Bisikletçilerden Çaycuma’ya övgü

Bisikletçilerden Çaycuma’ya övgü

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 47 görüntüledi

Beşiktaş Unicycle Bisiklet Kulübü üyeleri Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya bir mesaj göndererek Çaycuma’da yapılanlardan çok etkilendiklerini bildirdi

 

Çaycuma belediyesinin yaptığı uygulamalar toplumun her kesiminde ilgiyle karşılanıyor. Daha önce pek kurum, kuruluş ve çevrenin uygulamaları konusunda takdirlerini belirttiği Çaycuma belediyesine bir destek de bisikletçilerden geldi. Beşiktaş Unicycle Bisiklet Kulübü üyeleri Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya bir mesaj göndererek çalışmalardan çok etkilendiklerini bildirdi. Kulüpten Başkan Kantarcı’ya gönderilen mesajda, “Türkiye’de bisikletin geneline dair genel bir araştırma yaparken karşımıza çıkan Çaycuma’da, bisiklet dağıtımı ve yolu üzerine yaptığınız projeyi görünce ciddi manada etkilendik. Başkanın açıklamaları, yatırımlar gerçekten umut verici” denildi.

 

GELİŞMİŞ ŞEHİRLERE KIYASLA VİZYON DOLU BİR YAKLAŞIM

 

Kulüp üyeleri mesajlarında, “Türkiye’nin sözde gelişmiş şehirlerine kıyasla vizyon dolu bir yaklaşım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kulüp olarak yaptığınız güzel işlerden ötürü hem tebrik etmek, hem de ileride yapmak isteyebileceğiniz bisikletle ilgili herhangi bir projeye destek vermeye gönüllü olduğumuzu belirtmek istiyoruz”  şeklindeki ifadelere de yer verildi.

 

AYNI ZAMANDA İNSANLIĞA HİZMET OLDUĞUNU DA DÜŞÜNÜYORUZ

 

Gönderdikleri mesajın kendisini ve arkadaşlarını çok sevindirdiğini ve daha iyi işler yapmak için motive ettiğini söyleyen Başkan Kantarcı cevabi mesajında, “Gerek insan, gerekse çevre sağlığı açısından bisikleti son derece önemsiyoruz. Çaycumalıların karbon ayak izini olabilecek en aşağıya çekmeye kararlıyız. Bisikleti bu nedenle, yalnızca spor ve sağlık aracı değil, ulaşım stratejimizin önemli bir parçası olarak görüyoruz. Bu yüzden, kentimizin her yerini, her türlü standarda sahip bisiklet yolları ile donatıyoruz. Bu kapsamdaki altyapı çalışmalarımız 10 kilometreye ulaşmış bulunuyor. Diğer yandan da ilçede bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Düzenlediğimiz çeşitli kampanyalarda yalnızca bu yıl 1000’e yakın vatandaşımıza bisiklet dağıttık. Bunun aynı zamanda insanlığa hizmet olduğunu da düşünüyoruz” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma yılbaşına Cumhuriyet Meydanı’nda büyük…

Belediyemizin düzenlediği Maske Orkestra konserine büyük ilgi gösteren hemşehrilerimiz söylenen…

03.01.2022
Pazartesi
Detaylar

Devlet Opera Balesi’nden muhteşem konser

Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları 4. Çaycuma Günleri kapsamında muhteşem…

20.07.2023
Perşembe
Detaylar

Çaycuma bisiklet kenti oluyor

Balkan Kantarcı 34 personeline bisiklet dağıttı.   Bisikleti Çaycuma’nın en…

20.10.2016
Perşembe
Detaylar

ŞEREFNUR ŞEN’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; DİLEK DİKENLİ VE FATİH ŞEN’İN ANNELERİ, ŞENAY…

11.04.2022
Pazartesi
Detaylar