Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2020 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 27 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Mübarek kandilin, oluşturduğu manevi iklimle, ülkemizin kurucu iradesinin daha o günlerden işaret ettiği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ parolasının hayata geçmesine vesile olması en büyük dileğimdir” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kantarcı mesajında, “Bu gece mübarek üç aylara girdiğimizi müjdeleyen Regaip Kandili’ni kutluyoruz. Rahmeti ve bereketi bol olan bu kutlu gece Cenabı Hakkın lütuf ve ihsanıyla doludur. Yüce dinimize göre Allah’ın lütfunu sağanak sağanak yağdırdığı Recep ayının ilk cuma gecesinin kıymeti ve değeri çok büyüktür. Herhangi bir şeyi istemek, çaba sarf etmek, gayret göstermek anlamına gelen Regaip gecesinde Allah’ın emirlerine göre hareket edenlere Allah da keremiyle mağfiret eder. Bu gecede kendisine el açıp, tövbe eden, bağışlanmayı dileyen kullarına rahmetiyle muamele eder” dedi.

BARIŞ KARDEŞLİK DOLU ÜLKE İÇİN YAKARIYORUZ
Kantarcı mesajını, “Bulduğum her fırsatta ısrarla ifade etmeye çalıştığım gibi, dört bir yanı kan gölüne dönmüş, etrafı ateş çemberi ile çevrilmiş ülkemizin esenliği için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey barış, kardeşlik duygularının tüm dünyaya hakim olmasıdır. Bu gece Yüce Allah’a kardeşlik ve dayanışma dolu bir Türkiye için tüm kalbimizle yakaracağız. Mübarek kandilin, oluşturduğu manevi iklimle, ülkemizin kurucu iradesinin daha o günlerden işaret ettiği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ parolasının hayata geçmesine vesile olması en büyük dileğimdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çaycumalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam dünyasının mübarek Regaip Kandili’ni kutluyor, tüm dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Avni Anıl şarkılarına büyük alkış

Şef Levent Özger yönetimindeki Belediyemiz Türk Sanat Müziği Topluluğunun verdiği…

29.05.2022
Pazar
Detaylar

Çaycuma Belediyesinde personel eğitimi

Çaycuma Belediyesi BAKKA’nın desteklediği bir proje ile personeline eğitim verecek…

02.12.2016
Cuma
Detaylar

Kantarcı’dan TOKİ’ye ruhsat uyarısı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma’da yapacağı konutlar için zemin…

05.01.2018
Cuma
Detaylar

MEHMET ŞİRİN’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; GİZEM VE BELEDİYEMİZ PERSONELİ KENAN ŞİRİN’İN BABALARI,…

17.12.2021
Cuma
Detaylar