Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı’nda sona

Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı’nda sona

Yayınlanma Tarihi: 19.09.2023 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 34 görüntüledi

Çaycuma Belediyesince yaklaşık 3 dönüm alanda yapımına başlanan Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı’nda sona doğru yaklaşılıyor. 2 Ekim’de açılışı yapılacak park, daha şimdiden çocukların ilgi odağı oldu.

Çaycuma Belediyesinin paylaşımcı, dayanışmacı kimliğiyle tüm ülkece tanınan Avukat Hikmet ve Ali Osman Odabaş adına, Pehlivanlar Mahallesi’nde yapımına başladığı parkta sona doğru geliniyor. Yaklaşık 3 dönüme yayılan ve yine Odabaşların katkılarıyla yapılan parkın altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından oldukça zengin konsepte sahip çocuk bahçesinin kurulumu da tamamlandı.

HİKMET ODABAŞ’IN ÖLÜM TARİHİ OLAN 2 EKİM PAZARTESİ GÜNÜ AÇILACAK
Küp taşla yapılan yürüme yolu imalatının bitme aşamasına geldiği parkta betonu dökülen heykel kaidesinin bazalt kaplama işine de başlanıyor. Önümüzdeki hafta aydınlatma direkleri dikilip bitkilendirilmesi yapılacak parka son dokunuş, pergolalar, banklar, ışık yolu, tanıtım raketleri ve heykellerin monte edilmesiyle yapılacak. Parkın açılışı Avukat Hikmet Odabaş’ın ölüm tarihi olan 2 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

ÇOCUKLARIN DAHA ŞİMDİDEN İLGİ ODAĞI OLDU
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Ali Osman Odabaş büyüğümüzün, değerli eşi Hikmet Odabaş’ın ölüm yıldönümüne yetişmesini arzuladığı parkı, o tarihte açılışa hazır hale getirmek için yoğun bir çalışma içindeyiz. Altyapı ve kaba imalatlarını tamamladığımız parkın içine Zengin bin içerikle kurduğumuz çocuk oyun alanı daha şimdiden çocukların ilgi odağı oldu. Çevresinde diğer imalatların devam etmesine rağmen çocukları tutmak mümkün değil. Onların oralarda koşuşurken çıkardığı şen sesleri duymak bize verilmiş en büyük ödül oluyor.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZDAN SÜREKLİ TEŞEKKÜR MESAJI ALIYORUM
Mahallelilerden sürekli teşekkür mesajı aldığını da söyleyen Başkan Kantarcı, “Parkın çevresi yeni bir yerleşim alanı. Yapılanması yeni yeni tamamlanıyor. İnşaatların tamamlanmasıyla birlikte biz de sosyal donatı alanlarını yapıyoruz. Parkın zamanlaması muhteşem oldu. Çocuklarının neşe içinde oynarken çektikleri fotoğrafları gönderen vatandaşlarımız sürekli teşekkür ediyor. Bu da ne kadar yerinde bir hizmeti yerine getirdiğimizi gösteriyor. Değerli büyüğüm Ali Osman Odabaş’a bize böyle önemli bir hizmeti en güzel şekilde sunma fırsatı sunduğu için çok teşekkür ediyorum. Adını bu parkla ölümsüzleştirdiğimiz değerli eşi Hikmet Odabaş’a da Allah’tan rahmet diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

MÜŞERREF MERDİVAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ ÖĞRETMENLERİNDEN BEDİA MERDİVAN’IN KAYINVALİDESİ, RAHMİ , ZAFER VE TAMER…

22.12.2022
Perşembe
Detaylar

Belediye Mazbahanesinde Kurban Kesimi

Çaycuma Belediye Mezbahanesi bu yıl ilk defa vatandaşlara randevu sistemiyle…

26.09.2015
Cumartesi
Detaylar

Çaycuma’da çöp toplamada yeni sistem

Çaycuma Belediyesi yeni hizmete soktuğu çöp konteynırlarını talep eden vatandaşlara…

21.01.2016
Perşembe
Detaylar

FATMA BOSTANCI’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ PERŞEMBE BELDESİ MERKEZ MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN, HÜLYA KARACA, HİCRAN ARSLAN…

01.08.2023
Salı
Detaylar