Çaycuma Belediye Heyeti Almanya’da

Çaycuma Belediye Heyeti Almanya’da

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 179 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında, Meclis üyeleri, daire müdürleri ve teknik ekiple Almanya’nın Lennenstadt şehrini ziyaret etti. Gezi programına iki gün Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir ve işadamı Cem Baruönü de katıldı.

 

Gurbetçi hemşehrimiz Nedim Kalembaşı’nın organizasyonuyla Lennenstadt Belediye Başkanı Stefan Hundt’un daveti üzerine Almanya’ya giden Çaycuma heyeti, şehirde incelemelerde bulundu.

 

Gurbetçi hemşehrimiz Nedim Kalembaşı ve ailesi heyeti karşılayarak Lennenstadt Halkevinde ağırladı. Ardından Lennenstadt Belediye Başkanı Stefan Hundt, Çaycuma heyeti ile tanışarak belediye faaliyetleri konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Başkan Kantarcı, Başkan Hundt’a Kadıoğlu mozaikli plaket, ebru tablosu, belediye flaması ve Almancaya çevrilmiş Çaycuma tanıtım kitapçığı hediye etti. İki belediye arasında işbirliği ve dostluğun başladığını ifade eden Başkan Kantarcı, Başkan Hundt’a davetinden ötürü teşekkür ederek, kendisini de Mayıs ayında Çaycuma’ya davet etti.
Ardından Başkan Hundt, Çaycuma ekibini ilçedeki Uzay Bilim Merkezi ve kapalı yüzme havuzunu gezdirdi. Çaycuma heyeti akşam Belediye binasında halkla buluşma programına katıldı. Ertesi gün Çaycuma heyeti Lennestadt’ta Hensel elektrik panosu fabrikasını gezdi. Fabrika girişinde göndere çekilen Türk bayrağı ile karşılama, heyeti duygulandırdı.

 

Lennestadt’ta metal maden ocağı ve arıtma tesisini inceleyen Çaycuma heyetine Belediye Başkanı Stefan Hundt da eşlik etti.

 

Gezi ve incelemelerin ardından şehirdeki Cami Derneği ve Alevi Kültür derneğini de ziyaret eden heyet, gurbetçilerle sohbet etti.

 

Heyet, Almanya Zonguldaklılar Derneği Gecesi ve paneli ile Almanya Çaycumalılar Derneği (ÇAYDER) paneline de katıldı.

 

Gezi programını değerlendiren Başkan Kantarcı, “Artık Çaycuma’nın Almanya’da kardeş ve dostu Lennenstadt var. Bu şehirde yapmış olduğumuz incelemeler bizim ufkumuzu genişletti. Uygulanabilecek güzel örnekleri Çaycuma’da hayata geçireceğiz. 19 Mayıs’ta da Lennenstadt heyetini Çaycuma’da ağırlamayı planlıyoruz. Bu teknik gezimizle aynı tarihlere gelen Almanya Zonguldaklılar Derneği ile Almanya Çaycumalılar Derneği’nin programlarına da katılarak gurbetçilerimizle özlem giderme fırsatı bulduk. Davetlerinden ötürü Lennenstadt Belediye Başkanı Stefan Hundt’a, bizleri ağırlayan başta Nedim Kalembaşı ve ailesi olmak üzere Lennenstadt’taki gurbetçilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

KAMİL GEMİCİ’NİN CENAZESİ

İLÇENİN GEMİCİLER MAHALLESİ’NDEN, HALİME VE KEMAL GEMİCİ’NİN BABALARI, MÜCELLA VE…

01.01.2023
Pazar
Detaylar

KEMAL BERBER’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDEN, MERHUM RECEP VE HAKİME BERBER’İN OĞULLARI, CEMAL…

13.05.2024
Pazartesi
Detaylar

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma…

Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü. Ancak veriler, ne…

04.10.2016
Salı
Detaylar

BAHRİYE ALTAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN GÜZELOĞLU KÖYÜ’NDEN, RECEP, SELAHADDİN VE ŞERAFETTİN ALTAN’IN ANNELERİ, OKAN…

21.10.2022
Cuma
Detaylar