Çaycuma Belediye Heyeti Almanya’da

Çaycuma Belediye Heyeti Almanya’da

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 100 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında, Meclis üyeleri, daire müdürleri ve teknik ekiple Almanya’nın Lennenstadt şehrini ziyaret etti. Gezi programına iki gün Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir ve işadamı Cem Baruönü de katıldı.

 

Gurbetçi hemşehrimiz Nedim Kalembaşı’nın organizasyonuyla Lennenstadt Belediye Başkanı Stefan Hundt’un daveti üzerine Almanya’ya giden Çaycuma heyeti, şehirde incelemelerde bulundu.

 

Gurbetçi hemşehrimiz Nedim Kalembaşı ve ailesi heyeti karşılayarak Lennenstadt Halkevinde ağırladı. Ardından Lennenstadt Belediye Başkanı Stefan Hundt, Çaycuma heyeti ile tanışarak belediye faaliyetleri konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Başkan Kantarcı, Başkan Hundt’a Kadıoğlu mozaikli plaket, ebru tablosu, belediye flaması ve Almancaya çevrilmiş Çaycuma tanıtım kitapçığı hediye etti. İki belediye arasında işbirliği ve dostluğun başladığını ifade eden Başkan Kantarcı, Başkan Hundt’a davetinden ötürü teşekkür ederek, kendisini de Mayıs ayında Çaycuma’ya davet etti.
Ardından Başkan Hundt, Çaycuma ekibini ilçedeki Uzay Bilim Merkezi ve kapalı yüzme havuzunu gezdirdi. Çaycuma heyeti akşam Belediye binasında halkla buluşma programına katıldı. Ertesi gün Çaycuma heyeti Lennestadt’ta Hensel elektrik panosu fabrikasını gezdi. Fabrika girişinde göndere çekilen Türk bayrağı ile karşılama, heyeti duygulandırdı.

 

Lennestadt’ta metal maden ocağı ve arıtma tesisini inceleyen Çaycuma heyetine Belediye Başkanı Stefan Hundt da eşlik etti.

 

Gezi ve incelemelerin ardından şehirdeki Cami Derneği ve Alevi Kültür derneğini de ziyaret eden heyet, gurbetçilerle sohbet etti.

 

Heyet, Almanya Zonguldaklılar Derneği Gecesi ve paneli ile Almanya Çaycumalılar Derneği (ÇAYDER) paneline de katıldı.

 

Gezi programını değerlendiren Başkan Kantarcı, “Artık Çaycuma’nın Almanya’da kardeş ve dostu Lennenstadt var. Bu şehirde yapmış olduğumuz incelemeler bizim ufkumuzu genişletti. Uygulanabilecek güzel örnekleri Çaycuma’da hayata geçireceğiz. 19 Mayıs’ta da Lennenstadt heyetini Çaycuma’da ağırlamayı planlıyoruz. Bu teknik gezimizle aynı tarihlere gelen Almanya Zonguldaklılar Derneği ile Almanya Çaycumalılar Derneği’nin programlarına da katılarak gurbetçilerimizle özlem giderme fırsatı bulduk. Davetlerinden ötürü Lennenstadt Belediye Başkanı Stefan Hundt’a, bizleri ağırlayan başta Nedim Kalembaşı ve ailesi olmak üzere Lennenstadt’taki gurbetçilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

ÜLKEMİZİN GÜNEY VE GÜNEYDOĞUSUNDA MEYDANA GELEN BÜYÜK DEPREM NEDENİYLE BÖLGEYE…

06.02.2023
Pazartesi
Detaylar

1.Çaycuma Yol Koşusu

31.10.2021 Pazar:10.00

30.10.2021
Cumartesi
Detaylar

Mehmet Akif anıldı

Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin İstiklal Marşının Kabulü ve…

16.03.2022
Çarşamba
Detaylar

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden

18.01.2021
Pazartesi
Detaylar