Çaycuma Belediyesi’nden Bahar Konseri

Çaycuma Belediyesi’nden Bahar Konseri

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2014 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 34 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’ndan “15. Geleneksel Bahar Konseri”

Çaycuma Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun “15. Geleneksel Bahar Konseri” gerçekleşti.

 

 

 

Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konsere, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP İlçe Başkanı Umut Başoğlu, BEDAŞ eski Genel Müdürü Kenan Köktürk, Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şube Başkanı Şeref Köktürk, CHP İl Genel Meclis Üyeleri Cemil Usluer ve İsmail Korkmaz ile çok sayıda sanatsever katıldı.
Açılış konuşmasını yapan topluluk başkanı Hamza Başören Soma Maden Ocağında yaşamını yitirenleri andı. Musiki konusunda bilgiler veren Başören, “Musiki ebedi bölümüyle muhteşem bir derinliğe sahiptir. Moledik bölümü ile de o derinliği açığa çıkaran fevkalade bir abidedir. Derneğimiz Çaycuma Musiki Derneği adı altında 1998 yılında kurulmuştur. 2013-2014 çalışma döneminde derneğimiz Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu olarak hizmet vermeye başladı. Derneğimizin kuruluşundan bu yana emeği geçen başkanlarımıza ve yönetici dostlarımıza canı gönülden teşekkür ederim. Topluluk maddi ve manevi destek olan Belediye Başkanımız sayın Bülent Kantarcı başkanlığında Belediyemiz olmak üzere Çaycuma’mızın değerli esnafları, Şefimiz Levent Özger’e, Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Gültekin Petük ve çalışanlarına basın mensuplarına, belediye personeline topluluğumuz adına teşekkür ederim.” dedi.

Selma Aydın’ın sunduğu konser Şef Levent Özger yönetiminde Hüzzam Peşrev ve Rast Makamı olmak üzere koro ve solo olarak 21 eser seslendirerek izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Konser sonunda sahneye davet edilen Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Şef levent Özger ve Topluluk Başkanı Hamza Başören’e teşekkür etti. Çaycuma Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren koronun Çaycumalılardan oluştuğunu hatırlatan Başkan Kantarcı, “Belediyemizin faaliyetleri arasında kulakların pasını silmek de var. Levent bey önderliğinde bu başarılı çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz. Selma Aydın’a da başarılı sunumundan ötürü takdirlerimi sunuyorum. Bu çalışmaların emekçisi arkada gözükmeyen bir kişi olan Hamza Başören ayrıca Belediye bünyesinde kurulan bandomu da çalıştırmakta. Kendisini kutluyor ve alkışlıyoruz.” dedi.

Başkan Kantarcı, koro şefi Levent Özger’e çiçek takdim etti. Çaycumalı sanatseverler Türk Sanat Müziği Topluluğu’nu ayakta alkışladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

15 Temmuz Yardım Kampanyası

Ülkemizde Anayasa ile kurulan demokratik düzeni, temel hak ve hürriyetleri…

26.07.2016
Salı
Detaylar

Çaycuma’ya yeni kardeş geliyor: Konjic

     Çaycuma Belediye Meclisinin aralık ayı meclis toplantısında 12…

02.12.2021
Perşembe
Detaylar

ÇAYCUMA’NIN KONUMU VE YÜZÖLÇÜMÜ 

Çaycuma, Zonguldak il merkezinin doğusunda kalır. İlçenin kuzeyinde Karadeniz, doğusunda…

24.11.2021
Çarşamba
Detaylar

Bu Jüriden Ödül Almak Çok…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Prof. Dr. Ruşen Keleş başkanlığındaki…

08.06.2022
Çarşamba
Detaylar