BİSİKLET KENTİ ÇAYCUMA SİZİ BEKLİYOR

BİSİKLET KENTİ ÇAYCUMA SİZİ BEKLİYOR

Yayınlanma Tarihi: 19.04.2022 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 777 görüntüledi

Bisiklet dostu kentte, bisiklet şenliği yapılıyor

Bu yıl “Spor ve barış kenti Çaycuma” başlığıyla altıncısı yapılacak olan “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinlikleri içinde bisiklet ve motosiklet şenliği de yer alacak

Çaycuma Belediyesinin Çaycuma Kaymakamlığı ve ilgili tüm kuruluşlarla birlikte düzenlediği “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliğinin programı belli olmaya başladı. Bu yıl “Spor ve barış kenti Çaycuma” başlığıyla altıncısı yapılacak buluşmanın içinde bisiklet ve motosiklet şenliği de yer alacak. Bartın, Karabük, Ereğli, Zonguldak, Düzce ve Sakarya’dan gelecek bisiklet ve motosiklet gönüllüleri, ülkenin kişi başına en uzun bisiklet yolu düşen kenti Çaycuma’da bir araya gelecek. 7-8 Mayıs’ta yapılacak şenlik için “Çadırını kap gel” çağrısı yapılan bisiklet ve motosikletliler Çaycuma SEKA Sosyal Tesisleri içinde belirlenen alanda çadırlarını kurup kamp yapacak. Yemek, duş, tuvalet, elektrik ve bisikletler için korumalı bölge ihtiyaçlarının karşılanacağı kamp alanında sporcular, gece yakılacak kamp ateşi etrafında eğlenceli zaman geçirecek.

İLK DURAK KADIOĞLU MOZAİKLERİ
Şenlik kapsamında pek çok bisiklet aktivitesi gerçekleşecek. Kentin doğal kültürel değerlerini tanıtmak ve bu alanda farkındalık yaratmak amacıyla yapılacak ilk etkinlikte, elit bisikletliler, 7 Mayıs günü Çaycuma Belediyesi önünden pedal çevirmeye başlayacak. 62 kilometrelik parkurda ilk olarak Kadıoğlu köyüne gidecek kafile, burada bulunan mozaiklerin ziyarete açılması çağrısında bulunacak. Ardından Güzelyaka köyünden Çayır Mağarası’na geçecek olan ekip, antik suyolu üzerinden Filyos istikametine ilerleyecek.

FİLYOS’A HEP BİRLİKTE GİDİLECEK
Şenlikte daha kolay olarak tanımlanan ikinci bir rotada da sürüş yapılacak. İlk kafilenin bir müddet sonrasında yola çıkacak kafile, yine Çaycuma Belediyesinin önünden pedal çevirmeye başlayacak. Bu kez Karalar, Şahnalar yolu üzerinden ilerleyecek olan bisikletliler, Yukarıdere köyü sapağında birinci kafile ile buluşacak. Filyos kalesine yapılacak birlikte sürüşün ardından Şahnalar üzerinden geri dönülecek. Kent dışından gelen katılımcılara geçilen tarihi yerler ve antik suyolu hakkında bilgiler verilecek buluşmaya, motosikletliler de eşlik edecek.

EN YAVAŞ BİSİKLET SÜRME VE TAYTAY YARIŞMASI DA YAPILACAK
Bisiklet şenliğinin ikinci günüyse kent turu ile başlayacak. Çaycuma Belediyesinin yapımını tamamladığı bisiklet yollarında yapılacak gezi, başta uçurtma şenliği olmak üzere pek çok etkinliğin yapılacağı Yaşam Park’ta son bulacak. En yavaş bisiklet sürme, bebek taytay yarışmaları da yapılacak alanda, çeşitli gösterilere de yer verilecek.

KATILIMCILARIN FORM DOLDURMASI GEREKİYOR
Bisiklet ve motosiklet alanında uzun yıllar sonra bölgesel ilk buluşma olacak etkinliğe katılmak isteyenlerin Çaycuma Belediyesinin internet sitesinde bulunan formu doldurması gerekiyor. Buradaki sayıya göre altyapı hazırlığı yapılacağı için formun doldurulması önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

“Haybulans” hizmete girdi.

Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın seçim vaatlerinden biri daha hayata…

16.12.2019
Pazartesi
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Açık…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Açık Radyo’da katıldığı “İklim İçin” adlı…

05.01.2021
Salı
Detaylar

İŞÇİLİK HİZMETİ ALIMI İŞİNE AİT…

20.11.2015
Cuma
Detaylar

Yenileme fabrikası gibi

Çaycuma Belediyesinin Makine İkmal ve Bakım Müdürlüğü atölyelerinde, birçok aracın…

17.01.2017
Salı
Detaylar