Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı Aldı

Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı Aldı

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2015 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 455 görüntüledi

Seçim döneminde vaat edilen bir proje daha hayata geçti.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı seçim döneminde vaat ettiği bir projeyi daha hayata geçirdi. Başkan Kantarcı seçim döneminde “Cenazelerinizi nakil aracıyla değil, cenaze aracıyla son yolculuğuna uğurlayacağız.” şeklindeki vaadini yerine getirdi. Çaycuma Belediyesi’ne, tam donanımlı, soğuk hava klimalı, anons sistemli, dört cenaze taşıyabilen modern törensel cenaze aracı alındı.

 

 

Başkan Kantarcı konu hakkında, “Çaycuma halkına verdiğimiz hizmetleri kesintisiz ve yüksek bir trendle yapmaya devam ediyoruz. Seçim döneminde dile getirmiştim, aslında modern anlamda bir cenaze aracımız var. Cenaze hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve bir tane aracımız olmasına rağmen başka bir cenaze hizmeti çıkınca gönderemiyorduk. Onun için törensel ve modern bir cenaze aracı aldık. Belediyemize kazandırılan yeni cenaze aracı cenaze naklinin yanında morg görevi gören, klimalı modern bir araçtır. İhtiyaç halinde hocalarımız dua ederken araç içinde yer alan ses ve amfi sistemini kullanabilecekler.

 

Bilindiği gibi, mezarlıklarımızla ilgili de Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Mezarlıklar Birimi kuruldu. Mezarlıklarımızın bakımı sürekli olarak yapılmakta. Belediyemiz bünyesine bir imam personel aldık. Tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz vermeye başladık. Vatandaşımız yıkama, kefenleme ve defin için ücret  ödemiyor. Bu hizmetten vatandaşlarımız ‘153 Alo Beyaz Masa’ hattından ulaşıp yararlana biliyorlar.

 

Çaycuma Belediyesi olarak yurttaşlarımızın en zor günlerinde yanında olmak, acılarını paylaşmak ve belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmek için çalışmaktayız.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası nedeniyle; Yeni Mahalle’nin, Barbaros Caddesi, Hürriyet Caddesi,…

17.01.2024
Çarşamba
Detaylar

Barış ve huzur getirsin

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda,…

30.04.2018
Pazartesi
Detaylar

Kaymakam Yaman’dan Veda Ziyareti

5 yıldır Çaycuma’da görev yapan Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, Hatay…

05.09.2014
Cuma
Detaylar

2016 Mart Ayı Meclis Gündemi

26.02.2016
Cuma
Detaylar