Başkan Kantarcı’dan Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Başkan Kantarcı’dan Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Yayınlanma Tarihi: 10.12.2015 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 46 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle şu mesajı yayınladı:

 

“10 Aralık, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edildiği gündür. Birleşmiş Milletler Genelkurulu,1948 yılında, “insan haklarının anayasası” olarak kabul edilen ve insanın doğuştan sahip olduğu kişisel hak ve özgürlükleri tanımlayan bildirgeyi onaylayarak, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi yolunda dev bir adım attı. Bildirge, her insanın yasalar önünde eşit olması; işkence, kötü muamele ve onur kırıcı cezaların tarihin karanlığına gömülmesi çabalarına yol gösterici işlevini bugün de sürdürüyor.

 

Bildirgenin kabulünün üzerinden 67 yıl geçmiş olmasına karşın, insan hakları sorunu, tüm yakıcılığıyla insanlığın önünde duruyor. Savaşların, etnik, dinsel çatışmaların sürdüğü coğrafyalarda, toplu ölümler, göçler, insana utanç veren uygulamalar hız kesmeden sürüyor. İletişimin akıl almaz bir hıza ulaştığı dünyada, yaşanan birçok olayı insanlığımızdan utanarak izliyoruz. Bütün dünya bu görüntüleri sona erdirmek, insan hak ihlallerinin önüne geçmek için acil bir eylem planı hazırlamak zorundadır.

 

Ancak insan hakların korunması yalnızca hükümetlerin sorunu olarak kabul edilemez. İnsan hakları bilincinin tüm biçimleriyle topluma yerleşmesi için çabalarımızı artırmak zorundayız. 10 Aralık toplumu bu konularda bilinçlendirme ve hak arama bilicinin geliştirilmesine yönelik bir fırsat günü olarak görülmelidir. Bu duygularla tüm dünya insanlığının İnsan Hakları Günü’nün kutluyor, insan hak ve özgürlüklerinin herkes için, tüm yönleriyle korunup, yaşama geçirildiği bir dünya diliyorum.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yapılan gazetecilik değil, kötüleme kampanyası…

Belediyemiz hakkında sistematik şekilde asılsız iddialarla yayım yapan gazeteciye Basın…

06.12.2022
Salı
Detaylar

Bulvarlarda Alt Yapı Çalışmaları Hızlandı

Çaycuma Belediyesi, Atatürk Bulvarının ardından Nihat Kantarcı Caddesinde de alt…

29.04.2015
Çarşamba
Detaylar

İstasyon Kapalı Pazaryeri Hizmet Vermeye…

Başkan Kantarcı, faaliyete başlayan pazaryerini gezerek yeri üreticilerle sohbet etti….

29.06.2014
Pazar
Detaylar

Eylül Ayı Meclis Toplantısı

Başkan Kantarcı meclis toplantısında bir aylık faaliyetleri anlattı. Çaycuma Belediyesi…

04.09.2014
Perşembe
Detaylar