Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı Aldı

Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı Aldı

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2015 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 7 görüntüledi

Seçim döneminde vaat edilen bir proje daha hayata geçti.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı seçim döneminde vaat ettiği bir projeyi daha hayata geçirdi. Başkan Kantarcı seçim döneminde “Cenazelerinizi nakil aracıyla değil, cenaze aracıyla son yolculuğuna uğurlayacağız.” şeklindeki vaadini yerine getirdi. Çaycuma Belediyesi’ne, tam donanımlı, soğuk hava klimalı, anons sistemli, dört cenaze taşıyabilen modern törensel cenaze aracı alındı.

 

 

Başkan Kantarcı konu hakkında, “Çaycuma halkına verdiğimiz hizmetleri kesintisiz ve yüksek bir trendle yapmaya devam ediyoruz. Seçim döneminde dile getirmiştim, aslında modern anlamda bir cenaze aracımız var. Cenaze hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve bir tane aracımız olmasına rağmen başka bir cenaze hizmeti çıkınca gönderemiyorduk. Onun için törensel ve modern bir cenaze aracı aldık. Belediyemize kazandırılan yeni cenaze aracı cenaze naklinin yanında morg görevi gören, klimalı modern bir araçtır. İhtiyaç halinde hocalarımız dua ederken araç içinde yer alan ses ve amfi sistemini kullanabilecekler.

 

Bilindiği gibi, mezarlıklarımızla ilgili de Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Mezarlıklar Birimi kuruldu. Mezarlıklarımızın bakımı sürekli olarak yapılmakta. Belediyemiz bünyesine bir imam personel aldık. Tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz vermeye başladık. Vatandaşımız yıkama, kefenleme ve defin için ücret  ödemiyor. Bu hizmetten vatandaşlarımız ‘153 Alo Beyaz Masa’ hattından ulaşıp yararlana biliyorlar.

 

Çaycuma Belediyesi olarak yurttaşlarımızın en zor günlerinde yanında olmak, acılarını paylaşmak ve belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmek için çalışmaktayız.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Mustafa Uzun’un Cenazesi (1.11.2021)

İlçenin Gökçeler Köyü’nden; Selahattin ve Ayşe Uzun’un oğlu, Dursun Ve…

01.11.2021
Pazartesi
Detaylar

Çağdaş dünyanın ışıklı yolundaki yürüyüşümüzü…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Kurucu…

28.10.2019
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma’da Karla Mücadelede 100 ton tuz…

Çaycuma Belediyesi 60 personelle, 24 saat karla mücadele etti. Bu…

05.01.2016
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi’nin Araç parkı genişliyor

Çaycuma Belediyesi araç filosuna bir kamyon daha ekledi   Çaycuma…

26.01.2016
Salı
Detaylar