Çaycuma Belediyesi yaşanan tüm zorluklara karşın, hizmette gaz kesmiyor.

Çaycuma Belediyesi yaşanan tüm zorluklara karşın, hizmette gaz kesmiyor.

Yayınlanma Tarihi: 08.04.2021 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 47 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi yaşanan tüm zorluklara karşın, hizmette gaz kesmiyor. Son olarak pazaryerinin girişindeki eski halı sahanın müştemilat binası yıkılarak, yerine yapılacak kapalı çarşının ilk adımı atıldı.

Altyapı, yol, kavşak düzenleme, park-bahçe, yeşil alan gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra içinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan spor merkezi, Fİlyos Irmağı üzerine Yaya Köprüsü, Yaşam Park Ahşap Cami ve Yerleşkesi, Arşimet Burgulu Türbinli mikro HES, yeni belediye kompleksinde tiyatro ve toplantı salonları yapılması gibi büyük yatırımlara devam eden Çaycuma Belediyesi, yeni bir projenin ilk adımını daha attı. Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın seçim vaatleri arasında yer alan kapalı çarşının yapımı için, pazaryerinin girişindeki eski halı sahanın müştemilatı yıkıldı. Önümüzdeki günlerde projesi halka tanıtılacak olan kapalı çarşı, ahşaptan yapılacak. Ahşap çarşı, pazaryerinde alışveriş yapan vatandaşların başta kuru bakliyat, baharat, kahvaltılık gibi yaş sebze dışındaki ihtiyaçlarını temin ettiği bir alışveriş merkezi görevi yapacak. Çarşının içinde kadın ve erkekler için mescit de yer alacak.

KAPALI ÇARŞI, YAŞAM PARK CAMİSİNE BENZER AHŞAP KARAKTERLİ BİR YAPI OLACAK

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Çaycuma hızla gelişirken, arkadaşlarımız, dün de, pazaryerindeki eski halı sahanın müştemilatını yıktı. Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi bu alana kapalı çarşı yapacağız. Önümüzdeki günlerde, projesini kamuoyu ile paylaşacağımız kapalı çarşı, Yaşam Park camisine benzer ahşap karakterli bir yapı olacak. Vatandaşlarımız burada hijyen şartlarında ihtiyaçlarını karşılayarak huzur içinde alışverişini yapabilecek. Görsel kalitesi son derece yüksek olan çarşı, aynı zamanda yöremizdeki geleneksel ahşap yapı kültürünü de yansıtacak” dedi.

NEHİR OTEL’İN ALT KATINI GEÇİCİ OLARAK MESCİDE DÖNÜŞTÜRDÜK

Özellikle Cuma günleri pazarın kurulmasıyla birlikte vatandaşların yoğun şekilde geldiği pazaryerinde ibadet yapacak bir alana ihtiyaç duyulduğunu da söyleyen Kantarcı, “Ortaya çıkacak ibadet alanı ihtiyacını da düşünerek, çarşının içinde işyerlerinin yanı sıra kadın ve erkeklerin ayrı ayrı abdest alıp, namaz kılacağı bir mescit de planladık. Daha önce halı sahanın müştemilatında, pazar alışverişine gelen vatandaşlarımızla pazarcı esnafımızın namazlarını kılabileceği bir alan oluşturmuştuk. Şimdi artık orası yıkıldı. İbadetlerin aksamaması için gerekli talimatı verdim. Eski Nehir Otel’in alt katını geçici olarak mescide dönüştürüyoruz. Arkadaşlarımız çok hızlı bir şekilde çalışmayı tamamlayarak, bu Cuma günü, orada dileyen vatandaşımız rahatça ibadetini yapmasını sağlayacak” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycumalılar Buluşuyor Hazırlık Kurulu Toplandı

Hazırlık Kurulu Toplandı. Bu yıl “Spor ve Barış Kenti Çaycuma”…

07.04.2022
Perşembe
Detaylar

KADRİYE KÖKTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; ALİ VE HAFİZE KÖKTÜRK’ÜN KIZLARI, BEDRİYE KÖKTÜRK’ÜN…

04.04.2022
Pazartesi
Detaylar

Belediyeden hayır çorbası

Çaycuma Belediyesi pazarcı esnafının talebi üzerine pazarların kurulduğu Cuma günleri,…

24.02.2017
Cuma
Detaylar

Fayton yola çıktı

Çaycuma Belediyesi maden ocaklarında taşımacılık yapılan faytonlarla gezinti yapılmasını sağlayacak…

25.05.2017
Perşembe
Detaylar