Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı Aldı

Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı Aldı

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2015 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 48 görüntüledi

Seçim döneminde vaat edilen bir proje daha hayata geçti.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı seçim döneminde vaat ettiği bir projeyi daha hayata geçirdi. Başkan Kantarcı seçim döneminde “Cenazelerinizi nakil aracıyla değil, cenaze aracıyla son yolculuğuna uğurlayacağız.” şeklindeki vaadini yerine getirdi. Çaycuma Belediyesi’ne, tam donanımlı, soğuk hava klimalı, anons sistemli, dört cenaze taşıyabilen modern törensel cenaze aracı alındı.

 

 

Başkan Kantarcı konu hakkında, “Çaycuma halkına verdiğimiz hizmetleri kesintisiz ve yüksek bir trendle yapmaya devam ediyoruz. Seçim döneminde dile getirmiştim, aslında modern anlamda bir cenaze aracımız var. Cenaze hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve bir tane aracımız olmasına rağmen başka bir cenaze hizmeti çıkınca gönderemiyorduk. Onun için törensel ve modern bir cenaze aracı aldık. Belediyemize kazandırılan yeni cenaze aracı cenaze naklinin yanında morg görevi gören, klimalı modern bir araçtır. İhtiyaç halinde hocalarımız dua ederken araç içinde yer alan ses ve amfi sistemini kullanabilecekler.

 

Bilindiği gibi, mezarlıklarımızla ilgili de Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Mezarlıklar Birimi kuruldu. Mezarlıklarımızın bakımı sürekli olarak yapılmakta. Belediyemiz bünyesine bir imam personel aldık. Tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz vermeye başladık. Vatandaşımız yıkama, kefenleme ve defin için ücret  ödemiyor. Bu hizmetten vatandaşlarımız ‘153 Alo Beyaz Masa’ hattından ulaşıp yararlana biliyorlar.

 

Çaycuma Belediyesi olarak yurttaşlarımızın en zor günlerinde yanında olmak, acılarını paylaşmak ve belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmek için çalışmaktayız.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kaymakam Yaman’dan Veda Ziyareti

5 yıldır Çaycuma’da görev yapan Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, Hatay…

05.09.2014
Cuma
Detaylar

ÇAYCUMA DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİNDEN

HASTANEMİZDE COVİD PANDEMİSİ NEDENİYLE ARA VERİLEN DİŞ DOLGU VE KANAL…

09.03.2022
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’da rant devri bitti

Çaycuma Belediyesinin 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18.maddesi doğrultusunda yaptığı uygulamalar…

24.07.2018
Salı
Detaylar

Çaycuma’da kafeterya ve kahvehaneler denetlendi

Nargile sunumu konusunda yapılan kontrollerde olumsuzluk rastlanmadı.   Çaycuma Belediyesi…

29.06.2014
Pazar
Detaylar