Barışın Sağlanması İçin Dua Edelim

Barışın Sağlanması İçin Dua Edelim

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2022 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 872 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Miraç kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Dinimiz kötülük yapmaktan uzak durulmasını emretmiş, zulmü, zorbalığı, öldürmeyi, kan dökmeyi ve savaşları yasaklamıştır. Böyle bir dinin mensupları olarak, Miraç Kandili’nin manevi iklimini de fırsat bilerek, ellerimizi semaya açıp insanlığının huzur ve selameti için dualar edeceğiz” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “İnsanlığın savaş denen vahşetle bir kez daha yüz yüze kaldığı; kıyımın, zorbalığın dünyaya hakim kılınmaya çalışıldığı günlerde mübarek Miraç Kandili’ni kutluyoruz. Bir barış dini olan ve ismi barış ile aynı kökten gelen İslam, insanlara, Allah’ın sonsuz merhamet ve şefkatinin yeryüzünde her biçimiyle yaşandığı huzur ve barış dolu bir hayatı sunmak için indirilmiştir. Dinimiz kötülük yapmaktan uzak durulmasını emretmiş, zulmü, zorbalığı, öldürmeyi, kan dökmeyi ve savaşları yasaklamıştır. Böyle bir dinin mensupları olarak, Miraç Kandili’nin manevi iklimini de fırsat bilerek, ellerimizi semaya açıp insanlığının huzur ve selameti için dualar edeceğiz. Büyük bir hulusi kalple yöneldiğimiz yüce Allah’tan tüm dünyada barışı sağlaması için niyaz da bulunacağız” dedi.
İNSANLIĞIN ORTAK GELECEĞİNİ SAVAŞLARLA KAZANMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR
Kantarcı açıklamasını, “Esas olarak Hazreti Adem’den beri gönderilen tüm peygamberlerin tavsiye ettiği barışı tesis etmek insanlığın ana gayelerinden, hedeflerinden biridir. Yüce peygamberimiz tüm hayatı boyunca daima barış ve uzlaşmadan yana bir tavır sergilemiştir. Bu yaşamın, hepimize örnek olması gerekmektedir. Bilgisine sahip olduğumuz binlerce yıllık tarih, insanlığın ortak geleceğinin acı, nefret, yokluk ve yoksulluktan başka bir şey getirmeyen savaşlarla kazanılmasının mümkün olmadığını göstermektedir. Barış, hepimizin huzurunun, ekonomik, sosyal gelişiminin yegane teminatıdır. Bunun aksine hareket edenler, dünya durdukça, lanetle anılmaya mahkumdur. Yüce Allah’ın, Mübarek Miraç Kandili’nin yüzü suyu hürmetine tüm dünyaya aklıselimi hakim kılması, barışlı ve huzur sağlaması için dua ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Çaycumalı aziz hemşerilerim başta olmak üzere tüm Zonguldaklıların, ülkemizin ve İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutluyorum” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

ÇAYCUMA BELEDİYESİ 2022 NİSAN AYI…

01.04.2022
Cuma
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Anneler…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Annelerin…

08.05.2020
Cuma
Detaylar

Göreceğimiz güzel günlerin müjdecisi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ramazan ayı nedeniyle yaptığı açıklamada,…

23.03.2023
Perşembe
Detaylar

PERİHAN ÖZKAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN, AYBEN, VİCDAN VE VİLDAN ÖZKAN’IN ANNELERİ, ESKİ…

31.07.2023
Pazartesi
Detaylar