Çaycuma Belediyesi’nden Ambalaj atıkları geri kazanım projesi

Çaycuma Belediyesi’nden Ambalaj atıkları geri kazanım projesi

Yayınlanma Tarihi: 10.10.2014 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 6 görüntüledi

 

Çaycuma Belediyesi ”Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesin” ile doğa dostu ve çevresini koruyan bir Belediye olma yolunda.

 

Çaycuma’da Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi, imzalanan protokol gereği Günlüler Geri Dönüşüm Nak. San. Tic. Ltd Şti. aracılığıyla gerçekleştirilmeye başlandı.

 

Çaycuma Belediyesi’nin sorumluluğunda yürütülen; Cam, metal, plastik, kağıt, karton, kompozit (içecek kutuları) gibi ambalaj atıklarının çöpe karıştırılmadan temiz bir şekilde ayrı toplanması ve geri kazandırılması sonucunda doğal kaynaklar korunarak hem ülke ekonomisine katkı sağlanıyor, hem de gelecek nesillere hep birlikte daha temiz ve daha yaşanabilir bir Çaycuma kazandırılıyor.

 

Çaycuma’da faaliyetini sürdüren satış noktaları, market, alışveriş merkezleri ve diğer işyerlerinin her türlü ambalaj atıklarını içerisinde sıvı olmayacak şekilde (kağıt-cam-metal-plastik-kompozit) kaynağında, evsel (çöp) atıklarından ayrı olarak biriktirilmekte ve Belediye tarafından oluşturulan toplama sistemine verilmekte.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı konu hakkında yaptığı açıklamada şöyle dedi; “Yeşilin kenti Çaycuma’mızı yaşanabilir ve marka şehir haline getirmek için çıktığımız bu yolda; yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlıklı bir toplum yaratmak en büyük hedefimizdir. Globalleşen dünyada her geçen gün gelişen teknolojiye bağlı olarak tüketilen doğal kaynaklarımız durmadan azalmakta, kaynakların aşırı tüketimi sonucu çevre kirliliği ortaya çıkmakta, bununla beraber doğaya verilen zarar da artmaktadır. Geleceğe umutla bakabilmek adına çevreyi korumak hepimizin görevidir. İnsanoğlu her gün ürettiği atıkları kontrol altına almazsa, dünyamız yakın bir zamanda büyük bir çöplük olacaktır.

 

Belediye olarak çevremize, şehrimize ve ülke ekonomisine olan sorumluluğumuz ve sosyal belediyecilik anlayışımız doğrultusunda ilçemizde geri dönüşüm projesi yürütmekteyiz. Şehrimizde yürütülen geri dönüşüm projesine dahil olarak, doğada yok olması yüzyılları bulan ambalaj atıklarını çok az bir zaman harcayarak doğaya ve şehrimiz adına en büyük katkıyı yapmış olacaksınız. Ambalaj atıklarını kaynağında ayırarak doğaya ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğumuzu bir nebze olsun yerine getirmiş olacağız. Siz değerli  hemşehrilerimin yüksek çevre bilincine sahip olduğuna gönülden inanıyor ve Çaycuma Belediyesi olarak ambalaj atıkları geri kazanım projesine vereceğiniz destek ve katkılarınız için teşekkür ediyorum.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Tanju Çolak İmzalı Top Dağıtım…

Gençlere ve çocuklara Tanju Çolak’ınimzaladığı bin adet top dağıtıldı.  …

29.06.2014
Pazar
Detaylar

Sevgi Durmaz’ın Cenazesi (02.11.2021)

İlçenin Veliköy Köyü’nden; Nezahat, Necla, Mevlüde, Selahattin, İbrahim ve Belediyemiz…

02.11.2021
Salı
Detaylar

Yeni Yıl Mesajı

Çok değerli Çaycumalı hemşehrilerim; Zaman sonsuzluğa akan bir nehirdir. Dur…

30.12.2016
Cuma
Detaylar

7/24 hizmet hattı

Çaycuma Belediyesi oluşturduğu WhatsApp üzerinden 7/24hizmet hattı oluşturdu.   Çaycuma…

21.12.2016
Çarşamba
Detaylar