Bağlantı yolu asfaltlandı

Bağlantı yolu asfaltlandı

Yayınlanma Tarihi: 27.08.2021 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 106 görüntüledi

Güney Çaycuma Köprüsü ile kent merkezinin Nadır mevkiinden bağlantısını sağlayan yol asfalt kaplaması da yapılarak hizmete açıldı

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan Güney Çaycuma Köprüsü’nün bağlantı yollarında çalışmalar devam ediyor. Köprüyü, Nadır mevkiinden ilçe merkezine bağlayan ve daha önce kavşak yapımının yanı sıra, genişletme ve düzenleme çalışmaları tamamlanan yola, yaklaşık 350 ton asfalt dökülerek kaplaması da tamamlandı. Vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan yeni köprü ve bağlantı yolunun, yapılan çalışma ile sürüş konforu ve güvenliği son derece yüksek hale getirildi. Kısa bir süre sonra çalışmalara başlayacak Enerji-Sa’nın yapacağı elektrik altyapı çalışmalarının ardından bisiklet ve yaya yolu da tamamlanacak.

KADİR DEDE: “ALTYAPIMIZ DA TAMAMEN YENİLENDİ”

Yapılan çalışma ile ilgili konuşan çevre sakinlerinden Kadir Dede “Öncelikle Belediye Başkanımız, değerli büyüğümüz Sayın Bülent Kantarcı’ya ve emeği geçen tüm çalışanlara yaptıkları hizmetlerden dolayı tek tek teşekkür ediyorum. Yolumuz şu anda çok güzel oldu ve görüldüğü gibi çok da aktif çalışıyor. Tek eksiğimiz yaya kaldırımı. Bülent Başkanımın ‘Hiçbir işimi yarım bırakmadım, bırakmam da şeklinde sözü var. Her şey çok güzel oldu. Altyapımız tamamen yenilendi. Eminim bunu da bir an önce tamamlayacaktır. İleriye doğru çok güzel bir çalışma oldu” dedi.

KANTARCI: “ÇAYCUMA ÜZERİNDEKİ DAR GÖMLEĞİ YIRTARAK TEK GİRİŞ, ÇIKIŞLI YER OLMAKTAN KURTULDU”

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı da, “Yerel idare ile merkezi yönetimin yaptığı işbirliği sonucu, ilçemiz yeni bir giriş çıkış kapısına sahip oldu. Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu’nun gayretleriyle DSİ’nin yaptığı köprünün devamındaki bağlantı yolu ve kavşak düzenlemelerini hızlı bir şekilde tamamladık. Ekiplerimiz son olarak daha önce düzenleme ve genişletme çalışması yaptığı bağlantı yoluna 350 ton asfalt dökerek kaplama çalışmalarını da tamamladı. Yakında çalışmaya başlayacak Enerji-Sa’nın altyapı çalışmasından sonra yaya ve bisiklet yollarını da tamamlayacağız. Çok mutluyum. Çaycuma üzerindeki dar gömleği yırtarak tek giriş, çıkışlı yer olmaktan kurtuldu” dedi.

KANTARCI: “KUZEY KÖPRÜSÜ İLE ÇEVRE YOLU DA TAMAMLANDIĞINDA, ÇAYCUMA, HERKESİN, HER YERE ÇOK KOLAY ULAŞABİLDİĞİ BİR ŞEHİR OLACAK”

Vatandaşlarımızın yanı sıra Perşembe ve Zonguldak yönünden gelen ambulansların yeni yolu sıklıkla kullandıklarını söyleyen Kantarcı, “Ambulanslar kimi zaman saniyelerle yarışıyor. Hasta ya da yaralıların bu yolu kullanarak hızlı bir şekilde hastaneye ulaştığını görmek beni çok mutlu ediyor. Devlet de, belediye de, zaten vatandaşlarına daha etkin ve kaliteli hizmet için var. İmar Planımızda yer alan Kuzey Köprüsü ile çevre yolu da tamamlandığında, Çaycuma uzun yıllar en küçük bir ulaşım sorunu yaşamayacağı gibi herkesin, her yere çok kolay ulaşabildiği bir şehir de olacak. Ben emeği geçen başta sayın vekilimiz olmak üzere DSİ ve Karayollarının değerli personeli ile belediyemiz çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi 2014 Yılı 1.…

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN; Çaycuma Belediyesinin 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20…

07.08.2014
Perşembe
Detaylar

Kaymakam Yaman’a Veda Yemeği

Başkan Kantarcı, Kaymakam Yaman’a Hemşehrilik Payesi ve Beratı verdi.  …

12.09.2014
Cuma
Detaylar

8 Mart ücretli tatil

Çaycuma Belediyesinde çalışan 40 civarında kadın personele, 8 Mart Dünya…

08.03.2018
Perşembe
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Şebeke Hattındaki Tadilat Nedeniyle; Yeni Mahallenin; Şehit İzzet Demircan Caddesi,…

04.03.2023
Cumartesi
Detaylar