Bir Çaycuma sevdalısıydı

Bir Çaycuma sevdalısıydı

Yayınlanma Tarihi: 06.04.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 36 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Gazeteci hasan Ataman’ın vefatının 5. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Belediye başkanlığım zamanında yazdığı olumlu yazılarla beni yüreklendiren ve daha güzel çalışmalar yapmaya sevk eden değerli arkadaşım, yapılan olumlu her çalışmadan büyük sevinç duyan bir Çaycuma sevdalısıydı” dedi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Gazeteci Hasan Ataman’ın 5. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “İlçemizde halen yayında olan Demokrat Çaycuma Gazetesi’nin kurucusu ve sahibi olan, tüm bölgede Çaycuma tarihi ve kültürü üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Hasan Ataman’ı, ölümünün 5. yılında saygı ve rahmetle anıyorum. Bölgesel sorunlar üzerinde önemli bir tartışma arkadaşım olan rahmetli Ataman, fikirleri olan ve bu fikirleri ısrarla savunup takip eden değerli bir aydındı. Son dönemdeki araştırmalarını, yabancı dillerde yöre üzerine yazılmış kitaplar üzerinde yoğunlaştıran rahmetli şayet bu çalışmalarını tamamlayabilmiş olsaydı, yöre tarihi üzerine, belki de bambaşka şeyler konuşulacaktı.” dedi.
KALEMİNİ HER ZAMAN TOPLUMSAL FAYDA İÇİN KULLANDI
Kantarcı açıklamasını “Rahmetli Hasa Ataman yaşamını adeta Çaycuma ve onun sorunları üzerine vakfetmişti. Son anına kadar bu konulara kafa yordu, ulaştığı bulguları, gazetesinde, büyük bir titizlikle kurduğu cümlelerle paylaştı. Belediye başkanlığım zamanında yazdığı olumlu yazılarla beni yüreklendiren ve daha güzel çalışmalar yapmaya sevk eden değerli arkadaşım, yapılan olumlu her çalışmadan büyük sevinç duyan bir Çaycuma sevdalısıydı. Sorumlu ve düzeyli gazeteciliğin, gazetecilik mesleği ve etiğinin Zonguldak’taki anıt ismi de olan Ataman kalemini her zaman toplumsal fayda için kullanarak meslektaşlarına örnek oldu. Vefatının 5. yılında onu özlemle anıyor, zamansız kaybından duyduğum derin üzüntüyü bir kez daha paylaşıyorum.” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

BAŞKAN KANTARCI’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kantarcı: “Sevgili öğretmenlerimizin gününü kutluyor, yaşamını yitirmiş tüm eğitim emekçilerinin…

24.11.2015
Salı
Detaylar

“Tüketici Hakları” konulu panel düzenleniyor

Çaycuma Belediyesi sosyal faaliyetler kapsamında 26 Aralık 2014 Cuma günü…

24.12.2014
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma lale bahçesi gibi

Çaycuma Belediyesinin diktiği 10 bin lale ilçede muhteşem görüntülerin ortaya…

04.04.2016
Pazartesi
Detaylar

Yedi Kocalı Hürmüz büyüledi

AKSAK oyuncalarının Çaycuma Belediyesinin hizmet yarışının 4’üncü yılı nedeniyle sahneye…

26.03.2018
Pazartesi
Detaylar