Çaycuma Belediyesi vatandaşın ayağına gidecek

Çaycuma Belediyesi vatandaşın ayağına gidecek

Yayınlanma Tarihi: 19.01.2015 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 117 görüntüledi

Başkan Kantarcı; “Vatandaşımız bize değil biz vatandaşımızın ayağına gideceğiz.”

 

Çaycuma’da bazı iş yerlerine tahsis edilecek güvenli ve dokunmatik cihazlar ile su tahsilat işlemleri yapılacak.

 

Çaycuma Belediyesi ile Aktif Bank arasında imzalanan protokol gereği, yakın zaman da hizmete girecek sistemle vatandaşlar mahallelerinde bulunan ödeme noktalarından su faturası ödeyebilecek.

 

Çaycuma Belediyesi’nin E-Belediye’den sonra yeni başlattığı bu uygulamasında su faturaları Aktif Bank (N Kolay işyeri bayileri) ile 81 ilde binlerce ödeme noktasında ödenebilecek. Ödemeler güvenli bir şekilde online olarak gerçekleşecek. Ödeme noktaları 24 saat açık benzin istasyonları, bakkal market gibi ulaşımı kolay noktalardan dokunmatik ekranla hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilebilmekte.

 

Özellikleri şu şekilde; Yapılan tahsilâtı ekrandan görerek güvenle işlem yapabilirsiniz. Yaptığınız işlemler online olarak gerçekleşir. Ödeme yaptığınız andan itibaren sisteme yansır. Süre sınırlaması yok! Ödeme noktası açık olduğu sürece ödeme yapabilirsiniz. Belediye veznesi kapalı olsa bile 7 gün / 24 saat açık hizmet noktalarından ödeme mümkün. İster nakit, isterseniz kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Tahsilât işlemi sonrası ödeme belgesi alabilirsiniz. Dilerseniz tahsilât işlemini ödeme belgesi numarası ile SMS yoluyla kontrol edebilirsiniz. İleride ön ödemeli su aboneleri için online bakiye yükleme seçeneği de aktif olacak.

 

Protokol hakkında bilgi veren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Aktif Bank ile imzaladığımız protokol gereği ilerleyen günlerde vatandaşlarımız ‘N Kolay’ işyeri bayilerinden su tahsilat işlemlerini yapabilecekler. Vatandaşımız bize değil biz vatandaşımızın ayağına gitmiş olacağız. Vatandaşımız mahallelerinde bulunan ‘N Kolay’ ödeme noktalarını kullanarak isterlerse kredi kartı ile kolayca ödemelerini yapabilecek. Bu sistem hizmete girdiğinde ödeme noktalarının isimlerini de duyuracağız” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

TAHİR YARDIM’IN CENAZESİ

İLÇENİN KAYIKÇILAR KÖYÜ’NDEN; MERHUM OSMAN YARDIM’IN OĞLU, LEYLA MÜFETTİŞOĞLU, EMİNE,…

01.01.2022
Cumartesi
Detaylar

ZÜBEYDE YURTÖZ’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN PERŞEMBE BELDESİ’NDEN; MERHUM EYÜP VE MERHUME AZİZE ÖZYURT’UN KIZLARI,…

20.12.2021
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma Günleri 20 Temmuz

18.07.2022
Pazartesi
Detaylar

Kent Konseyi’nden Engellilere Tekerlekli Sandalye

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile Çaycuma Kent Konseyi Engelliler Meclisi…

27.05.2015
Çarşamba
Detaylar