Belediye Bandosu İlk Gösterisini Sundu

Belediye Bandosu İlk Gösterisini Sundu

Yayınlanma Tarihi: 29.10.2014 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 518 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı seçim öncesi verdiği sözü yerine getirerek ilçeye Belediye Bandosu kazandırdı.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın 30 Mart yerel seçimler öncesi seçmenlerine vaat ettiği “Belediye Bandosu” ilk gösterisini yaparak hayata geçti. Başkan Kantarcı, bandonun kurulmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “30 Mart seçimlerinde halkımıza vaat ettiğimiz önemli işlerden bir tanesi de Çaycuma Belediye bandosunun kurulmasıydı. Seçildiğimiz günden itibaren başlayarak bu çalışmaları konser verecek hale getirdik. Devrek Belediye bandosunun şefi olan değerli büyüğüm o günden bu güne  bandoyu yetiştirmek için gençlerimizi organize etti. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle de ilk konserini verdi. Bu güzel etkinliği Çaycuma ya kazandırmaktan dolayı son derece mutlu ve sevinçliyim. Bandomuzu yetiştiren ve hazır hale getiren hocamıza ve bandomuzun değerli mensuplarına teşekkür ediyorum. Umuyorum ve diliyorum ki bandomuz gelişerek, büyüyerek güçlensin ve Çaycuma da her olayda ve her etkinlikte yerini alsın ve halkımızı mutlu etsin aynı zamanda heyecanlandırsın istiyorum.” diye konuştu.

 

 

Çaycuma Belediye bandosunun şefi aynı zamanda da Devrek Belediye Bandosu’nun kurucusu ve şefi olan Süreyya Akkaş ise, “Başkanımızın talebi üzerine ilk çağırışta geldim. Neler yapabilir diye önerilerimi sundum. Başkanımızda onay vererek, “yetki sizin” dedi. Veysel müdürümüzle irtibata geçerek yetki verdiler. Hep beraber çalıştık. Son haline getirdik. İnşallah bundan sonra daha da iyi olacak. Geçmişimiz 5 ay gibi ama bu dönemde de bu kadar olabilir diye düşünüyorum. Bir bandonun meydana gelmesi için bir seneye ihtiyacımız var. Kısa dönemde arkadaşlarımızın özverili çalışması sayesinde bu hale getirdik” dedi.

 

Öte yandan Çaycuma Belediyesi tarafından ilk kez kurulan belediye bandosu ilçe merkezinde Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında ilk gösterisini sundu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çay Mahallesi Ada:736 Parsel:12-13-14 Parselasyon…

01.02.2022
Salı
Detaylar

Başkanlar Çaycuma’ya geliyor

73 belediyenin üye olduğu İç Anadolu Belediyeler Birliği encümen toplantısını,…

15.02.2017
Çarşamba
Detaylar

MELİHA ÖKSÜZOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN; HAVALİMANINDA GÖREVLİ POLİS MEMURU RECEP ÖKSÜZOĞLU’NUN ANNESİ…

17.05.2022
Salı
Detaylar

Su İşleri Müdürlüğünden

Su İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle; İstasyon Mahallesinin; Ahatlı…

15.04.2024
Pazartesi
Detaylar