Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Çaycuma’nın kardeş kenti Lennestadt’ın yen belediye

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Çaycuma’nın kardeş kenti Lennestadt’ın yen belediye

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 30 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Çaycuma’nın kardeş kenti Lennestadt’ın yen belediye başkanı olan Tobias Puspas’ı bir meaj göndererek tebrik etti

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Almanya’da eylül ayı içinde yapılan yerel seçimlerde, eski başkan Stefan Hundt’un yeniden aday olmaması üzerine Lennestadt Belediye Başkanlığına seçilen Tobias Puspas’ı bir mesajla tebrik etti. Kantarcı mesajında, “İlişkilerimizin önümüzdeki dönemde de artan bir ivme ile süreceğine inanıyorum” derken, yanıt veren Puspas ise, “Bana devredilen bu dostluğun daha da ilerlemesi ve gelişmesi için elimden gelen çabayı göstereceğim” dedi.

KANTARCI: “BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Başkan Kantarcı mesajında, “Sayın Başkan Puspas, eylül ayında Lennestadt Belediye Başkanlığına seçilmenizden ötürü, tekrar, en içten tebriklerimi sunuyorum.  2014 yılında başlayan kardeş belediye ilişkilerimizin önümüzdeki dönemde de artan bir ivme ile süreceğine inanıyorum. Nüfus yapısı ve coğrafi özellikleri birbirine benzeyen iki kentin yöneticileri olarak, birlikte güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. Dün, değerli dostum Stefan ile örtüsünü açtığınız kardeşlik meydanının ilerleyen günlerde açılışını hep birlikte yapmayı arzu ediyorum. Bu vesile ile kasım ayı başında başlayacak yüce görevinizde üstün başarılar diliyorum. Her şeyden önce size ve sevdiklerinize sağlık diliyorum. Selam ve sevgilerimle” dedi.

PUSPAS: “TÜRK-ALMAN DOSTLUĞUNA KATKIDA BULUNABİLİR VE GELİŞTİREBİLİRİZ”

Kantarcı’nın mesajına yanıt veren Lennestadt Belediye Başkanı Tobias Puspas, “Sayın Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Bu güzel ve anlamlı dilekleriniz için kalpten teşekkür ederim. Bana devredilen bu dostluğun daha da ilerlemesi ve gelişmesi için elimden gelen çabayı göstereceğim. Dediğiniz gibi iki kentin birçok ortak yönü ve değerleri var. Bizler, iki şehrin belediye başkanları olarak, Türk-Alman dostluğuna katkıda bulunabilir ve geliştirebiliriz. Kültürel, ekonomik ve ekolojik anlamda çalışmalar bu dostluğa katkı sağlayacaktır. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Üreticiye ücretsiz yer verilecek

Çaycuma’da kurulu köylü pazarını ziyaret eden Belediye Başkanı Bülent Kantarcı,…

26.04.2016
Salı
Detaylar

KATKI PAYI UYGULAMASI KAYNAK SIKINTISI…

Belediyemizin, Belediye Gelirleri Kanunu’nun 86. maddesine dayanarak uygulamaya koyduğu Yol…

30.12.2019
Pazartesi
Detaylar

HERKESE, HER BÖLGEYE EŞİT HİZMET…

Çaycuma Belediyesinin İstasyon Mahallesinde sürdürdüğü altyapı düzenleme çalışmalarında Tan Sokak’a,…

28.08.2020
Cuma
Detaylar

Çaycuma’dan çok etkilendim

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve SHP Genel Başkanı Murat…

14.04.2017
Cuma
Detaylar