Barışın Sağlanması İçin Dua Edelim

Barışın Sağlanması İçin Dua Edelim

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2022 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 84 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Miraç kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Dinimiz kötülük yapmaktan uzak durulmasını emretmiş, zulmü, zorbalığı, öldürmeyi, kan dökmeyi ve savaşları yasaklamıştır. Böyle bir dinin mensupları olarak, Miraç Kandili’nin manevi iklimini de fırsat bilerek, ellerimizi semaya açıp insanlığının huzur ve selameti için dualar edeceğiz” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “İnsanlığın savaş denen vahşetle bir kez daha yüz yüze kaldığı; kıyımın, zorbalığın dünyaya hakim kılınmaya çalışıldığı günlerde mübarek Miraç Kandili’ni kutluyoruz. Bir barış dini olan ve ismi barış ile aynı kökten gelen İslam, insanlara, Allah’ın sonsuz merhamet ve şefkatinin yeryüzünde her biçimiyle yaşandığı huzur ve barış dolu bir hayatı sunmak için indirilmiştir. Dinimiz kötülük yapmaktan uzak durulmasını emretmiş, zulmü, zorbalığı, öldürmeyi, kan dökmeyi ve savaşları yasaklamıştır. Böyle bir dinin mensupları olarak, Miraç Kandili’nin manevi iklimini de fırsat bilerek, ellerimizi semaya açıp insanlığının huzur ve selameti için dualar edeceğiz. Büyük bir hulusi kalple yöneldiğimiz yüce Allah’tan tüm dünyada barışı sağlaması için niyaz da bulunacağız” dedi.
İNSANLIĞIN ORTAK GELECEĞİNİ SAVAŞLARLA KAZANMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR
Kantarcı açıklamasını, “Esas olarak Hazreti Adem’den beri gönderilen tüm peygamberlerin tavsiye ettiği barışı tesis etmek insanlığın ana gayelerinden, hedeflerinden biridir. Yüce peygamberimiz tüm hayatı boyunca daima barış ve uzlaşmadan yana bir tavır sergilemiştir. Bu yaşamın, hepimize örnek olması gerekmektedir. Bilgisine sahip olduğumuz binlerce yıllık tarih, insanlığın ortak geleceğinin acı, nefret, yokluk ve yoksulluktan başka bir şey getirmeyen savaşlarla kazanılmasının mümkün olmadığını göstermektedir. Barış, hepimizin huzurunun, ekonomik, sosyal gelişiminin yegane teminatıdır. Bunun aksine hareket edenler, dünya durdukça, lanetle anılmaya mahkumdur. Yüce Allah’ın, Mübarek Miraç Kandili’nin yüzü suyu hürmetine tüm dünyaya aklıselimi hakim kılması, barışlı ve huzur sağlaması için dua ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Çaycumalı aziz hemşerilerim başta olmak üzere tüm Zonguldaklıların, ülkemizin ve İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutluyorum” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

MUSTAFA KELEŞ’İN CENAZESİ (23.11.2021)

İLÇENİN DURSUNLAR KÖYÜ’NDEN; AYTEN, GÜLTEKİN, METİN, MUSTAFA VE RECEP KELEŞ’İN…

23.11.2021
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

16.03.2017
Perşembe
Detaylar

Su Kesintisi | Su ve…

Ana boru arızası nedeni ile pehlivanlar mahallesinin muzaffer çelik caddesi,…

29.09.2021
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’da rant devri bitti

Çaycuma Belediyesinin 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18.maddesi doğrultusunda yaptığı uygulamalar…

24.07.2018
Salı
Detaylar