Başkan Kantarcı; “Nice 95 yıllar diliyorum”

Başkan Kantarcı; “Nice 95 yıllar diliyorum”

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2015 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 32 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesajı şu şekilde;

 

Değerli Çaycumalılar,

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu yakın tarihimizin en önemli olayıdır. Büyük Atatürk, TBMM için “En büyük eserimdir” demiştir.

 

Demokratik Cumhuriyet’in temeli olan milli egemenlik, milli birliğimizin teminatıdır. Milli egemenlik, farklılıkları aşarak, ortak değerlerimiz etrafında birlik tesis etmektir. Ortak değerlerimiz “eşit vatandaşlık“, “yasa önünde eşitlik“, “hak ve özgürlüklerde eşitlik”,  “sorumluluklarda eşitlik”, “vatana  ve devlete sahiplikte eşitlik” tir.

 

95.yılını kutladığımız 23 Nisan, aynı zamanda Milli özgürlüğün tesisi ile Türk toplumunun siyasi irade sahibi ve çağdaş bir millet oluşunun bayramıdır.

 

23 Nisan bayramı sayesinde, bir araya gelen dünya çocukları, birbirlerini savaş meydanlarında tanıyıp kavga etmek yerine, daha çocuklukta birbirlerini tanımayı ve sevmeyi öğrenmektedirler.  Bu güzel düşüncenin amacı, geleceğin barışının temellerini hazırlamaktır.

 

Değerli Çaycumalılar,

 

Cumhuriyet’in iddia ve felsefesinden vazgeçemeyiz. Ne demokrasiden, ne de demokrasinin herhangi bir niteliğinden geri adım atamayız. Türkiye, Atatürk’ün çizdiği yolu terk edemez; Türkiye, çağdaş yönetimlerle, demokrasi içinde ve laik bir devlet olarak yoluna devam etmelidir.

 

Cumhuriyet’in sağladığı birikimi ve dünyanın bize sunduğu olanakları değerlendirerek, büyük atılımlar gerçekleştirmeliyiz. İçinde bulunduğumuz Ortadoğu bataklığının kısır döngüsünden kurtulup, uygarlığın ileri aşamalarındaki ülkeler arasına mutlaka katılmalıyız.

 

Değerli çocuklarımız;

 

“Bu büyük günün sizlere bayram olarak hediye edilmesi, milletimizin sizlere verdiği değerin göstergesidir. Türkiye’nin geleceği sizlersiniz. Türkiye Cumhuriyeti, laik demokratik, sosyal bir hukuk devleti olarak, sizler için her şeyin en iyisini sağlamaya çalışmalıdır. Büyük Atatürk ile başlayan, Türkiye’yi çağdaş uygarlığa kavuşturma çabalarında, şimdiye kadar yapılan önemli işler olsa da, önümüzde daha çok mesafe vardır. Uygarlık bir yarışsa, bu yarışta daima ileriyi hedeflemeliyiz.

 

Her şeyden değerli çocuklarımız, bilgiden, bilimden korkmayın, öğrenmekten yılmayın. Her bilgi, iyi ve doğru kullanılmak koşuluyla, hem kişinin kendisine, hem ailesine, hem de milletimize ve insanlığa yararlıdır.

 

Çocuklarımız için yapılabilecek en büyük iş, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Bunun yolu da çağın tüm gelişmelerini onlara aktaracak bir eğitimden geçmektedir. Türkiye, bilgi çağının dışında kalamaz. Eğitimimizi bilgi çağının gereklerine mutlaka uydurmalıyız.

 

Bizlerin görevi ise, başta çocuklarımız olmak üzere hepimizin beden ve ruh sağlığını koruyacak ve geliştirecek, çağdaş yaşam koşullarına uygun “Kent Yönetimi” hayata geçirmektir. Huzur ve mutluluk içinde ve BİRLİKTE yaşanacak Çaycuma tek hedefimizdir;

 

Bunu birlikte başaracağımızdan kuşku yoktur.

 

Milli egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 95.yıldönümünü kutluyor, nice 95 yıllar diliyorum…

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ZEKİ BOZ’UN CENAZESİ

İLÇENİN DAĞÜSTÜ KÖYÜ’NDEN; CEMİL BOZ’UN OĞLU, İRFAN VE YAŞAR BOZ’UN…

17.07.2022
Pazar
Detaylar

Çaycuma’da büyük buluşma

Çaycuma doğumlu olup da farklı nedenlerle yaşamını başka yerlerde sürdüren…

27.04.2016
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’ya Modern Lostra

Çaycuma’da ayakkabı boyacıları için, belediye tarafından modern görünümlü lostra (Ayakkabıların…

09.06.2015
Salı
Detaylar

SİBEL PEKER’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; MERHUM OSMAN VE NERİMAN PEKER’İN KIZLARI, GÜLER…

22.07.2022
Cuma
Detaylar