Aynı inanç ve kararlılığa ihtiyacımız var

Aynı inanç ve kararlılığa ihtiyacımız var

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2018 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 63 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 30 Ağustos nedeniyle yaptığı açıklamada, “Yaşadığımız zorlukları aşmanın yolu, 30 Ağustos 1922’nin olan inanç ve kararlılığı ile birbirimize kenetlenmekten geçiyor” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı “30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü” nedeniyle bir açıklama yaptı. Kantarcı açıklamasında, “Ulusal Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlandığı günün anısına ilan edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncısını kutluyoruz. Bin bir yokluk içindeki ulusumuzun Başkomutan Mustafa Kemal önderliğinde emperyalizme karşı verdiği destansı mücadele ve bunun sonunda kazandığı zafer, yalnızca Türk ulusunun değil, tüm mazlum milletlerin kurtuluş umudu olmuş, örnek teşkil etmiştir. 30 Ağustos 1922, bunun yanı sıra, ilerleyen günlerde, çağdaşlaşma ve toplumsal kalkınma yolunda dev hamleler yapacak olan modern Türkiye Cumhuriyeti’nin tohumlarının atıldığı gündür” dedi.

30 AĞUSTOS 1922’DEKİ İNANÇ VE KARARLILIĞA İHTİYACIMIZ VAR

Büyük zorluklarla kazanılan bağımsızlığımızı sonsuza dek korumanın ilk şartının, Atatürk’ün gösterdiği bilim ve akıl yolunda ilerlemek olduğunu söyleyen Kantarcı, “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Birliğe, dayanışmaya, akıl ve bilim yolunda ilerlemeye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz.  Yaşadığımız zorlukları aşmanın yolu, 30 Ağustos 1922’nin olan inanç ve kararlılığı ile birbirimize kenetlenmekten geçiyor. Türkiye Cumhuriyeti tüm vatandaşlarıyla birlikte adalet, barış ve huzur içinde geleceğe güvenle bakabilmek için Atatürk’ün ışıklı yolunda ilerlemeli, ‘Yurtta batış dünyada barış’ ülküsünden bir milim şaşmadan yarınlara yönelmelidir” dedi.

ORDU SİYASETTEN UZAK TUTULMAZSA BÜYÜK ACILAR YAŞANIR

30 Ağustos’un aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetler Günü olduğunu da anımsatan Kantarcı, “Kahraman ordumuz varlığımızın, ulusal bütünlüğümüzün, barış içinde yaşama umudumuzun, geleceğimizin, bağımsızlığımızın, ülke içindeki güven ve huzurumuzun teminatıdır. En son 15 Temmuz’da gördüğümüz gibi, bu güç, siyasete alet edildiği takdirde büyük acılar yaşanmasına da neden olmaktadır. ‘Ordunun siyasete karışması kabul edilemez. Asker kışlasına, siyasetçi siyaset sahnesine dönmezse, her şey mahvolur’ diyen Ulu Önder’in bu sözleri kulaklarımıza küpe olmalı, demokratik hayatın vaz geçilmez unsuru olan bu ilkeden asla ödün verilmemelidir. Bir kez daha aynı acıların yaşaması istenmiyorsa, yalnızca silahlı kuvvetlerimizin değil dini tüm müesseselerin, adli kurumların, eğitim alanının da siyasetten uzak tutulması sağlanmalıdır” dedi.

Kantarcı açıklamasını, “Bu duygularla başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, büyük zaferi bizlere armağan eden tüm kahramanları, vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ulusumuzun gurur kaynağı, güvenliğimizin teminatı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına üstün başarılar dilerken, başta aziz Çaycumalılar olmak üzere tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, kahraman ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

29 Ekim 100. Yıl kutlamaları…

19.10.2023
Perşembe
Detaylar

Yeni memurlar yemin etti

Kamuda çalışan sözleşmeli personelin memur kadrosuna geçirilmesini öngören yasa uyarınca…

23.03.2023
Perşembe
Detaylar

ÇAYCUMA KAYMAKAMLIĞI İLAN METNİ

23.01.2024
Salı
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Yeni Mahallenin; Cihan Caddesi, Halilbey Caddesi…

06.07.2022
Çarşamba
Detaylar