Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı’nda sona

Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı’nda sona

Yayınlanma Tarihi: 19.09.2023 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 329 görüntüledi

Çaycuma Belediyesince yaklaşık 3 dönüm alanda yapımına başlanan Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı’nda sona doğru yaklaşılıyor. 2 Ekim’de açılışı yapılacak park, daha şimdiden çocukların ilgi odağı oldu.

Çaycuma Belediyesinin paylaşımcı, dayanışmacı kimliğiyle tüm ülkece tanınan Avukat Hikmet ve Ali Osman Odabaş adına, Pehlivanlar Mahallesi’nde yapımına başladığı parkta sona doğru geliniyor. Yaklaşık 3 dönüme yayılan ve yine Odabaşların katkılarıyla yapılan parkın altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından oldukça zengin konsepte sahip çocuk bahçesinin kurulumu da tamamlandı.

HİKMET ODABAŞ’IN ÖLÜM TARİHİ OLAN 2 EKİM PAZARTESİ GÜNÜ AÇILACAK
Küp taşla yapılan yürüme yolu imalatının bitme aşamasına geldiği parkta betonu dökülen heykel kaidesinin bazalt kaplama işine de başlanıyor. Önümüzdeki hafta aydınlatma direkleri dikilip bitkilendirilmesi yapılacak parka son dokunuş, pergolalar, banklar, ışık yolu, tanıtım raketleri ve heykellerin monte edilmesiyle yapılacak. Parkın açılışı Avukat Hikmet Odabaş’ın ölüm tarihi olan 2 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

ÇOCUKLARIN DAHA ŞİMDİDEN İLGİ ODAĞI OLDU
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Ali Osman Odabaş büyüğümüzün, değerli eşi Hikmet Odabaş’ın ölüm yıldönümüne yetişmesini arzuladığı parkı, o tarihte açılışa hazır hale getirmek için yoğun bir çalışma içindeyiz. Altyapı ve kaba imalatlarını tamamladığımız parkın içine Zengin bin içerikle kurduğumuz çocuk oyun alanı daha şimdiden çocukların ilgi odağı oldu. Çevresinde diğer imalatların devam etmesine rağmen çocukları tutmak mümkün değil. Onların oralarda koşuşurken çıkardığı şen sesleri duymak bize verilmiş en büyük ödül oluyor.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZDAN SÜREKLİ TEŞEKKÜR MESAJI ALIYORUM
Mahallelilerden sürekli teşekkür mesajı aldığını da söyleyen Başkan Kantarcı, “Parkın çevresi yeni bir yerleşim alanı. Yapılanması yeni yeni tamamlanıyor. İnşaatların tamamlanmasıyla birlikte biz de sosyal donatı alanlarını yapıyoruz. Parkın zamanlaması muhteşem oldu. Çocuklarının neşe içinde oynarken çektikleri fotoğrafları gönderen vatandaşlarımız sürekli teşekkür ediyor. Bu da ne kadar yerinde bir hizmeti yerine getirdiğimizi gösteriyor. Değerli büyüğüm Ali Osman Odabaş’a bize böyle önemli bir hizmeti en güzel şekilde sunma fırsatı sunduğu için çok teşekkür ediyorum. Adını bu parkla ölümsüzleştirdiğimiz değerli eşi Hikmet Odabaş’a da Allah’tan rahmet diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kantarcı personelin yeni yılını kutladı

Çaycuma Belediyesi personeli ile bir araya gelen Belediye Başkanımız Bülent…

03.01.2022
Pazartesi
Detaylar

CEMAL YİĞİT’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN, MERHUM AHMET VE HACER YİĞİT’İN OĞULLARI, ADİLE,…

28.11.2022
Pazartesi
Detaylar

Fırınlar ve Pastaneler Denetlendi

Çaycuma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Çaycuma’da fırın ve pastaneleri temizlik…

09.11.2015
Pazartesi
Detaylar

ÇAYCUMA’DA HER TÜRLÜ SPOR YAPABİLECEK

Çaycuma Belediyesinin 1’i kapalı 2 halı futbol sahası, 1’i kapalı…

25.06.2020
Perşembe
Detaylar