Büyük bir ahenkle çalışıyoruz

Büyük bir ahenkle çalışıyoruz

Yayınlanma Tarihi: 07.08.2017 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 59 görüntüledi

Eylül ayı Belediye Meclis toplantısında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Üç yılı devirdik, dördüncü yıla girdik. Önceden planladığımız ya da hizmet sırasında gerekli olduğuna karar verdiğimiz projelerimiz çok iyi gidiyor. Çaycuma Belediyesinde büyük bir ahenk var” dedi.

 

Çaycuma Belediye Meclisinin eylül ayı toplantısı Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Tüm üyelerin katılımıyla yapılan toplantıda bazı çalışanların kadro derecelerinde düzenlemeler yapılırken Türkiye Belediyeler Birliğinin Çaycuma Belediyesine bağışladığı kanal açma aracı hibe olarak kabul edildi. Dönem içinde imar tadilatı için gelen taleplerin görüşülmek üzere komisyona havale edildiği Meclis’te, İmar Komisyonu’ndan gelen kararlar biri hariç, geldiği şekliyle kabul edildi. Meclis’te Milli Eğitim Müdürlüğünün, Gemiciler Mahallesi’nde bir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yapımı için talep ettiği değişikliklerin, ilçenin imar planını yapan şehir plancısı ve ilgili tüm çevrelerle mutabakat sağlanarak yapılması kararlaştırıldı.

İYİ BİR HAZIRLIK YAPARAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUZ

Meclis toplantısında konuyu değerlendiren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Kaymakamlığımızın Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi kampusu yapma arzusu var. Biz de bu arzuya uymak istiyoruz. Bartın anayolu üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunun hemen güneyinde bir alan var. Bu alanda teknik olarak, planlama olarak yapmamız gereken işler var. Bize bir vaziyet planı çalışması yapıp yollamışlar. Arkadaşlarımız inceledi. Alan çok sıkışık ve diğer sosyal donatılara yer kalmıyor. Ulaşımla ilgili de problemler var, ulaşımın anayol üzerinden olmaması gerekiyor. Bu konunun iyi bir şekilde çözüme ulaşması için ay içinde gerekli temasları yapacağız. Plancımızı da işin içine katacağız. Çünkü böyle bir eğitim tesisinin ‘yapıverelim, oluversin’ diyerek yapılması Çaycuma’nın geleceği için iyi olmaz. Çok iyi bir hazırlık yapalım istiyoruz. Daha büyük bir alanı sağlayabilirsek hem okulun gelişmesine katkı sunar, hem de oyun, spor alanı gibi sosyal donatıların yapılmasını da sağlarız” dedi.

EĞİK ASANSÖRLE SOFİA EVLERİ’NİN İHALESİNİ YAPTIK

Dönem içinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kantarcı peş peşe birçok önemli işin ihalesini yaptıklarını söyleyerek, “Hastaneye yaya ulaşımını sağlayacak eğik asansörün ihalesini yaptık. Kazanan firma ile sözleşme imzalama aşamasındayız. Çaycuma’ya yeni bir vizyon kazandıracak olan Sofia Evleri’nin de ihalesi yapıldı. Bu ay içinde kazmayı vurmuş olacağız. Temizlik işlerini de özel sektöre ihale ettik. Türkiye’nin büyük belediyelerinin temizlik işlerini yapan firma ihaleyi kazandı. Önümüzdeki dönemde çok daha üstün bir seviyedeki temizlik hizmetini Çaycuma halkına sunacağımızı düşünüyorum. Bu konuda halkın eğitimi de çok önemli. Halkımızın da çevreye özen göstermesi gerekiyor” dedi.

YÜZME HAVUZUNUN İHALESİNİ DE YAPIYORUZ

Yeni belediye kompleksinin ikmal ve ince işler ihalesinin de yapılacağını söyleyen Kantarcı, “Teknik personelimiz detaylarla ilgili çok ciddi bir çalışma yaptı. Bu nedenle daha önce yapmamız gereken ihale bugüne kaldı. Umarım iyi bir müteahhide denk geliriz. Bu yılın sonuna doğru binamıza taşınacağımızı düşünüyorum” dedi. İçinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunacak spor merkezi ihalesinin de önümüzdeki hafta yapılacağını söyleyen Başkan Kantarcı, “Her yaştan insanın senenin 12 ayı spor yapmaya ihtiyacı var. Birçok hastalığın tedavisi için spor yapması öneriliyor. Ben isterdim ki devletimiz her yerleşim bölgesine yüzme havuzu yapsın. Ancak devlet yalnızca il merkezlerine havuz yapma kararı almış. Ben geldiğimi günden beri böyle bir projeyi Çaycuma’ya kazandırmak için çalışıyorum. Önümüzdeki hafta bunun da ihalesini yapıyoruz. İnşallah dönem içinde hizmete açmak da nasip olur” dedi.

KENDİ OLANAKLARIMIZLA KREŞİN YAPIMINA BAŞLADIK

Belediyenin kendi olanaklarıyla yapımına başladığı kreş projesi hakkında da bilgiler veren Kantarcı, “Düzenlediğimiz bilim merkezi yarışmasını kazanan mimarlık bürosu tarafından ücretsiz olarak projesi yapılan çok güzel bir tesisin yapımına başladık. Hep ihmal edildiği söylenen İstasyon semtinde yaptığımız bu tesisin yerini demiryollarından satın aldık. Arkadaşlarımızı burayı çok hızlı bir şekilde yaparak hizmete açacak” dedi. Yapılan diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Kantarcı açıklamalarını, “Üç yılı devirdik, dördüncü yıla girdik. Önceden planladığımız ya da hizmet sırasında gerekli olduğuna karar verdiğimiz projelerimiz çok iyi gidiyor. Çaycuma Belediyesinde büyük bir ahenk var. Bu işlerde emeği geçen herkese, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve en başta siz değerli belediye meclis üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları güzel bir şekilde sürdürüp Çaycuma’ya çok değerli hizmetler yapmaya devam edeceğiz” dedi. Belediye Meclisi toplantısı, 4 Ekim Çarşamba günü 17.30’da toplanmak üzere bitirildi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİLİM MERKEZİ ŞARTNAMESİ

Çaycuma Belediyesince yapılacak Deneme Bilim Merkezi Yarışması Şartnamesi, Resmi Gazete’de…

10.05.2016
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

22.09.2016
Perşembe
Detaylar

ULUSLARARASI FESTİVALLERDE ÖDÜLLERİ VAR

Yabancı şarkılardan, Türk Sanat Müziğine, türkülerden Türkçe popa pek çok…

11.02.2020
Salı
Detaylar

Filyos Çayının Doğusuna Belediye Veznesi

Çaycuma’nın büyümesi ve gelişmesi karşısında Çaycuma Belediyesi hizmet ağını da…

20.10.2015
Salı
Detaylar