Çaycuma Belediyesi yeni bir ISO standardı daha alıyor

Çaycuma Belediyesi yeni bir ISO standardı daha alıyor

Yayınlanma Tarihi: 22.04.2024 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 46 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi yeni bir ISO standardı daha alıyor

Çaycuma Belediyesinin kazandığı ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi için yapılan dış tetkik incelemelerinde, çalışmalar “Başarılı” bulunarak belgenin devamına karar verilirken, vatandaş memnuniyetini içeren ISO 10002 standardı için de çalışmaya başlandı

Çaycuma Belediyesinin 2023 yılında almaya hak kazandığı ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi birinci gözetim dış tetkik incelemeleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başdenetçisi Arif Gani tarafından yapıldı. Tüm birimlerin düzenlediği belgelerin yanı sıra sahadaki faaliyetlerin de denetlendiği inceleme sonrasında, çalışmalar “Başarılı” bulunarak Kalite Belgesi’nin devamına karar verildi.

ISO 10002 MÜŞTERİ ŞİKÂYETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ’NE DE GEÇİLİYOR
Öte yandan, Çaycuma Belediyesinin bu standartta gösterdiği başarı nedeni ile bir başka Kalite Yönetim Sistemi olan “ISO 10002 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi” çalışmaları için ilk adım da atıldı. Bu çerçevede temmuz ayı içerisinde de bu standartla ilgili eğitim planlandı.

ÇAYCUMA BELEDİYESİ ISO 9001 KALİTE BAYRAĞINI BİR YIL DAHA GÖNDERİNDE GURURLA TAŞIYACAK
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, her düzeyde kaliteli, hizmet için hiçbir özveriden kaçınmaklarını söyledi. Başkan Kantarcı, “Daha önce aldığımız ISO 9001 Belgesi için TSE’nin çok değerli Başdenetçisi Arif Gani Hocamız ilk dış tetkik incelemesini yaptı. Belgelerin yanı sıra bizzat sahadaki çalışmalarda da yaptığı incelemeler sonucunda, çok şükür ‘minör’ diye nitelenen küçük bazı eksiklik dışında önemli bir kusur tespit edilmedi ve belgemizin devamına karar verildi. Çaycuma Belediyesi ISO 9001 kalite bayrağını bir yıl daha gönderinde gururla taşıyacak.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZA BEKLENTİLERİNİN ÖTESİNDE HİZMET VERMEK İSTİYORUZ
Kalitenin Çaycuma Belediyesinin temel değeri haline geldiğini söyleyen Başkan Kantarcı sözlerini, “Bu alandaki çalışmaları başarılı bulan değerli Başdenetçimiz, bir başka standart olan ISO 10002 için de çalışmalara başlamamızı önerdi. ISO 9001 standardı bizim hizmet sunumumuzla ilgiliyken, ISO 10002 bu hizmetlerin vatandaşların beklentileri doğrultusunda daha da iyileştirilmesi amacını taşıyor. Vatandaşlarımızı memnun etmek yetmiyor, onlara beklentilerinin ötesinde hizmet vermek istiyoruz. Bizi, buna yüreklendiren belediye personelimize, daire amirlerimize çok teşekkür ediyorum. Hep söylediğim gibi gönderimizde dalgalanan kalite bayrağı yalnızca belediyemizin değil Çaycumalı hemşerilerimizin de kalitesini gösteriyor.” diyerek tamamladı.

ISO 10002 NEDİR?
Ticari veya ticari olmayan faaliyetlerin tümü için şikâyetlerle ilgili sürecin etkili ve verimli bir şekilde planlanması, tasarlanması ve iyileştirilmesi için kılavuz bilgiler sağlayan ISO 10002 standardı, bu yolla elde edilen bilgiyle hizmetlerde iyileştirme sağlamayı amaçlıyor. Sistem şikâyet ya da talepte bulunan vatandaşların çözümü için yapılanlara erişme şansı tanırken, kurumların, sorunları, vatandaşları tatmin edecek tarzda çözme kabiliyetini de artırıyor. Kuruluşlara şikâyetlerin çözülmesinde vatandaş odaklı yaklaşım geliştirmede de yardımcı olan standart, personelin vatandaşla olan ilişkilerini geliştirme, yeteneklerini iyileştirme konusunda da teşvik ediyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma’da Ramazan coşkusu

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği iftar yemekleri toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerine…

20.06.2017
Salı
Detaylar

Aşure Etkinliğine Yoğun Katılım

Çaycuma Belediyesi ve İlçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği, hayırsever işadamı Emin…

24.10.2015
Cumartesi
Detaylar

Fotoğraf yarışması sonuçlandı

Belediyemizin sosyal medya adresi üzerinden düzenlediği “Çaycuma’da Bahar” konulu fotoğraf…

02.05.2024
Perşembe
Detaylar

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN 29.04.2022

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanununa istinaden…

05.05.2022
Perşembe
Detaylar