Bilim, sanat, doğa atölyeleri başladı 

Bilim, sanat, doğa atölyeleri başladı 

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2022 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 86 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin 3. ve 4. sınıf çocukları için planladığı “Bilim, sanat, doğa” atölyeleri başladı. Atölyelere kayıt yaptıran çocuklar, ilk çalışmayı, belediye hizmet binasının 7. katındaki Perşembe salonunda kurulan bilim atölyesinde yaptı. Bu alanda yaptıkları çalışmalarla tanınan Zeynep-Ali Hasırcı öğretmenler, yapılan ilk çalışmada, çocukların, gündelik hayatta sıkça kullanılan aygıtların çalışma prensiplerini, basit elektronik devrelerle, deneyimleyerek öğretmeye çalıştı. Basit deneylerle çocuklarda merak uyandırmayı, yaratıcılığı teşvik etmeyi amaçlayan çalışmada çocukların son derece eğlendikleri gözlendi. Çalışmanın bir bölümünü Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da izledi. Çocuklar daha sonra çizgi ve el sanatları atölyelerinde çalışmalarını sürdürdü.

 

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ

Çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Kantarcı, “Belediyeler yol yapar, evlere su sağlar, spor tesisleri kurar, farklı pek çok daha hizmetle toplumun her kesimine hizmet eder. Ama biz en çok çok sizler için yapılan çalışmalara önem veriyoruz. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Siz ne kadar iyi yetişirseniz yarınlarımız o kadar aydınlık olacak.  Bugün burada çalışma yaptığınız salonu da, kurs görerek yüzme öğrendiğiniz havuzu da sizler için yaptık. Sizlerin iyi bir eğitim almanız için her şeyi yapmaya da hazırız.” dedi.

 

BİLİM VE SANAT ALANINDA ÇOCUKLARIN MERAKLARIYLA YETENEKLERİNİN GELİŞMESİNİ ÖNEMSİYORUZ

Önümüzdeki dönemde eğitim alanında birçok projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Kantarcı, “Bu çalışma önümüzdeki ders yılı botunca devam edecek. Çok fonksiyonlu olarak hizmet veren belediye binamız, önümüzdeki süreçte bir eğitim kurumu gibi çalışacak. Gönüllü öğretmenlerimizin desteğiyle çocuklarımızın farklı alanlardaki gelişimlerine destek sunacağız. Özellikle bilim ve sanat alanında çocukların meraklarıyla yeteneklerinin gelişmesini çok önemsiyoruz. Buradan vatandaşlarımızla ve öğretmenlerimize sesleniyorum. Çocuklarımızın eğitsel, kültürel gelişimlerine, sosyalleşmelerine, becerilerinin gelişmesine katkı sunacak projeniz, fikriniz varsa lütfen bizimle paylaşın. El ele verip, birlikte hayata geçirelim. Her yönüyle bambaşka bir kent haline dönüşen Çaycuma’yı eğitim alanında da ülkenin yıldızı yapalım.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye-İş Sendikası’ndan Başkan Kantarcı’ya Teşekkür

Belediye-İş Sendikası, Çaycuma Belediye’sinde kadrolu işçilerin ikramiyelerinin tam olarak ödenmesinden…

19.07.2014
Cumartesi
Detaylar

Behçet Kalaycı Gecesine karanlık engel!

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği Behçet Kalaycı’ya Saygı Gecesi uzun süren elektrik…

03.06.2016
Cuma
Detaylar

Yerel sanatçılar konseri yapıldı

4. Çaycuma Günü etkinlikleri kapsamında yerel sanatçılar konseri yapıldı. Çaycuma…

21.07.2023
Cuma
Detaylar

2018 Eylül Ayı Meclis Gündemi

31.08.2018
Cuma
Detaylar