Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2020 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 3 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Mübarek kandilin, oluşturduğu manevi iklimle, ülkemizin kurucu iradesinin daha o günlerden işaret ettiği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ parolasının hayata geçmesine vesile olması en büyük dileğimdir” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kantarcı mesajında, “Bu gece mübarek üç aylara girdiğimizi müjdeleyen Regaip Kandili’ni kutluyoruz. Rahmeti ve bereketi bol olan bu kutlu gece Cenabı Hakkın lütuf ve ihsanıyla doludur. Yüce dinimize göre Allah’ın lütfunu sağanak sağanak yağdırdığı Recep ayının ilk cuma gecesinin kıymeti ve değeri çok büyüktür. Herhangi bir şeyi istemek, çaba sarf etmek, gayret göstermek anlamına gelen Regaip gecesinde Allah’ın emirlerine göre hareket edenlere Allah da keremiyle mağfiret eder. Bu gecede kendisine el açıp, tövbe eden, bağışlanmayı dileyen kullarına rahmetiyle muamele eder” dedi.

BARIŞ KARDEŞLİK DOLU ÜLKE İÇİN YAKARIYORUZ
Kantarcı mesajını, “Bulduğum her fırsatta ısrarla ifade etmeye çalıştığım gibi, dört bir yanı kan gölüne dönmüş, etrafı ateş çemberi ile çevrilmiş ülkemizin esenliği için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey barış, kardeşlik duygularının tüm dünyaya hakim olmasıdır. Bu gece Yüce Allah’a kardeşlik ve dayanışma dolu bir Türkiye için tüm kalbimizle yakaracağız. Mübarek kandilin, oluşturduğu manevi iklimle, ülkemizin kurucu iradesinin daha o günlerden işaret ettiği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ parolasının hayata geçmesine vesile olması en büyük dileğimdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çaycumalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam dünyasının mübarek Regaip Kandili’ni kutluyor, tüm dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İlçe Merkezinde Yayalaştırma Projesi Başladı

Çaycuma’da bulvarların yenilenmesi devam ederken, ilçe merkezinde de yayalaştırma projesi…

07.05.2015
Perşembe
Detaylar

Belediyeden 6 bin simit

Çaycuma Belediyesi kutlanan Mevlit Kandili nedeniyle ilçede 6 bin adet…

20.11.2018
Salı
Detaylar

Velioğlu Mahallesinde Altyapı Çalışmaları

Çaycuma’nın Velioğlu Mahallesinde alt yapı çalışmaları başladı. Velioğlu Mahallesi Samyeli…

03.11.2015
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı,…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 1-7 Eylül Zabıta Haftası nedeniyle…

20.09.2021
Pazartesi
Detaylar