Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı Aldı

Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı Aldı

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2015 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 515 görüntüledi

Seçim döneminde vaat edilen bir proje daha hayata geçti.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı seçim döneminde vaat ettiği bir projeyi daha hayata geçirdi. Başkan Kantarcı seçim döneminde “Cenazelerinizi nakil aracıyla değil, cenaze aracıyla son yolculuğuna uğurlayacağız.” şeklindeki vaadini yerine getirdi. Çaycuma Belediyesi’ne, tam donanımlı, soğuk hava klimalı, anons sistemli, dört cenaze taşıyabilen modern törensel cenaze aracı alındı.

 

 

Başkan Kantarcı konu hakkında, “Çaycuma halkına verdiğimiz hizmetleri kesintisiz ve yüksek bir trendle yapmaya devam ediyoruz. Seçim döneminde dile getirmiştim, aslında modern anlamda bir cenaze aracımız var. Cenaze hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve bir tane aracımız olmasına rağmen başka bir cenaze hizmeti çıkınca gönderemiyorduk. Onun için törensel ve modern bir cenaze aracı aldık. Belediyemize kazandırılan yeni cenaze aracı cenaze naklinin yanında morg görevi gören, klimalı modern bir araçtır. İhtiyaç halinde hocalarımız dua ederken araç içinde yer alan ses ve amfi sistemini kullanabilecekler.

 

Bilindiği gibi, mezarlıklarımızla ilgili de Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Mezarlıklar Birimi kuruldu. Mezarlıklarımızın bakımı sürekli olarak yapılmakta. Belediyemiz bünyesine bir imam personel aldık. Tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz vermeye başladık. Vatandaşımız yıkama, kefenleme ve defin için ücret  ödemiyor. Bu hizmetten vatandaşlarımız ‘153 Alo Beyaz Masa’ hattından ulaşıp yararlana biliyorlar.

 

Çaycuma Belediyesi olarak yurttaşlarımızın en zor günlerinde yanında olmak, acılarını paylaşmak ve belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmek için çalışmaktayız.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Behçet Kalaycı anılıyor

Çaycuma Belediyesi, ölümünün 10. yılında, düzenleyeceği bir etkinlikle Şair-Yazar İbrahim…

30.05.2016
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

18.07.2018
Çarşamba
Detaylar

Büyükşehir fırsat olabilir

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Memur-Sen Temsilciliğinin konuğu olarak Zonguldak’ta…

22.01.2018
Pazartesi
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Çay Mahallesinin; Veliköyü Caddesi, Abdullah Kalaycı…

17.11.2022
Perşembe
Detaylar