Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2020 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 124 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Mübarek kandilin, oluşturduğu manevi iklimle, ülkemizin kurucu iradesinin daha o günlerden işaret ettiği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ parolasının hayata geçmesine vesile olması en büyük dileğimdir” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kantarcı mesajında, “Bu gece mübarek üç aylara girdiğimizi müjdeleyen Regaip Kandili’ni kutluyoruz. Rahmeti ve bereketi bol olan bu kutlu gece Cenabı Hakkın lütuf ve ihsanıyla doludur. Yüce dinimize göre Allah’ın lütfunu sağanak sağanak yağdırdığı Recep ayının ilk cuma gecesinin kıymeti ve değeri çok büyüktür. Herhangi bir şeyi istemek, çaba sarf etmek, gayret göstermek anlamına gelen Regaip gecesinde Allah’ın emirlerine göre hareket edenlere Allah da keremiyle mağfiret eder. Bu gecede kendisine el açıp, tövbe eden, bağışlanmayı dileyen kullarına rahmetiyle muamele eder” dedi.

BARIŞ KARDEŞLİK DOLU ÜLKE İÇİN YAKARIYORUZ
Kantarcı mesajını, “Bulduğum her fırsatta ısrarla ifade etmeye çalıştığım gibi, dört bir yanı kan gölüne dönmüş, etrafı ateş çemberi ile çevrilmiş ülkemizin esenliği için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey barış, kardeşlik duygularının tüm dünyaya hakim olmasıdır. Bu gece Yüce Allah’a kardeşlik ve dayanışma dolu bir Türkiye için tüm kalbimizle yakaracağız. Mübarek kandilin, oluşturduğu manevi iklimle, ülkemizin kurucu iradesinin daha o günlerden işaret ettiği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ parolasının hayata geçmesine vesile olması en büyük dileğimdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çaycumalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam dünyasının mübarek Regaip Kandili’ni kutluyor, tüm dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Almanya ve Tataristan’dan Gelen Konuklar…

Çaycuma Belediyesi, Almanya’nın Lennestadt ve Tataristan’ın Aktanis şehrinden gelen toplam…

22.05.2015
Cuma
Detaylar

EŞREF KARA’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ`NDEN; NAZMİYE, HASAN VE MERHUM ALİ KARA`NIN AĞABEYLERİ,…

20.02.2024
Salı
Detaylar

Ruhsatı Olmayan İşyerlerine Uyarı

Çaycuma Belediyesi, İşyeri açma ve çalışma ruhsatı olmayan işyeri sahiplerini…

17.02.2015
Salı
Detaylar

SATILMIŞ GEDİK’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ GEMİCİLER MAHALLESİ’NDEN, ŞENGÜL YILMAZ, NEŞEGÜL, GÜLAY, GÜLDAY VE ŞENDOĞAN…

25.10.2023
Çarşamba
Detaylar