Bir ağaç proje değiştirtti

Bir ağaç proje değiştirtti

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2017 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 108 görüntüledi

Velioğlu Mahallesi’nde yol yapımı için belirlenen güzergâhta ağaçların olması projenin değiştirilmesine neden oldu.  Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Tabiat varlıklarımızı korumak görevimiz. Çaycuma’nın ağaçları da bize emanet” dedi

Çaycuma Belediyesi, Velioğlu Mahallesi’nde, yeni yapılan imar planına göre yol genişletme çalışması başlattı. İmar planında belirlenen yol güzergâhı içinde, son derece sağlıklı meşe ağaçlarının bulunduğunu gören Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ekiplere, ağaçların korunması talimatını verdi. Fen İşleri Müdürlüğü, bunun üzerine, yol projesinde değişiklik yaptı ve ağaçları göbek içine alarak koruma altına aldı. Yol, arazisi içinden geçilen vatandaşların rızası alınarak yanlara doğru genişletildi. Böylece standartlara uygun hale getirilen yol,  yeni haliyle son derece estetik bir görünüm kazandı.

MAHALLE HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yapılan çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Velioğlu mahallemizde çok güzel bir çalışma yaptık. Yeni imar yolları açarken, mevcut yolları da imar planına uygun bir şekilde genişlettik. Arazisi içinden geçtiğimiz vatandaşlarımız bize her türlü yardımı sağladı, en küçük sorun çıkarmadan, çalışmanın son derece hızlı şekilde yapılmasını sağladı. Başta muhtarımız olmak üzere tüm Velioğlu Mahallesi sakinlerine bizimle yaptıkları bu güzel işbirliği nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

TABİAT VARLIKLARIMIZI KORUMAK GÖREVİMİZ

Göbek içine alınarak korunan ağaçlarla ilgili bilgiler de veren Kantarcı, “Bu tip çalışmalar sırasında, her yerde tabiat varlıklarımızı korumaya özen gösteriyoruz. Yol çalışmalarını takip etmek üzere Velioğlu’na gittiğimde 3 adet meşe ağacının yolun içinde kaldığını gördüm. Yaşlı olmalarına karşın son derece sağlıklı görünen ağaçların korunması için arkadaşlarıma talimat verdim. Onlar da gerekli çalışmayı yaparak ağaçları göbek içine aldı. Vatandaşların rızasını aldıktan sonra yolu yana doğru biraz kaydırarak, yol genişliği standardını da koruduk. Hem son derece estetik bir görünüm ortaya çıktı, hem de bir tabiat varlığını korumuş olduk. Tabiat varlıklarımızı korumak görevimiz. Çaycuma’nın ağaçları da bize emanet” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Öğretmenler ziyaret edildi

24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında, Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım…

25.11.2022
Cuma
Detaylar

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ DR. SEDA TAPDIK’IN MODERATÖRLÜĞÜNDE; “KADINA…

26.11.2021
Cuma
Detaylar

SEYFİ AKYÜZ’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ ALİKÖY HATİPOĞLU MAHALLESİ’NDEN, ABDURRAHMAN AKYÜZ’ÜN OĞLU, İRFAN AKYÜZ’ÜN KARDEŞİ…

28.03.2024
Perşembe
Detaylar

Belediyeden hayır çorbası

Çaycuma Belediyesi pazarcı esnafının talebi üzerine pazarların kurulduğu Cuma günleri,…

24.02.2017
Cuma
Detaylar