Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2020 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 131 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Mübarek kandilin, oluşturduğu manevi iklimle, ülkemizin kurucu iradesinin daha o günlerden işaret ettiği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ parolasının hayata geçmesine vesile olması en büyük dileğimdir” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kantarcı mesajında, “Bu gece mübarek üç aylara girdiğimizi müjdeleyen Regaip Kandili’ni kutluyoruz. Rahmeti ve bereketi bol olan bu kutlu gece Cenabı Hakkın lütuf ve ihsanıyla doludur. Yüce dinimize göre Allah’ın lütfunu sağanak sağanak yağdırdığı Recep ayının ilk cuma gecesinin kıymeti ve değeri çok büyüktür. Herhangi bir şeyi istemek, çaba sarf etmek, gayret göstermek anlamına gelen Regaip gecesinde Allah’ın emirlerine göre hareket edenlere Allah da keremiyle mağfiret eder. Bu gecede kendisine el açıp, tövbe eden, bağışlanmayı dileyen kullarına rahmetiyle muamele eder” dedi.

BARIŞ KARDEŞLİK DOLU ÜLKE İÇİN YAKARIYORUZ
Kantarcı mesajını, “Bulduğum her fırsatta ısrarla ifade etmeye çalıştığım gibi, dört bir yanı kan gölüne dönmüş, etrafı ateş çemberi ile çevrilmiş ülkemizin esenliği için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey barış, kardeşlik duygularının tüm dünyaya hakim olmasıdır. Bu gece Yüce Allah’a kardeşlik ve dayanışma dolu bir Türkiye için tüm kalbimizle yakaracağız. Mübarek kandilin, oluşturduğu manevi iklimle, ülkemizin kurucu iradesinin daha o günlerden işaret ettiği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ parolasının hayata geçmesine vesile olması en büyük dileğimdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çaycumalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam dünyasının mübarek Regaip Kandili’ni kutluyor, tüm dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Dolu dolu 4 yıl geçirdik

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada,…

06.04.2018
Cuma
Detaylar

İBRAHİM DURAK’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ ESENTEPE KÖYÜ’NDEN, HALİL DURAK’IN OĞLU, MÜRÜVET, RUHİ, YUSUF VE…

10.02.2024
Cumartesi
Detaylar

Çaycuma tarihi güne hazırlanıyor

Çaycuma Belediyesinin 20 Nisan Çarşamba günü gerçekleştireceği toplu temel atma…

18.04.2016
Pazartesi
Detaylar

AHMET TOPUZ’UN CENAZESİ (01.12.2021)

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN; MERHUM AHMET TOPUZ’UN OĞLU, EDA, FUNDA, AHMET…

01.12.2021
Çarşamba
Detaylar