Atıl  Araçlar Yenilendi

Atıl  Araçlar Yenilendi

Yayınlanma Tarihi: 10.12.2014 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 96 görüntüledi

Çaycuma Belediyesine ait garajda atıl halde bulunan paletli kepçe, kazıcı ve kamyonetler yenilenerek yeniden belediye bünyesine kazandırıldı. Yenilenen araçlar düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıya CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk de karıldı.

 

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediyenin bundan yaklaşık 5 yıl önce kullanım dışına ayırdığı ve aynı zamanda kaderlerine terk edilmiş araçları tekrar belediye bünyesine kazandırdıkları için mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu ifade etti.

 

Kantarcı, “Görevi devralalı 8 aylık süre geçti. Tabiri caizse harabe halinde olan aracımızın geçen süre zarfındaki geldiğimiz süreyi göstermek ve yaptığımız çalışmaları kamuoyu ile paylaşmak için toplandık. Yanımızda ve burada bulunan makineler bu sahada kendi hallerine ve ölüme terk edilmiş halde bekliyorlardı. Bu iki makineyi bizlere çalışmaz bunların hurda demir olarak satılması gibi tavsiyelerde bulundular.

 

Bu Çaycuma’nın değerli sanatkar ordusu bunları kısa sürede Çaycuma halkının hizmetine sunmak için çaba gösterdiler. İki aylık bir sürede bu makineleri kazandık. Yine bünyemizde bulunan kamyon, forklift ve kamyonet gibi araçlarımızı da yenilenen ve güçlenen Çaycuma Belediyesi’nin atölyesinde her türlü bakım ve onarım ile yenileme faaliyetleriyle yeniden aramıza kavuştu. Yeni bir şeyi kullanmak kolaydır. Ama bakmazsanız kısa sürede kaybolur, gider. Uzatan şey bakımdır. Tabii ki esas olan makine, araç ve gereç değildir. Açıkçası insandır.

 

Biz bütün bunları yaparken Çaycuma Belediyesi’nin personelinin de yaşam koşullarının çalışma koşullarının iyileşmesi için de gayret ediyoruz. Yapılan işleri sergilemeyi ve Çaycuma Belediyesi’nin nereden ne hale geldiğini bütün kamuoyu ve dünya ile paylaşmayı burada arzu ediyorum. Bu işte emeği geçen esnaflarımıza, arkadaşlarımıza ve belediye personelimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

 

Kantarcı’nın her zaman yanında ve arkasında olacaklarını ifade eden Milletvekili Ali İhsan Köktürk; “Sekiz  ay kadar önce bir yerel  seçim süreci yaşadık. Sayın Kantarcı Çaycuma’da doğup büyüyen ancak hizmetleri ile Çaycuma dışına taşan son derece başarılı bir mühendis ve işadamıydı.  Konu ilçemizin geleceği olunca biz Sayın Kantarcının birikiminden yararlanmak için elini taşın altına koymasını teklif etmiştik.  Bizi kırmadı ve başkan seçilerek büyük bir değişim ve gelişime imza attı. Bu kısa sürede Çaycuma halkının güvenine layık olmanın onuru ve güveni ile karşı karşıya bulunuyoruz. Çaycumalı bir milletvekili olarak Belediyemizin geldiği noktadan guru duyuyorum. Çok büyük projeleri kısa zamanda halka danışarak hayata geçiren bir belediye başkanımız var. Garajda atıl durumda bulunan makinelerin Çaycuma halkına sunulmasın mutluluk duyuyoruz. Halkımıza verdiğimiz gezi parkı, pazar yeri, kavşak gibi projeler vardı. Sekiz ay gibi kısa bir sürede söz verilen projeler yarıyı aşarak tamamlanıyor. Kentin sorunlarına duyarsız kalmayan değerli belediye başkanımıza, personeline , meclis üyeleri ve makinelerin onarımını sağlayan değerli esnafımıza teşekkürü borç biliyorum. Biz her zaman Belediye Başkanımızın yanında ve arkasında olacağız” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

THM Topluluğundan “Yaza Merhaba” Konseri

Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Kültür ve Sanat…

30.05.2015
Cumartesi
Detaylar

DURSUN DEMİR’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN, AKIN, HAKKI, RESUL, FİDAN, SONGÜL, LÜTFİYE, GÜLDEN…

08.07.2023
Cumartesi
Detaylar

İlçe nüfusundan fazla insan ücretsiz…

Çaycuma Belediyesi yenilikçi ve çözümden yana uygulamalarıyla fark yaratıyor. Her…

30.05.2016
Pazartesi
Detaylar

2018 Haziran Ayı Meclis Gündemi

30.05.2018
Çarşamba
Detaylar