeyi, 38 milyon lira bütçeli büyük bir kurum yaptık. Petrol bulmadık, sürpriz bir gelir kaynağımız da yok. Çaycuma’nın olanaklarını, potansiyelini sonuna kadar kullanırken, 450 kişilik dev bir kadro oluşturduk. Bugün Çaycuma’nın her tarafında çalışma var. Ne yazık ki Çaycuma’nın her yerini yeniden imar etmek durumunda kaldık. Ama şikâyet etmiyoruz. Çaycuma’yı herkesin seveceği, içinde yaşamaktan mutlu olacağı bir kent haline dönüştürüyoruz” dedi.

 

ASLA PARTİLİ BİR BELEDİYE BAŞKANI GİBİ HAREKET ETMEDİM

 

Belediye başkanı olmadan önce siyasetle bir ilişkisi olmadığını söyleyen Kantarcı, “İnanın şimdi de yok. Ben CHP’li bir belediye başkanıyım, partimle de iftihar ediyorum ama asla partili bir belediye başkanı gibi hareket etmiyorum. Referandumla ilgili söyleyeceklerimi de böyle düşünün. Çünkü bu parti meselesi değil. Ben yıllarca partilerin içindeki demokrasiyi yeterli bulmadığım için siyasetten uzak durdum. Şimdi bunları da aştık, halkın iradesinin, egemenliğin bir kişiye teslim edildiği bir siteme gidiyoruz. 15 senendir yapmak istediği bir şey olup da yapamadığı bir şey olmayan bir iktidarın daha fazla yetki istemesini anlamak mümkün değil. Bizim ihtiyacımız daha fazla demokrasidir. Bizim bu değişikliğe ihtiyacımız yok” dedi.

 

KANTARCI’YI SEÇTİĞİNİZ İÇİN SİZİ KUTLUYORUM

 

Daha sonra söz alan Ereğli eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Samimiyetle bir şey söylemek istiyorum. Uzun zamandır Çaycuma’ya gelmedim. Siz her gün içinde olduğunuz için farkında değilsiniz ama gördüklerimden çok etkilendim. Çaycuma kentleşme yolunda çok önemli adımlar atmış. Zonguldak’ın ileri gitmemesinin tek nedeni parti meselesidir. Sizden Allah rızası için rica ediyorum bu kent için çalışan insanlara sahip çıkın. Ben Kantarcı’yı iyi tanırım. Ülke çapında iş yapmış bir adam. Onun görevi kabul edip başkan olması Çaycuma için büyük bir şans. Ben hizmetleri için kendisine teşekkür ederken, onu tercih ettiğiniz için de sizi kutluyorum” dedi.  Referandum süreciyle ilgili görüşlerini de açıklayan Posbıyık, “Muhtar seçerken bile yanında aza seçiliyor. Belediyenin bir meclisi var. Tek adam anlayışı hiçbir yerde yok. Bütün partilere saygım var. Aramızda her partiden arkadaşımız vardır. Seçimde yine o partinize oy verin. Ama ülkenin geleceği için referandumda lütfen ‘Hayır’ oyu kullanın” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SAİM ÇATMA’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ KADIOĞLU KÖYÜ’NDEN, MERHUM CELAL VE MERHUME ŞEHRİYE ÇATMA’NIN OĞULLARI…

10.08.2023
Perşembe
Detaylar

ZONGULDAK KIZILAY KAN MERKEZİ’NDEN

ZONGULDAK KIZILAY KAN MERKEZİ EKİBİ BUGÜN SAAT 17:30’A KADAR ATATÜRK…

28.01.2022
Cuma
Detaylar

İtfaiye Ekiplerinden Yangına Müdahale

Olay Yerine Çaycuma itfaiyesinin yanı sıra çevre belediye itfaiyeleri de…

14.07.2014
Pazartesi
Detaylar

HALİT BUĞRA YİĞİT’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, YUSUF VE SEVİL YİĞİT’İN OĞULLARI, AYGÜL AKKAYA,…

05.09.2022
Pazartesi
Detaylar