Belediye Meclisinde 1 Yıllık Çalışmalar Anlatıldı

Belediye Meclisinde 1 Yıllık Çalışmalar Anlatıldı

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2015 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 68 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısını Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Gündem maddesinde yer alan Encümen üyeliği için yapılan seçimlerde CHP’li üyeler Behçet Kemal Uzaldı ile Onur Yiğit encümen üyeliğine seçildi. Ardından komisyon üyelerinin seçimi yapıldı. Zabıta Müdürlüğünün “Mahsuroğlu Mahalle Kayıkçılar Caddesinin içkili yerler bölgesi kapsamına alınması” konulu yazısı oy birliğiyle reddedildi. Çaybel İmar İnş. Kültür Tur. Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin sermaye artırımı talebi oy çokluğuyla kabul edildi. Devamında komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. İlçedeki sebze ve tuhafiye pazarının yeni düzenlenen yere taşınması oybirliğiyle kabul edildi. Okunan Belediye Başkanı tarafından yapılan bir yıllık (01.01.2014-31.12.2014) faaliyetlerin raporu oybirliğiyle kabul edildi.

 

MECLİSTE SÜRPRİZ DOĞUMGÜNÜ

 

Toplantı arasında Belediye Meclis Üyesi Mustafa Topçu’nun doğum günü pastası kesildi.

Başkan Kantarcı sürpriz yaparak Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Mustafa Topçu’ya meclis toplantı salonunda doğum günü pastasını kestirdi, çiçek taktim etti.

Meclis üyesi Topçu ise bu sürpriz dolayısıyla Başkan Kantarcı’ya teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Toplantı sonunda Başkan Kantarcı bir yıllık çalışmaları sine-vizyon eşliğinde anlattı. Meclis toplantısı her zamanki gibi internetten canlı yayınlandı.

 

1’İNCİ YIL, VERİLEN YEMEKLE KUTLADI

 

30 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Çaycuma Belediye Başkanı olan Bülent Kantarcı, 1. yılını doldurması nedeniyle kent merkezinde yoğun bir katılımla yemek organizasyonu gerçekleştirdi.

Yemeğe; İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Belediye Meclis üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Neşe Köktürk, Belediye çalışanları, Muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

Başkan Kantarcı yemek sonrası yaptığı konuşmasında göreve geldiğinden bu yana Çaycuma ilçesinde önemli başarılara imza attıklarını ifade etti.. Kendisinin gurur ve mutluluk duyduğunu, Çaycuma’yı kentsel anlamda örnek bir ilçe haline getirmek için canla ve başla çalıştıklarını kaydetti. Kantarcı, ayrıca destek olan herkese de teşekkür ederek çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceğini açıkladı.

“1 YIL ÇAYCUMA BELEDİYESİ İÇİN YÜZ AKIDIR”

Başkan Kantarcı; “Göreve gelişimizin 1. yılı olması nedeniyle Nisan ayı meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Tam 1 yılı geride bıraktık. Bu toplantı geçen 1 yılın özetidir. Bu toplantımızın ardından misafirlerimizin eşlik etmesiyle bir yemek yiyelim beraber olmak istedik. Ben toplantıda söyledim bu 1 yıl Çaycuma Belediyesi için yüz akıdır. Çaycuma Belediyesi Çaycuma’ya iyi işler yapmıştır çok güzel işleri başlatmıştır. Ben başkan olarak yapılan işlerden çok memnunum. Bu çalışmaların verimli ve başarılı olmasında başta Kaymakamımız ve diğer yetkilileri, sivil toplum kuruluşları tümüne candan ve gönülden teşekkür ediyorum. Bizim görevlerimiz zor görevler, biz görevleri yaptığımız zaman çok mutlu oluyoruz. Ama biz bu işleri yaparken çatışmadan, uyum ve işbirliği içinde ahenk doğrultusunda yapmak olduğunu biliyorum ve bunun sağlanmasında anlayışla karşılayan yine başta Kaymakamımız olmak üzere tüm kuruluşlara minnet ve şükran borçluyuz. Belediyemizin cefakar personeline ve her biri fahri müfettiş gibi çalışan Çaycumalılara, bütün herkese gönülden teşekkür ediyorum. İnanın bir başkan olarak böyle bir tabloyu hayal bile etmek mümkün değildi. İnanın çok mutluyum. Bu enerji ve başarıyla Çaycuma’da çok daha iyi işler yapacağız. Çaycuma’yı sadece bölgemizde değil, Türkiye’de örnek bir yerleşim haline getirmenin hazfını ve gururunu yine hep birlikte yapacağız. Fırsat buldukça da bunları paylaşacağız.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİSİKLET KENTİ ÇAYCUMA SİZİ BEKLİYOR

Bisiklet dostu kentte, bisiklet şenliği yapılıyor Bu yıl “Spor ve…

19.04.2022
Salı
Detaylar

ZEHRA ÜNAL’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ GÜDÜLLÜ KÖYÜ’NDEN, FATMA, RAHİME, ALİ, SABAHATTİN, RAMAZAN, ASIM VE…

27.02.2024
Salı
Detaylar

CEVAT ÇETİNKAYA’NIN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN; AHMET ÇETİNKAYA’NIN OĞLU, MELAHAT ÇETİNKAYA’NIN EŞİ CEVAT…

06.12.2021
Pazartesi
Detaylar

Muhtarlara bütçe ve çalışma ofisi…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Muhtarlar Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, “Kamuoyunda…

19.10.2022
Çarşamba
Detaylar