BAŞKAN KANTARCI’DAN VEFA

BAŞKAN KANTARCI’DAN VEFA

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2018 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 102 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda geçmişte belediyenin çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra emekliye ayrılanlara teşekkür belgesi verdi.

Çaycuma Belediye Meclisi’nin Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında yapıldı. Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, meclis üyeleri, daire müdürleri, emekli personel ve vatandaşlar katıldı.

BELEDİYE BİNASI EN ÖNEMLİ ESERLERDEN BİRİSİ

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Eylül ayında yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Kantarcı, yapımı devam eden Çaycuma Belediye kompleksinin çok önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bu dönemin en önemli eserlerinden birisi olarak şuanda inşaatlarda son aşamaya gelinmiş durumdu. Umuyorum yeni yıl girmeden belediyemiz bu binaya taşınmış olacak” dedi.

SPOR MERKEZİ ÇOK BEKLENEN PROJEMİZ

Çaycuma belediye kompleksinin yakınında, vadi evlerinin bitişiğindeki spor merkezi inşaatının da sürdüğünü hatırlatan Başkan Kantarcı, “İçinde kapalı yüzme havuzu barındıran büyük spor tesisi. Bunun da kaba inşaatı o da çok uzun sürmeden kaba inşaatını bitirmiş olacağız.  Ayrıca, Kent asansörü projemiz var. Çok beklenen bir projemiz. Çarşı merkezi ile hastane bölgesini birbirine bağlayacak olan asansör projemiz. Bununla ilgili de her türlü hazırlıklarımız tamamlandı. Burayı da bahsettiğim son iki inşaattan çok önce yetişirse açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

GÜZEL FERAH BİR ORTAMDA HOŞÇA VAKİT GEÇİRİRİZ

“Filyos Çayı’nın kenarında geldiğimiz günden beri düğün salonunun olduğu yerden başlayarak kuzeye doğru güzel düzenlemeler yaptık. Önce Pazar yerini taşıdık. Sonra halı sahayı da oradan kaldırıp hatta onun malzemesini arkadaşlarımız ziyan etmediler. Yaşam Park Alanı’ndaki halı sahası, normal de çöpe atılması gerekirdi. Burada çok güzel yaşam alanları planladık ve uyguladık. Bunlar da kış girmeden halkımızın hizmetine girmiş olacak. Çaycuma’lılar yıllar sonra Filyos Çayı ile buluşmuş oluyorlar. Ben inanıyorum ki, bu güzel, ferah bir ortama hepimiz fırsat buldum mu buralara çoluk çocukla beraber hoşça vakit geçiririz inşallah.”

KAVŞAĞA TUĞLA PRESİ ANITI

 

“Derenin tam üzerinde bir kavşak düzenlemesi yaptık. Bu kavşağın da ortasına Çaycuma’mızın iftiharı Yurtbay şirketinin kurucusu Zeki Yurtbay’ın Çaycuma’daki tuğla fabrikasını revize ederken, modernleştirirken oradan çıkan bir tuğla presi var. Sanayi mirası olarak, bir sanayi anıtı olarak o meydana bunu diktik. Sayın Yurtbay, bunu hurdaya vermek yerine bize hediye etti. Sağ taraftaki presten tuğla çıkıyor. Tuğlalar da oraya yerleşecek. Çaycuma’nın geçmişine ait bir hatıra olacak.”

YENİ SONDAJ FAALİYETE GEÇECEK

“Ağustos ayında su seviyesinin ani düşmesi neticesinde bir parça sıkıntı yaşadık. Tekrar böyle bir sıkıntı yaşamamak için hemen bir sondajı faaliyete geçirdik. Sanıyorum çok kısa bir süre içinde de onun da su şebekesini dahil etmiş olacağız. Kasım ayı girmeden 60 metre altındaki bu kuyuda Çaycuma’da su vermeye başlayacağız.”

 EMEKLİ PERSONELE TEŞEKKÜR BELGESİ

Başkan Kantarcı, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra daha önce belediyenin çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra emekliye ayrılan 8 personele teşekkür belgesi verdi. Belge verme töreninden önce konuşan Başkan Kantarcı, geçmişte 1960’lı, 1970’li yıllardan itibaren Çaycuma Belediyesi’nde görev yapan değerli büyüklere vefa belgesi sunacaklarını belirterek, “Onları unutmadığımızı göstermek için davet ettik sağ olsunlar onlar da teşvik ettiler” diye konuştu.

ÇAYCUMA, BAŞKANIN SAYESİNDE DAHA İLERİ GİDECEK

Teşekkür belgesini almak için kürsüye çıkan İlhan Köktürk, “İnsanın hayatında tatlı günler vardır, acı günler vardır. Bugün bizim için en mutlu günümüz diyorum. 1958’de işe girdiğim zaman belediye metruk bir binadaydı. Bu metruk binada yıllarca çalıştıktan sonra buraya geldiğimiz zaman sanki kendimizi cennette hissettik. Bu arada belediye personelimiz 15 tane vardı. Bu arkadaşlarımın 11 tanesi bugün yok, kaybettik. Çaycuma’da birçok belediye başkanlarıyla çalıştım. Bu belediye başkanlarımız da kendi çaplarına göre Çaycuma’ya yardımcı oldular, Çaycuma’mıza bir şeyler yapmak istediler ve yaptılar da. Fakat bugün baktığınız zaman Çaycuma eskisi gibi değil, çok değişti. Her şeyiyle beraber alt yapı, üst yapısı tesisleriyle, belediye sarayı Çaycuma’nın en büyük ihtiyacı olan modern bir Pazar yeri, yaşam parkı, yapılan duble yollarla beraber Çaycuma çok güzel bir kent oldu. Yeter mi? Yetmez. Biz başkanımı, bu işlerin devamı için lütfen kendisinden bir dönem veya iki dönem daha bu işte kalmasını arzu ediyorum. Çevre yolları lazım, Çaycuma’mıza her şey lazım. Çaycuma’mız sayın başkanımın sayesinde daha çok ileriye gidecek ve modern bir şehir olma yolunda adım atacaktır. Sayın başkanımıza bizi buraya çağırdığı için kendisine saygılar sunuyorum” dedi.

ÇAYCUMA İÇİN GÜZEL KARARLAR ALDIK VE UYGULADIK

Başkan Kantarcı ise yaptığı konuşmasında, “Ben de İlhan abiye bir katkı da bulunmak isterim. Bu dönemde yapılan bu işler burada görülen bu heyetin sayesindedir. Biz bu dönem gerek AK Parti gerekse CHP’li arkadaşlarımızla güzel bir uyum sergileyerek Çaycuma için çok güzel kararlar aldık ve uyguladık. Ben bir kez daha onlara teşekkür ediyorum” diye cevap verdi. Başkan Kantarcı, daha sonra İlhan Köktürk ile emekli personel Arif Akçay’a teşekkür belgesi verdi.

Emekli personellerden Bircan Atmaca’ya, Çaycuma Belediye Başkan Yardımcısı, Mali Hizmetler Müdür Vekili Körpüş Mısırlı, emekli eski zabıta amiri Selahattin Barutcu’ya, Zabıta Müdürü Mürsel Çoban ve emekli Muhittin Yiğit’e de İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Cihan Arslan tarafından belgeleri taktim edildi.

Başkan Kantarcı, belgeleri hazırlanan ancak gelemeyen emekliler İsmail Zengin, Mustafa Atan ve Rıza Sadıç’ın belgelerini de bizzat evlerine giderek takdim edileceğini ifade ederek, “Bu vesileyle çağırdığımız büyüklerimiz memur kadrosunda olan büyüklerimiz. İşçi olarak, taşeron olarak veya başka türlü belediyeyle ilişkisi olan birçok insanın Çaycuma Belediyesi’ne katkıları olmuştur. Ben gelmiş geçmiş bütün belediye yöneticilerine, çalışanlarına bu vesileyle minnet ve şükranlarımı arz ediyorum” dedi. Daha sonra emekli eski personeller alkışlarla meclis salonundan ayrıldı.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Almanya’da 9 Aralık 2018’de yapılacak Almanya Çaycumalılar Derneği’nin açılışına bir heyetin katılması kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca, İller Bankası’ndan emekli personel için kredi kullanılması kararı da oy birliğiyle kabul edildi.

Kasım ayının olağan genel meclis toplantısının 1 Kasım Perşembe günü saat 17.30’da yapılması oy birliğiyle karar verildikten sonra toplantı sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

“Ayıp ettik” sergilendi

Zonguldak Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahneye koyduğu “Ayıp ettik” adlı oyun,…

16.01.2017
Pazartesi
Detaylar

Behçet Kalaycı büstü açılıyor

Behçet Kalaycı büstü açılıyor Kentin ruhunu oluşturan şiirleriyle “Zonguldak şairi”…

02.10.2023
Pazartesi
Detaylar

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’yı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte makamında…

17.06.2020
Çarşamba
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Mevlit…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Mevlit Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Sevgili…

28.10.2020
Çarşamba
Detaylar