Bilim, sanat, doğa atölyeleri başladı 

Bilim, sanat, doğa atölyeleri başladı 

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2022 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 67 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin 3. ve 4. sınıf çocukları için planladığı “Bilim, sanat, doğa” atölyeleri başladı. Atölyelere kayıt yaptıran çocuklar, ilk çalışmayı, belediye hizmet binasının 7. katındaki Perşembe salonunda kurulan bilim atölyesinde yaptı. Bu alanda yaptıkları çalışmalarla tanınan Zeynep-Ali Hasırcı öğretmenler, yapılan ilk çalışmada, çocukların, gündelik hayatta sıkça kullanılan aygıtların çalışma prensiplerini, basit elektronik devrelerle, deneyimleyerek öğretmeye çalıştı. Basit deneylerle çocuklarda merak uyandırmayı, yaratıcılığı teşvik etmeyi amaçlayan çalışmada çocukların son derece eğlendikleri gözlendi. Çalışmanın bir bölümünü Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da izledi. Çocuklar daha sonra çizgi ve el sanatları atölyelerinde çalışmalarını sürdürdü.

 

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ

Çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Kantarcı, “Belediyeler yol yapar, evlere su sağlar, spor tesisleri kurar, farklı pek çok daha hizmetle toplumun her kesimine hizmet eder. Ama biz en çok çok sizler için yapılan çalışmalara önem veriyoruz. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Siz ne kadar iyi yetişirseniz yarınlarımız o kadar aydınlık olacak.  Bugün burada çalışma yaptığınız salonu da, kurs görerek yüzme öğrendiğiniz havuzu da sizler için yaptık. Sizlerin iyi bir eğitim almanız için her şeyi yapmaya da hazırız.” dedi.

 

BİLİM VE SANAT ALANINDA ÇOCUKLARIN MERAKLARIYLA YETENEKLERİNİN GELİŞMESİNİ ÖNEMSİYORUZ

Önümüzdeki dönemde eğitim alanında birçok projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Kantarcı, “Bu çalışma önümüzdeki ders yılı botunca devam edecek. Çok fonksiyonlu olarak hizmet veren belediye binamız, önümüzdeki süreçte bir eğitim kurumu gibi çalışacak. Gönüllü öğretmenlerimizin desteğiyle çocuklarımızın farklı alanlardaki gelişimlerine destek sunacağız. Özellikle bilim ve sanat alanında çocukların meraklarıyla yeteneklerinin gelişmesini çok önemsiyoruz. Buradan vatandaşlarımızla ve öğretmenlerimize sesleniyorum. Çocuklarımızın eğitsel, kültürel gelişimlerine, sosyalleşmelerine, becerilerinin gelişmesine katkı sunacak projeniz, fikriniz varsa lütfen bizimle paylaşın. El ele verip, birlikte hayata geçirelim. Her yönüyle bambaşka bir kent haline dönüşen Çaycuma’yı eğitim alanında da ülkenin yıldızı yapalım.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

AYŞE KERÇİN’İN CENAZESİ

İLÇENİN SOFULAR MAHALLESİ SARAÇLAR CADDESİNDEN FEYZULLAH KERÇİN’İN EŞİ, ABDULLAH-HATİCE ÜSTÜNKUL’UN…

27.02.2022
Pazar
Detaylar

10 Ocak’ı gazetecilerle kutladı

Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü…

10.01.2017
Salı
Detaylar

MUHARREM KAPLAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN, ELİF SADAK, ZEYNEP KAPLAN, İDRİS KAPLAN…

20.07.2022
Çarşamba
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Sofular Mahallesinin suları saat 12:00′ da…

13.08.2022
Cumartesi
Detaylar