Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesaj…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesaj…

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2020 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 55 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajda, “Başta aziz Çaycumalılar olmak üzere tüm halkımızın yeni yılını kutluyor, 2021’in bütün kötülüklerden kurtularak hepimizin sevdiklerine sımsıkı sarılabileceği bir yıl olmasını diliyorum. Yeni yılda hep birlikte daha ileriye” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “İnsanlık çok zor bir yılı geride bıraktı. Tüm yerküreye yayılan virüs salgını sosyal ortamları, toplu yaşamı yasaklayıp insan hareketliliğini kısıtlayarak hepimizin yaşam biçimini değiştirdi. Bu süreç dili, dini, kültürü, ten rengi ne olursa olsun aynı gökyüzü altında yaşayan insanların insani sorunlar karşısında birlikte hareket edip ulaştığı her bilgiyi paylaşmasının önemini bir kez daha ortaya koydu. Artık hepimiz biliyoruz ki, doğanın amansız tahribine dayalı politikalar yalnızca geleceğimizi değil, insan soyunu da tehdit ediyor. Almamız gereken bir önemli ders de şu ki, başta gıda olmak üzere temel sektörlerin tedarik zincirini kısaltıp yerel üretimi desteklemek, bunun için de yerel ve bölgesel planlamaya önem vermek gerekiyor. Bölgelerde sağlıklı ve güvenilir gıda üretimini artırmak ve dışa bağımlılığa son vermek yaşamsal önem taşıyor” dedi.

2020, HİZMET KALİTESİNİ DAHA YUKARIYA ÇIKARDIĞIMIZ BİR YIL OLDU

Geçen yılda belediyenin yaptığı çalışmalara da değinen Başkan Kantarcı, “Tüm dünyanın anımsamak bile istemeyeceği 2020, Çaycuma Belediyesinin hizmet kalitesini daha yukarıya çıkardığı bir yıl oldu. Çok doğru bir kararla tam da virüs salgını öncesinde yeni hizmet binamıza taşınarak, halkımıza, çok daha sağlıklı ve modern bir ortamda hizmet verirken, çalışanlarımızla ziyaretçilerimizi de salgından azami ölçüde koruduk. Çaycuma’mızın daha şimdiden simgesi haline dönüşen belediye kompleksimiz, bölgenin en modern belediye binası olarak hepimizin gurur kaynağı oldu. Çok şükür ki, dünyayı kasıp kavuran salgın koşullarında bile hizmetlerimizi aksatmadan sürdürdük. Yeni yatırımlarımızı planladığımız şekilde gerçekleştirirken, virüsle etkin şekilde mücadele ettik. ‘Bizim işimizdir, değildir’ demeden tüm kamu binalarını, okulları, camileri, park ve bahçeleri, işyerlerini, siteleri, sağlık kurumlarını ilaçladık. Bu süreçte maddi, manevi desteklerle esnafımızla dayanışma içinde olduk, kiracılarımıza her türlü kolaylığı gösterdik” diyerek açıklamasını sürdürdü.

HEMŞERİLERİMİZE HİZMET İÇİN HİÇBİR MAZERETİN ARKASINA SIĞINMAYACAĞIZ

Başkan Kantarcı mesajını, “Bundan altı yıl önce ‘Yaşanacak bir Çaycuma’ hedefi ile yola çıktık. Altı yılda bu hedefe doğru başlattığımız koşuda büyük mesafeler kat ettik. Sevgili hemşerilerime gururla ifade etmek isterim ki, 2021 bu koşuyu çok daha uzun soluklu olarak sürdüreceğimiz bir yıl olacak. Yeni yılın ilk aylarında kentin yeni simgesi haline gelecek Sarıkaş Yaya Köprümüzü hizmete açacağız. Belediye binamızın üst katlarında içinde iki adet çok maksatlı salonun da bulunduğu sosyal mekânları hizmete hazır hale getireceğiz. 2021, yenilenebilir kaynaklardan temiz enerji elde etmeye, kendi elektriğimizi kendimizin üretmeye başladığı yıl da olacak. Yeni yılda, içinde yarı olimpik yüzme havuzu bulunan spor merkezini de hizmete sokarak, Çaycuma’yı, her yaştan insanın sporun her türünün yapabildiği bir kent haline getireceğiz. Yıl içinde hemşerilerimize çok daha başka müjdelerimiz de olacak. Emrinde olmaktan büyük mutluluk duyduğum hemşerilerime hizmet etmek için hiçbir mazeretin arkasına sığınmayacağız. Bu duygularla başta aziz Çaycumalılar ve özveriyle salgınla mücadele eden sağlık çalışanları olmak üzere tüm halkımızın yeni yılını kutluyor, 2021’in bütün kötülüklerden kurtularak hepimizin sevdiklerine sımsıkı sarılabileceği bir yıl olmasını diliyorum. Yeni yılda hep birlikte daha ileriye” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Toplum belleksizleşti

Çaycuma Belediyesinin konuğu olarak Çaycuma’ya gelen Yazar Cezmi Ersöz, “İnsanlar…

05.03.2018
Pazartesi
Detaylar

SEVGİ HELVACIOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM ŞEFİKA HELVACIOĞLU`NUN KIZI, MEDİHA HELCACIOĞLU`NUN GÖRÜMCESİ,…

23.01.2023
Pazartesi
Detaylar

Artık Cenaze Hizmetleri Ücretsiz

Çaycuma Belediyesi bünyesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde Mezarlıklar Birimi…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

HATİCE ISLAK’IN CENAZESİ

PERŞEMBE BELDESİ KARAAHMETLER KÖYÜ’NDEN, AYTEKİN, NURTEKİN, GÜLTEKİN VE ÖZTEKİN ISLAK’IN…

02.11.2022
Çarşamba
Detaylar